15min be reklamos
2018 03 28, 09:22

Apie nebepataisomą situaciją prabilęs LaVaras keičia plokštelę dėl Melo ateities Prienuose

Ballų šeima ir visa realybės šou filmavimo grupė šešiais minivenais patraukė skirtingais keliais – Ballai į Birštoną, šou komanda – į Kauną. Taip bus dar mėnesį, kol baigsis sunkus Prienų-Birštono „Vytauto“ sezonas. Bet gali būti, kad greitu metu tuščiais Prienų keliais ši didžiulė palyda daugiau neberiedės. Anksčiau Ballų galva LaVaras gana užtikrintai kalbėjo, kad šešiolikmetis LaMelo rungtyniaus Lietuvoje dar bent dvejus metus, dabar amerikietis nebėra toks tikras.
LaVaras Ballas Interviu
LaVaras Ballas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Užsidėjęs akinius su rudais rėmeliais, 50-metis LaVaras turėjo didžiuotis, ką pamatė statistikos protokole.

Dieną, kai LiAngelo Ballas pateikė dokumentus dalyvauti 2018 NBA naujokų biržoje, vidurinysis LaVaro sūnus į Guangdongo „Southern Tigers“ jaunimo komandos krepšį įmetė net 72 taškus.

Tai buvo kol kas rezultatyviausios jo rungtynės Lietuvoje. Lyg tyčia, pastarosios jo rungtynės LKL taip pat buvo rezultatyviausios žaidžiant Prienuose, bet 28 taškai neišgelbėjo nuo pralaimėjimo Kėdainių „Nevėžiui“.

Būtent šitie, o ne kiti įspūdingi skaičiai, kaip kad pergalė 159:115 prieš kinų jaunimo komandą, šiuo metu svarbiausi dėl išlikimo kovojančiam „Vytautui“.

Aš čia tam, kad neleisčiau, jog mano berniukai būtų sužlugdyti psichologiškai. Nes jei ne aš, mano berniukai čia būtų sunaikinti.

Nusivylę Prienų krepšinio gerbėjai vis kukliau lankosi pasižiūrėti Ballų parodomųjų rungtynių. Antradienio vakarą jų Prienuose buvo daugiausia du šimtai. Nieko panašaus į tas dienas, kai dar visai neseniai į „Vytauto“ rungtynes nesutilpdavo visi norintys.

LaVaras skalambijo, kad žmonės dėl jo berniukų būriuosis lauke, tačiau taip nenutiko. Išsipagirioję po Ballų atvykimo, prieniškiai su nerimu stebi „Vytauto“ žygį, kuris gali visam laikui nutrūkti LKL jau gegužę.

Per likusį turą – 9 rungtynes, „Vytautas“ privalo aplenkti dviem pergalėmis atitrūkusį „Nevėžį“, antraip liks paskutinis ir galbūt iškris iš LKL.

Kiek nusivylusi ir Ballų šeima – Prienuose Ballai negavo tiek žaidimo laiko, kiek vylėsi, „Vytauto“ treniruotės nepakankamai intensyvios, o treneris Virginijus Šeškus sunkiai sukalbamas.

Svaiginanti kelionė, kaip vylėsi LaVaras, turėjo tęstis Prienuose, iki kol LaMelo patektų į NBA, t.y. 2020-ųjų vasaros. Bet anksčiau ne sykį užtikrintai pareiškęs, kad 16-metis žais „Vytaute“ iki pat naujokų biržos, dabar LaVaras keičia plokštelę.

„Dabar nenoriu mėtytis pareiškimais, kad jis grįš arba negrįš, nes prasidės nereikalingas šurmulys. Tiesiog užbaikime pradėtą darbą“, – mįslę paliko kostiumuotas LaVaras, pergalingai sugrįžęs į „Big Baller Brand“ parodomųjų rungtynių ciklą.

– LiAngelo pelnė 72 taškus tą pačią dieną, kai pateikė dokumentus dalyvauti NBA naujokų biržoje. Tai savotiškas jo pareiškimas NBA?

– Jis jautėsi tikrai labai gerai, pateikęs tuos dokumentus. Dėl šios akimirkos jis dirbo visą savo gyvenimą.

Bet tai nėra kažkoks pareiškimas – jis žaidė dėl savęs ir jautėsi gerai. Tai tiesiog metikas, kuris mėgaujasi savo žaidimu.

Buvo gražu žiūrėti. Jo veide matau, kad jis čia patobulėjo. Ne dėl to, kad aš taip pasakiau, bet dėl to, kad jis jaučiasi patobulėjęs.

Su visais pakilimais ir nuopuoliais, jis žaidė nepaisant visko. Tai žaisdavo vos kelias minutes, tai turėjo prisitaikyti prie lėto puolimo, tai negaudavo perdavimų. Bet jis nesėdėjo ir neverkė, tiesiog važiavo į priekį.

Ir pažiūrėkite, kas nutinka, kai jie žaidžia greitą krepšinį: 50–60–70 taškų. Ir Gelo galėjo žaisti savo krepšinį stiliumi žaidimas ant ūso-aikštės spaudimas.

Tai buvo geras smagus reginys. Žmonės sako, kad jie nesigina. Jie ginasi, tik žaidimas greitas.

Niekada nesakiau Gelo kažką kažkam įrodinėti. Pasakiau jam, kad kažką įrodytų tik pats sau. Jis įdėjo tiek pat daug sunkaus darbo kaip Lonzo. Jei Lonzo pateko į NBA, kodėl tu negalėtum, Gelo? Jeigu dirbai tokiu pat būdu.

Tai tik kitoks kelias. Kai Lonzo pateikė paraišką dalyvauti NBA naujokų biržoje, iškart pasakiau, kad jis neis į jokias peržiūras. Su Gelo darysiu kitaip. Dalyvausime visose peržiūrose, į kurias jį kvies.

Tai bus tiesiog kitoks kelias. Visai kaip su Melo, kuris bus žaidęs su profesionalais jau dvejus metus.

Tai bus labai jaudinantis momentas. Gelo artėja prie savo tikslo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LiAngelo Ballas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LiAngelo Ballas

– Atsižvelgiant į tai, kad prieš sezoną buvo daug dvejojančių jūsų sūnumi LiAngelo, kaip manote, ar per tuos mėnesius „Vytaute“ jis smarkiai pakėlė savo vertę prieš NBA naujokų biržą?

– Buvo labai daug dvejojusių dar tada, kai jis net nežaidė. Žmonės sekė Lonzo, nes jis vyriausias. Tada žiūrėjo į LaMelo, nes jis – unikalus.

„Vytautas“ turi du talentingiausius paauglius pasaulyje, tik tiesiog nežino, ką su jais daryti.

Bet žmonės visada dvejos. Natūralu, kad ne visi tikėjo, jog visi trys mano berniukai bus geri. Buvo daug negatyvo.

Bet pasakiau Gelo, kad jis žengė į viduriniųjų teritoriją, kur jis neva neturėtų būti sėkmingas. Visi įsivaizduoja, kad kiti du turėtų būti geresni. Bet jie visi treniravosi pagal vienodą mano metodiką.

Gelo turi NBA kūną. Jis šoka aukščiausiai iš visų mano berniukų. Kaip jis negali žaisti NBA?

Visi kalbėjo, kad Lonzo negali pataikyti, o ką manote apie šį mano berniuką, kuris savo metimais gali išjungti šviesas? Kas tada?

„O ne, jis neatletiškas! Negali gintis!“ Ne. Jis gali daryti viską...

Numbers ???? (@tmaccreative)

A post shared by BC Vytautas (@bcvytautas) on

– Galite pasidžiaugti, kad Gelo pritapo Lietuvoje ir demonstruoja puikią formą – LKL pastaruoju metu rinko vid. 17,6 taško. Kita vertus, LaMelo per du pastaruosius mačus tesužaidė 10 minučių. Ar tikitės, kad iki sezono pabaigos šie skaičiai keisis?

– Treneris turi palikti savo jausmus kišenėje. Jis nenori matyti Melo tokio. Ir tai yra tiesiog blogai.

Manau, kad „Vytautas“ turi du talentingiausius paauglius pasaulyje, tik tiesiog nežino, ką su jais daryti.

Čia kaip laimėti loterijoje. Per kelerius metus ištaškai tuos pinigus ir palūžti, o tada klausi: kodėl? Visada norėjai būti turtingas, štai gauni milijonus, bet nenutuoki, ką su jais daryti. Nes tau tiesiog pasisekė.

Bet kai žinai, ką daryti, kai turi kažką ypatingo, ateina dideli pasikeitimai. Kartais to nesuvoki, kol neprarandi. Toks gyvenimas.

Atsiminkite, kaip viskas prasidėjo. Visi galvojo, kad atvažiuoja du amerikiečiai, kurie išvažiuos po savaitės. Bet jeigu ne? Ar jūs tam pasiruošę? Niekas nebuvo pasiruošęs. Išskyrus mus. O dabar turim vieną komandą ir kitą komandą.

Manau, kad situacija jau nebepataisoma. Kas padaryta, tas padaryta.

Sakai, kad dirbsi su jais ir padėsi tobulėti, bet kaip visa tai suveiks, kai jie žaidžia ne tokiu stiliumi ir ne tokioje sistemoje?

Pasakiau berniukams, kad jeigu jūs tokie geri, kam reikės, tas jus atras. Žmonėms nereikia pasakoti, koks geras esi. Jie vis tiek suras tave, kad ir kur bebūtum.

Žaisdami prie manęs, kaip trenerio, jie nepelnė po 30–40 taškų tik atsitiktinai. Jie tiesiog taip žaidžia visą savo gyvenimą.

Jūs matėte, kaip atsipalaidavę žaidė visi vyrukai. Tiesiog duokite jiems mėgautis krepšiniu. Bet treneriai čia taip žaisti neleidžia. Neleidžia mesti tokių metimų, suvaržo. Jie nori, kad viskas vyktų saugiai.

Bet juk viskas gerai. Tai pramoga.

Man patiko Reggie (Regimanto Minioto, – aut. past.) žaidimas. Iki pertraukos jis pataikė tik 1 metimą iš 7 ir tai nebuvo gerai. Bet jis baigė mačą beveik su keturgubu dubliu. Tai tas pats vyrukas, kuris jau galvojo, kad taip nežais.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LaVaras Ballas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LaVaras Ballas

– Sekmadienį Virginijus Šeškus užsiminė, kad komanda suskaldyta taip, kaip dar niekada anksčiau. Kaip manote, kodėl taip yra ir kaip reikėtų taisyti situaciją?

– Manau, kad situacija jau nebepataisoma. Kas padaryta, tas padaryta.

Kai pralaimi, komandai sunku išlikti kartu. Pergalės klijuoja komandą. Bet laimint komandą pradeda skaldyti pavydas.

Tada prasideda ambicijos dėl žaidimo laiko, kamuolio. Vietoj perdavimo žmogus pats meta į krepšį.

Tai sunki piliulė, kai turi komandoje paauglius, kurie nėra lietuviai. Ir kai supranti, kad jie gali įmesti į skylę...

Mano berniukai yra superžvaigždės ir kai kuriems sunku tai suprasti. Bet aš suprantu, kaip jie jaučiasi. Aš, kaip suaugęs vyras, irgi keistai reaguočiau į atvykusius paauglius.

Tačiau tada aš niekada neišeičiau iš salės sakydamas, kaip šitie paaugliai gali būti geresni nei aš? Daryčiau viską, kad pats būčiau geresnis.

Bet taip pat reikia galvoti, kaip prisitaikyti prie situacijos. Gerai, jei jie meta tiek daug, gal turėčiau pagalvoti, kaip man tapti beprotiškai geru kovotoju dėl kamuolių? O gal kamuolio skirstytoju? Vis tiek turi žaisti.

Mano berniukai nesupranta lietuviškai, tad galite kalbėti, ką norite. Bet jie išgirsta, kai minimas jų vardas. Ir jie mato, kad tas vardas minimas kreivais žvilgsniais.

Manau, kad komandoje dėl atmosferos nebuvo viskas gerai nuo pat pradžių. Manau, tai buvo suvaidinta. „O, kaip gera jus čia turėti... Bet norėčiau tavęs čia nematyti, nes galėčiau daugiau mesti.“

Tada prasideda badymas pirštais. Mano berniukai nesupranta lietuviškai, tad galite kalbėti, ką norite. Bet jie išgirsta, kai minimas jų vardas. Ir jie mato, kad tas vardas minimas kreivais žvilgsniais.

O tada supranti, kad yra priekaištų dėl gynybos, metimų pasirinkimo, dar kažko. Mus kaltina dėl pralaimėjimų.

Bet tai gyvenimo dalis. Viskas gerai.

Žmonės manęs klausia: ko aš čia išmokau? Nieko. Bet Melo čia išmoko, kaip būti profesionalu. Kad čia negalima verkšlenti ant suolo. Kad kūnas visada turi būti pasiruošęs kovai. Žaidi 5 minutes ar kiek, grįžęs ant suolo turi išlikti ramus, duoti visiems penkis.

Ne viskas klostysis taip, kaip norisi. Jam dar neteko būti tokioje situacijoje, kai, prasėdėjęs ant suolo ir pakeltas nuo jo minutei–dviem, vėl buvo pasodintas atgal.

Ir todėl aš čia atvykau kaip tėvas. Aš čia tam, kad neleisčiau, jog mano berniukai būtų sužlugdyti psichologiškai. Nes jei ne aš, mano berniukai čia būtų sunaikinti.

Jie nežaistų, aš nedaryčiau spaudimo ir mes neturėtume tokių BBB rungtynių, kaip šitos. Ir man sakytų, kad jie nepasiruošę. O jie pasiruošę.

Duokite jiems žaisti savo krepšinį. Du vyrukai kartu pelnė 100 taškų. Kada taip buvo nutikę? Jie visą gyvenimą žaidė taip laisvai. Bet staiga jiems ant kaklo užmetė virvę ir ėmė kontroliuoti.

Reikia jiems leisti klysti, pralaimėti, laimėti. Melo gali pralaimėti keletą rungtynių, bet gali ir laimėti. Ir jie gali laimėti svarbias rungtynes.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LaMelo Ballas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./LaMelo Ballas

– Gana užtikrintai kalbėjote, kad LaMelo liks Prienuose iki pat naujokų biržos. Bet neseniai interviu basketnews.lt reiškėte nepasitenkinimą dėl žemo V.Šeškaus treniruočių intensyvumo, Melo LKL beveik nežaidžia. Ar matote savo sūnų, liekantį Prienuose tokioje situacijoje?

– Viskas bus kiek kitaip. Nenoriu spekuliuoti, kas bus ateityje. Noriu, kad Melo būtų sveikas, o Gelo susitelktų žingsniui į NBA.

Dabar nenoriu mėtytis pareiškimais, kad jis grįš arba negrįš, nes prasidės nereikalingas šurmulys. Tiesiog užbaikime pradėtą darbą. Pabandykime laimėti kiek įmanoma daugiau rungtynių. Mums dar liko visas mėnuo.

Mums nereikia pradėti spėlioti, ką darys Melo. Nenoriu užbėgti įvykiams už akių.

– Nebijote, kad „Vytautas“ gali iškristi iš LKL?

– Ne.

Dar turėsime keletą rungtynių, kai galėsiu išlaisvinti Melo. Jeigu treneris nori jį sulaikyti – gerai. Bet mes toliau dirbsime papildomai, treniruosimės, liksime po treniruočių ir laikysimės savo režimo.

Viskas bus gerai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek