2020 12 06

Ą.Tubelis – vienas pagrindinių Arizonos universiteto pergalės kalvių

Perspektyvusis Lietuvos krepšininkas Ąžuolas Tubelis sužaidė antrąjį susitikimą JAV studentų krepšinio lygoje (NCAA). Spindėjęs 18-metis puolėjas buvo arti dvigubo dublio, o Arizonos universitetas šventė antrąją pergalę iš eilės.
Ąžuolas Tubelis
Ąžuolas Tubelis / „Scanpix“/AP nuotr.

Ą.Tubelio atstovaujama „Wildcats“ namuose 70:67 pranoko Pietų Vašingtono „Eagles“.

Vilniaus „Ryto“ sistemos auklėtinis pergalingose rungtynėse žaidė 23 minutes, pelnė 13 taškų (5/11 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), atkovojo 9 kamuolius (4 puolime), perėmė 2 kamuolius, 2 kartus suklydo bei kartą prasižengė.

Likus mažiau nei 2 minutėms Ą.Tubelis pataikė dvitaškį bei padidino šeimininkų pranašumą iki 5 taškų (67:62).

Likus 13 sekundžių jis prametė metimą, tačiau pats atsikovojo kamuolį, o varžovai Ą.Tubelį sustabdė pražanga. Vilnietis realizavo vieną baudos metimą iš dviejų, taip suteikdamas „Eagles“ šansą, tačiau juo Arizonos universiteto varžovai nepasinaudojo.

Ą.Tubelis buvo antras komandoje pagal rezultatyvumą, pirmas pagal atkovotus kamuolius bei antras pagal išmestus metimus.

Tai buvo antrasis Ą.Tubelio mačas NCAA. Pirmoji dvikova baigėsi Arizonos pergale 74:55 prieš Granmlingo studentus, o 207 cm ūgio vilnietis per 14 minučių pelnė 5 taškus ir atkovojo 1 kamuolį.