2018 11 25

18-mečio benefisas: į NKL sugrįžęs D.Sirvydis sužaidė karjeros mačą

Dvigubą licenciją gavęs Vilniaus „Ryto“ talentas Deividas Sirvydis sugrįžo į Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) kovojančios Vilniaus „Perlo“ komandos gretas bei kaip reikiant pasiautėjęs ištempė ją į dramatišką pergalę per pratęsimą.
 Deividas Sirvydis
Deividas Sirvydis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Aštuoniolikmetis surinko net 42 naudingumo balus, o Arvydo Gronskio auklėtiniai savo aikštėje 99:96 (13:20, 33:22, 27:20, 19:30, 7:4) tik po atkaklios kovos palaužė „Šilutės“ krepšininkus.

Pirmajame kėlinyje nepelnęs nė taško, D. Sirvydis antrajame surinko 19 iš 33 komandos taškų ir leido „Perlui“ paimti iniciatyvą į savo rankas. Ketvirtojo ketvirčio viduryje vilniečiams pirmaujant 87:76, A. Gronskis pasodino savo talentą ant suolo, bet tuomet sostinės ekipa nugrimzdo į duobę.

„Šilutės“ klubas spurtavo 16:5 ir prasidėjus paskutinei minutei išlygino rezultatą – 92:92. Vėl į aikštę mestam D. Sirvydžiui nebepavyko komandos išgelbėti per pagrindinį laiką ir veiksmas persikėlė į pratęsimą – 92:92.

Jame vilniečiai atitrūko trimis taškais 95:92, bet kitoje atakoje „Šilutės“ deficitą vienu tolimu metimu nubraukė Mantas Šerkšnas. Paskui abi komandos dvi minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, kol galiausiai taškų badą taikliu baudų metimu nutraukė „Perlo“ krepšininkas Karolis Giedraitis – 96:95.

Po antrosios netaiklios Marekas Blaževičius atkovojo kamuolį puolime ir iš karto buvo sustabdytas pražanga. Šis puolėjas taip pat pataikė tik vieną baudą – 97:95, o galiausiai „Perlo“ triumfą įtvirtino mačo didvyriu tapęs D. Sirvydis – 99:96.

Karjeros mačą sužaidęs vilnietis per 35 minutes iš viso pelnė 36 taškus (4/6 dvitaškiai, 7/17 tritaškiai, 7/8 baudos), atkovojo 7 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 1 metimą, išprovokavo 8 pražangas, 2 kartus prasižengė ir surinko 42 naudingumo balus.

M. Blaževičius nuo savęs pridėjo galingą dvigubą dublį – 16 taškų (5/11 dvitaškiai, 6/8 baudos) ir 17 atkovotų kamuolių.

Tritaškiais „Šilutę“ tempęs M. Šerkšnas iš toli realizavo 7/12 metimų bei įsirašė 23 taškus.

„Perlas“: Deividas Sirvydis 36 (11/23 metimai), Marekas Blaževičius 16 (17 atk. kam.), Domantas Vilys 12.

„Šilutė“: Mantas Šerkšnas 23 (7/12 trit.), Jamillas Powellas 19 (6/22 metimai), Evaldas Džiaugys 17 (7 atk. kam., 8 rez. perd.), Andrius Globys 11.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams