Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 24d. 11:31 , Atnaujinta: 2017 spalio 24d. 11:47

Antanas Guoga traukiasi iš Vilniaus „Lietuvos ryto“: „Toliau esu šalia“

Antanas Guoga
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Antanas Guoga

Trumpas Antano Guogos romanas su Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubu baigėsi. Oficiali klubo svetainė paskelbė, kad europarlamentaras ir pokerio lošėjas pardavė jam priklausiusias akcijas klubo direktoriui Dariui Gudeliui, kurio nušalinimo neseniai siekė.

A.Guoga socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė kaip paramą klubui perdavęs iki šiol asmeniškai paskolintus 324 tūkst. eurų. Anksčiau „Facebook“ jis buvo paskelbęs, kad įsipareigojo klubui suteikti 850 tūkst. eurų paskolą. A.Guoga tvirtina, kad visus jo įsipareigojimus ir teises perėmė D.Gudelis.

Apsikeitė komplimentais

„Prisijungiau prie klubo iš idėjos, kai reikėjo komandą gelbėti iš tarptautinio rasizmo skandalo. Kartu su Dariumi padėtį stabilizavome, sumokėjome didžiąją dalį skolų ir svarbiausia – sugrąžinome į arenas sirgalius“, – per trumpą laiką įgyvendintus pokyčius vardijo A. Guoga.

„Klubas dabar ant tvirtų bėgių ir vadybą išmanančių profesionalų rankose. Aš asmeniškai, deja, negaliu skirti jam viso laiko, o dalyvauti epizodiškai nėra lengva. Neišvengiamai atsiranda ir nesusipratimų, nuomonių išsiskyrimų, kaip kad ne itin maloni pastarojo meto istorija dėl keistoko rėmėjo vaidmens klube“, – pripažino A.Guoga. – Šiandien labiausiai norisi klubo pergalių ir taikos bei stabilumo. Asmeniškai ir toliau sieksiu pritraukti aukštų standartų finansinius rėmėjus. Toliau esu šalia“.

Dabar komunikacijos agentūros vadovui ir „Lietuvos ryto“ klubo direktoriui priklauso 40 proc. akcijų – tiek pat kiek ir Vilniaus savivaldybei.

„Lietuvos ryto“ klubo direktorius dabar bus vienas didžiausių klubo akcininkų – jis dalininkų susirinkime turės 8 balsus iš 20.

Neišvengiamai atsiranda ir nesusipratimų, nuomonių išsiskyrimų.

„Antanas buvo vienas pagrindinių žmonių, išgelbėjusių klubą ir padėjusių jam visapusiškai atsitiesti. Jis surado svarbių rėmėjų Lietuvoje ir užsienyje, kartu inicijavome daug naujovių. Netradicinė abonementų kainodara, skaidrumas ir kiti svarbūs dalykai buvo vykdomi kartu su juo, – klubo pranešime spaudai pareiškė klubo direktorius Darius Gudelis. – Tikimės, kad Antanas ir toliau savo žiniomis, ryšiais ir asmeniškai prisidės prie „Lietuvos ryto“ klubo augimo.“

Išskyrė „MG Baltic“ parama

Vienas kitam komplimentų negailėję A.Guoga ir D.Gudelis dar neseniai vienas kitam viešai mėtė kaltinimus.

A.Guoga pasipiktino „Lietuvos ryto“ sutartimi su skandalo krečiamu koncernu „MG Baltic“. D.Gudelis buvusio bendrasavininko žodžius vertino kaip purvo pylimą ant savo klubo.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Gudelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Darius Gudelis

„Lietuvos ryto“ prezidentas viešus klubo dalininkų nesutarimus sukėlė, kai pasipiktino bendradarbiavimo sutartimi su koncernu „MG Baltic“. Tuomet kitas dalininkas Vilniaus meras Remigijus Šimašius viešai laidė užuominas, jog A.Guoga galbū nevykdo savo finansinių įsipareigojimų klubui. A.Guoga buvo raginamas paviešinti savo įsipareigojimus klubui ir kaip juos vykdo.

Dėl nesutarimų su D.Gudeliu A.Guoga sustabdė, kaip jis pats teigė, paskutinę įmoką, nors pirmas dvi pagal sutartį numatytas finansines transakcijas prezidentas buvo padaręs.

Vilniaus klubas vis dar turi didelių, apie 2 mln. eurų siekiančių skolų, tarp jų ir buvusiam klubo savininkui Gedvydui Vainauskui, kuris buvo teikęs klubui paskolą.

Daugiausia (40 proc.) „Lietuvos ryto“ klubo akcijų priklauso Vilniaus miesto savivaldybei, D.Gudelis po sandėrio su A.Guoga taip pat turi 40 proc. akcijų, L.Kleiza – 10 proc., o „Norvelita“ ir VšĮ Vilniaus sporto klubas „Perlas“ – po 5 proc.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria
Parašykite atsiliepimą apie 24sek