2016 02 20

Antrajame pusfinalyje „Lietuvos rytas“ tarsi volu pervažiavo klaipėdiečius

Išankstinės prognozės pasitvirtino. Sekmadienį Lietuvos krepšinio sirgaliai išvys šalies krepšinio grandų dvikovą dėl pirmojo šį sezoną trofėjaus. Vilniaus „Lietuvos rytas“ pasekė Kauno „Žalgirio“ pavyzdžiu ir užtikrintai žengė į sostinėje vyksiančio Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finalą.
Antanas Kavaliauskas
Rungtynių akimirka / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pusfinalio mače Tomo Pačėso auklėtiniai nesunkiai susitvarkė su Klaipėdos „Neptūno“ klubu – 97:79 (38:21, 22:20, 26:15, 11:23)​.

Nors prieš dvikovą krepšinio aistruoliai laukė atkaklių grumtynių, intriga nepakvipo.

Jau pačioje rungtynių pradžioje vilniečiai pasiuntė Klaipėdos klubą į nokdauną, iš kurio jie taip ir nepakilo.

Per pirmąsias 10 minučių uraganinį šturmą surengęs „Lietuvos rytas“ pelnė net 38 taškus ir įgijo milžinišką 17 taškų pranašumą.

Per likusį laiką turnyro šeimininkams tereikėjo persvaros neiššvaistyti ir tą jie nesunkiai padarė.

Trečiojo kėlinio pabaigoje vilniečių pranašumas siekė net 30 taškų.

„Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 97:79 (38:21, 22:20, 26:15, 11:23)​.

„Lietuvos rytas“: Marius Runkauskas 15 taškų (3/3 dvit., 3/4 trit.), Artūras Gudaitis 14, Gediminas Orelikas 12, Kendrickas Brownas 11 (1/5 trit.), Denisas Lukašovas ir Adamas Lapeta (5 atk. kam.) po 10, Antanas Kavaliauskas (9 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Adas Juškevičius po 8.

„Neptūnas“: Travisas Baderis 17 (1/4 dvit., 5/6 trit.), Danielis Ewingas 15 (5 rez. perd.), Martynas Mažeika 12, Vytautas Šarakauskas 8, Jerai Grantas 7.

Rungtynių eiga:

I kėlinys. Rungtynes taikliu tolimu metimu jau pirmosios atakos metu pradėjo Marius Runkauskas.

Netrukus Vilniaus ekipos gynėjas pataikė dar vieną tritaškį, du taškus pridėjo Denisas Lukašovas ir vilniečiai atitrūko – 12:6.

Įpusėjus kėliniui, „Lietuvos rytas“ surengė eilinę greitą ataką ir po Ado Juškevičiaus tritaškio turnyro šeimininkai pradėjo pavojingai tolti – 17:9.

7-ąją dvikovos minutę po Gedimino Oreliko taiklių baudos metimų vilniečių persvara pirmą kartą tapo dviženklė (21:11), tačiau Travisas Baderis tuoj pat pataikė iš toli.

Antroje ketvirčio pusėje individualiu meistriškumu du kartus blykstelėjo Artūras Gudaitis.

Per pirmąjį kėlinį į savo krepšį „Neptūnas“ praleido net 38 taškus.

Po pirmųjų dešimties minučių – triuškinantis šeimininkų pranašumas 38:21.

II kėlinys. Gavęs tokį galingą varžovų kirtį, Dainius Adomaitis savo komandos žaidimo sustyguoti nesugebėjo ir po pertraukėlės.

Šeimininkai ir toliau tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Po dar dviejų Artūro Gudaičio taškų su pražanga – 43:24.

Klaipėdiečiams priartėti ir toliau nepavyko. Vilniaus klubas tvirtai pirmavo – 52:33.

Prieš didžiąją pertrauką „Neptūnas“ kiek priartėjo, tačiau persvara pernelyg didelė, kad būtų galima atkurti intrigą.

Įpusėjus rungtynėms – 60:41.

III kėlinys. Intriga nekvepia ir po didžiosios pertraukos. Klaipėdiečiams pavyko sumažinti atsilikimą iki 12-14 taškų, tačiau šeimininkai tuoj pat atsako greitomis atakomis – 69:51.

Antroje kėlinio pusėje „Neptūnas“ dar kartą neatlaikė vilniečių tempo. Persvara toliau augo, o taškus sostinės klubui rinko kone visi aikštelėje bent kiek daugiau rungtyniavę krepšininkai.

Baigiantis ketvirčiui, šeimininkų pranašumas pasiekė 30 taškų ribą – 86:56.

IV kėlinys. „Neptūno“ agonija pratęsta ir paskutiniame kėlinyje.

Likus dar penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos Tomas Pačėsas praėjo pro sėdintį savo štabą ir auklėtinius bei pasveikino juos su pergale.

Švieslentėje tuo metu degė iškalbingi skaičiai – 93:66.

Vilniaus klubas šventė triuškinančią pergalę 97:79.