2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

2003 m. Europos čempionų rungtynėse – S.Štombergo triukai ir A.Macijausko šou

Kaip 2003 metais, kai kelyje į Europos čempionatą auksą, buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinės žaidėjas, taip ir 2023 metais Arvydas Macijauskas rodė lyderio savybes. Šventinėse Europos čempionų pagerbimo rungtynėse Vilniuje buvo mažiau greičio ar taiklių metimų, bet daugiau šypsenų ir pakankamai jautrių akimirkų.
Arvydas Macijauskas ir Saulius Štombergas vėl pasirodė krepšinio scenoje per 2003 metų Europos čempionų šventines rungtynes,
Arvydas Macijauskas ir Saulius Štombergas vėl pasirodė krepšinio scenoje per 2003 metų Europos čempionų šventines rungtynes, / Luko Balandžio nuotr.

2003 metų Europos čempionai po 20 metų vėl pasirodė krepšinio scenoje.

Galbūt ne tokie vikrūs, kiek labiau pražilę ar pridėję vieną kitą kilogramą, bet azartiški kaip ir prieš 20 metų žemyno pirmenybėse Švedijoje iškovojant titulą, Auksinės rinktinės vyrai bandė priešintis jaunesniems varžovams.

Arvydas Macijauskas pelnė 21 tašką, Ramūnas Šiškauskas pridėjo 16, bet šių legendų vedama ir Antano Sireikos diriguojama rinktinė 62:68 nusileido Žvaigždžių ir talentų komandai šventinio stiliaus rungtynėse.

Keli tūkstančiai krepšinio mėgėjų, tarp jų Valdas Adamkus ir Jonas Valančiūnas, „Avia Solutions Group“ arenoje sukėlė ovacijas legendinei komandai dar prieš rungtynes ketvirtadienio vakarą.

Žiūrovų plojimai atsistojus, ugnies fakelai, trispalvės ant žaidėjų pečių ir net čempionų taurė viduryje salės laukė 2003 metų Europos čempionų, kurių dauguma atvyko į šventinį renginį.

Iš anksto buvo aišku, kad iš užsienio šalių neatvyks Šarūnas Jasikevičius ir Darius Songaila, renginio dieną pasigesta ir Eurelijaus Žukausko.

Po trūkusios Achilo sausgyslės sveikstantis Giedrius Gustas vilkėjo sportinę aprangą, bet į aikštę taip ir nežengė.

Suprasti akimirksniu

  • ⭐AUKSINĖS RINKTINĖS SUDĖTIS: Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, Saulius Štombergas, Mindaugas Žukauskas, Donatas Slanina, Virginijus Praškevičius, Dainius Šalenga, Giedrius Gustas, Kšištofas Lavrinovičius. TRENERIAI: Antanas Sireika, Valdemaras Chomičius.

Legendinis masažuotojas Juozas Petkevičius, jau tris dešimtmečius dirbantis Lietuvos rinktinėje, išmetė ginčo kamuolį ir rungtynės pajudėjo.

Europos čempionų treneris Antanas Sireika į starto penketą išleido Arvydą Macijauską, Ramūną Šiškauską, Saulių Štombergą, Mindaugą Žukauską ir Kšištofą Lavrinovičių.

Kviestinių Žvaigždžių komandos penketą sudarė Jonas Mačiulis, Robertas Javtokas, Mindaugas Lukauskis, Vaidas Baumila ir Dominykas Butka.

Suprasti akimirksniu

  • ⭐ JAUNŲJŲ TALENTŲ IR ŽVAIGŽDŽIŲ KOMANDOS SUDĖTIS: Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis, Mindaugas Lukauskis, Darjušas Lavrinovičius, Vaidas Baumila, Konstantinas Lilas, Giedrius Masalskis, Emilis Bartninkas, Matas Vokietaitis, Dovydas Butka, Dominykas Butka. TRENERIS: Darius Maskoliūnas.

Metimų taiklumas nebuvo tobulas, bet žiūrovai suošė, kai pozicinėje atakoje prasiveržęs link krepšinio A.Macijauskas elegantiškai įdėjo kamuolį į krepšį, o S.Štombergas greitoje atakoje įskraidino tritaškį.

Šiek tiek sunkesni ir vyresni, bet linksmesni nei rimtose rungtynėse Europos čempionai trečiadienį negailėjo šypsenų vienas kitam, o keliais taikliais metimais į žaidimą įsitraukęs V.Praškevičius griebėsi už galvos ir juokėsi, kai būdamas laisvas nepataikė į lanką.

S.Štombergas visus prajuokino, kai jau pirmoje atakoje pasilenkė užsirišti bato, o paskui jau pats šypsojosi, kai nurisnojęs į greitą ataką pateko į jo metimą blokavusio J.Mačiulio spąstus.

A.Macijausko šou

Ypač aktyviai žaidė vienas jauniausių Auksinės komandos žaidėjų A.Macijauskas.

Prieš rungtynes jis tvirtino, kad pastaruoju metu labiau renkasi padelį ir sunkiąją atletiką, bet 43 metų gynėjo garbanos plaikstėsi po visą aikštę.

Macas bandė medžioti taškus įvairiais būdais – prasiveržimais keičiant judėjimo kryptį, apgaulingais judesiais iš po krepšio, ir, žinoma, savo firminiais tritaškiais.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka
Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka

Pataikymo procentas nebuvo toks aukštas kaip prieš 20 metų, kai jis rinko po 15,8 taškų pirmenybėse Švedijoje, bet publika vėl pakilo nuo kėdžių, kai Macas pagaliau pataikė tritaškį ir pasiuntė oro bučinį į tribūnas.

A.Macijauskas greitai priėmė šoumeno vaidmenį ir smagino žiūrovus įvairiausiais būdais – krito ant grindų dėl kamuolio, prie savo krepšio prašė trijų baudų metimų esą dėl plano mesti per visą aikštę, gūžčiojo pečiais prieš tribūnas po netaiklaus metimo, nulėkė paspausti rankos J.Valančiūnui.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka
Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka

Kovojant prieš jaunesnius varžovus reikėjo ir komandinių pastangų. R.Šiškausko du ramiai paleisti tritaškiai Auksinei rinktinei padėjo išsiveržti į priekį.

D.Slanina bandė pavaduoti Š.Jasikevičių ir atlikti perdavimų nežiūrint į komandos draugus. Veteranų varžybose reguliariai žaidžiantys M.Žukauskas ir K.Lavrinovičius dirbo mažiau matomą darbą po krepšiais.

Vis dėlto rungtynių pabaigoje jaunieji varžovai nusprendė, jog užtenka rodyti pagarbą, ir pridėję greičio įveikė Europos čempionus.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka
Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka

Jautrūs momentai

Ketvirtadienio vakarą netrūko jautrių akimirkų.

Po pirmojo kėlinio aikštės viduryje buvo išpildyta onkologine liga sergančios mergaitės svajonė, kai Rimanto Kaukėno labdaros fondo iniciatyva A.Macijauskas į aikštės vidurį jai atnešė išsvajotą šuniuką.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Arvydas Macijauskas
Lukas Balandis / BNS nuotr./Arvydas Macijauskas

Prieš rungtynes publika sveikino ir Valdą Adamkų, kai dvi kadencijas ėjęs 96 metų Lietuvos prezidentas pasakė trumpą kalbą.

„Be galo malonu prisiminti Lietuvos krepšinio istoriją, – sakė V.Adamkus, matęs Kauno sporto halėje ir 1939 metų Lietuvos rinktinės laimėtą auksą Europos pirmenybėse. – Sveikinu ir šiuos vyrus. Tikiuosi, kad sulauksime ketvirto titulo ne už 60 metų, o šiek tiek anksčiau.“

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

Per pertrauką buvo atliktas Ukrainai skirtas šokis, o per pertraukėlę buvo pagerbtos ir prieš porą dešimčių krepšinio sirgalius meniniais pasirodymais žavėjusios NEBL šokėjos.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka
Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka

Vieną iš greitų konkursų žiūrovams laimėjo Dominykas Lavrinovičius, tarsi primindamas, kad iš legendinių krepšininkų estafetę ruošiasi perimti jaunoji karta.

Auksinė rinktinė: Arvydas Macijauskas 21, Ramūnas Šiškauskas 16, Kšištofas Lavrinovičius 6, Saulius Štombergas 5, Mindaugas Žukauskas, Dainius Šalenga ir Virginijus Praškevičius po 4, Donatas Slanina 2 (Giedrius Gustas);

Žvaigždžių ir talentų komanda: Emilis Bartninkas 16, Dominykas Butka ir Mindaugas Lukauskis po 10, Robertas Javtokas 7, Darjušas Lavrinovičius 6, Jonas Mačiulis, Matas Vokietaitis ir Dovydas Butka po 4, Vaidas Baumila ir Konstantinas Lilas po 3, Giedrius Masalskis 1.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka
Lukas Balandis / BNS nuotr./Rungtynių akmirka

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie 24sek