2016 01 03

Antroji pergalė per dvi dienas: 20 taškų persvarą iššvaistęs „Žalgiris“ įveikė „Juventus“

LKL čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (17-1) sekmadienį stojo į antrąją dvikovą per tris dienas. Šį kartą „Žalgirio“ arenoje svečiavosi Utenos „Juventus“ (9-9) ekipa. Kauniečiai po pertraukos išbarstė 20-ies taškų pranašumą, tačiau nugalėjo – 90:78 (28:15, 22:15, 17:30, 23:18).

Kauniečiai stipriai pradėjo rungtynes, M.Kalnietis ir M.Pocius pataikė po tritaškį ir sužaidus 4 minutes šeimininkai pirmavo 12:4. „Juventus“ atsakė keliomis sėkmingomis atakomis, tačiau „Žalgiris“ ir vėl baudė tritaškiais – po kartą pataikė M.Kalnietis ir E.Ulanovas – 24:9.

Antrajame ketvirtyje „Žalgiris“ ir toliau nespaudė stabdžių. Dar po tritaškį pataikė O.Hanlanas ir L.Lekavičius ir persvara jau buvo triuškinanti – 38:19. M.Sajus ketvirtį užbaigė 6 taškais, tarp kurių įsiterpė M.Pociaus baudų metimai ir „Žalgiris“ pirmavo 50:30.

Po pertraukos „Juventus“ pradėjo kur kas geriau. Penkių minučių atkarpa laimėta 14:7 ir prie šeimininkų priartėta iki 44:57. Sutrikęs „Žalgiris“ niekaip nesugebėjo apsiginti, o A.Urbutis ir R.Alijevas pataikė po tritaškį bei po ilgo laiko skirtumas vėl tapo vienženklis – 59:50.

Kauniečiai sugebėjo atsakyti sėkmingomis atakomis, tačiau C.Lewiso tritaškis sulig sirena skirtumą sumažino iki 7-ių – 67:60.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo lygiai, tačiau techninę pražangą gavo E.Dimša. „Žalgiris“ tuo pasinaudojo pelnydamas tik tašką, o C.Lewiso tritaškis sumažino skirtumą iki 4 taškų – 73:69. Tačiau kauniečiai smogė atgal, tritaškį pataikė E.Ulanovas, svečiai porą kartų suklydo ir „Žalgirio“ persvara išaugo – 83:71.

R.Alijevo vedama „Juventus“ nepasidavė ir netrukus dar kartą priartėjo. R.Alijevo perimtas kamuolys ir du taškai likus žaisti pusantros minutės sumažino persvarą iki 6 taškų (84:78). Vis dėlto L.Lekavičius ir E.Ulanovas vienas po kito smeigė tritaškius ir nugalėtojas buvo aiškus.

„Žalgiris“: E.Ulanovas (3/4 trit.) 17, M.Pocius 13, M.Sajus (5/6 dvit.) ir P.Jankūnas po 12, I.Vougioukas (6 atk. kam., 4 rez. perd.) 11, M.Kalnietis (5 rez. perd.) 10.

„Juventus“: R.Alijevas (5/6 dvit., 7 rez. perd.) 18, S.Butterfieldas (3/5 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam.) 14, E.Želionis 13, A.Urbutis 12.