Karštas vasaros pasiūlymas! Prenumerata visai vasarai tik - 1,49 Eur.
Išbandyti
2020 08 31

Apie „Ryto“ ir „Žalgirio“ priešpriešą žinantis M.Schilleris: „Laukiu pirmojo derbio“

Iki naujojo „Betsafe–LKL“ sezono pradžios likus mažiau mėnesiui, lygos komandos baigia komplektuoti savo sudėtis ir ruošiasi naujai, iššūkių kupinai, kelionei čempionų titulo link. LKL.lt apžvelgs visas dešimt lygos komandų, svarbiausius jų vasaros darbus, didžiausius tarpsezonio laimėjimus ir netektis, galutinę sudėtį ir, žinoma, galimybes bei tikslus. Šįkart – pažintis su Kauno „Žalgiriu“.
Martinas Schilleris
Martinas Schilleris / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kauno „Žalgiris“ naująjį „Betsafe–LKL“ sezoną pasitinka kartu su savotišku jubiliejumi – žalgiriečiai ant čempioniško torto Lietuvos krepšinyje praėjusiais metais užpūtė dešimtą žvakutę iš eilės.

Nuo pat 2010-2011 m. sezono jokia kita Lietuvos komanda nesugebėjo išstumti Kauno klubo iš nugalėtojų sosto.

Pastaruosius kelis metus net ir vienas „Žalgirio“ pralaimėjimas reguliariajame sezone atrodydavo netikėtas ir tapdavo nemenka sensacija. Pavyzdžiui, praėjusiais metais „Betsafe–LKL“ čempionate kauniečiai pralaimėjo tik du kartus – po kartą namie ir išvykoje. Būsimų čempionų barjerą tada pavyko peršokti tik „Lietkabeliui“ ir „Šiauliams“.

Tiesa, kiekvienas sezonas atneša naujų iššūkių. Ši vasara „Žalgiriui“ buvo išskirtinė, nes organizaciją paliko klubo veidu spėjęs tapti vyriausiasis treneris Šarūnas Jasikevičius. Kartu su Š.Jasikevičiumi į „Barcelona“ komandą persikėlė ir asistentai, todėl „Žalgiriui“ teko ieškoti žmonių, iš esmės pakeisiančių gerai veikusią Šaro filosofiją.

Negana to, kad „Žalgirį“ paliko trenerių štabas, sparnus iš Kauno pakėlė ir vienas svarbiausių komandos krepšininkų, čia užaugęs ir niekada užsienyje nežaidęs Edgaras Ulanovas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Edgaras Ulanovas

Vis dėlto panašu, kad vasaros darbus „Žalgiris“ atliko stropiai ir sėkmingai – komanda turi kelias naujas žvaigždes, praėjusio sezono branduolį ir, visų svarbiausia, pilną trenerių štabą.

Praėjęs sezonas. 1 vieta. 22 pergalės ir 2 pralaimėjimai.

Treneris. Martinas Schilleris.

Sudėtis. Įžaidėjai: Thomasas Walkupas, Lukas Lekavičius, Rokas Jokubaitis. Atakuojantys gynėjai: Marius Grigonis, Tomas Dimša, Steve‘as Vasturia, Karolis Lukošiūnas. Lengvieji kraštai: Patricio Garino, Nigelis Hayesas, Artūras Milaknis. Sunkieji kraštai: Augustine‘as Rubitas, Paulius Jankūnas. Vidurio puolėjai: Joffre Lauvergne‘as, Martinas Gebenas, Marekas Blaževičius.

Didžiausi vasaros laimėjimai. Branduolio išlaikymas, pilnas trenerių štabas, įžaidėjai.

Kaip LKL.lt sakė „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas, didieji komandos laimėjimai bus pasiekti aikštelėje, tačiau pasidžiaugti jau dabar, prieš sezoną, taip pat yra kuo. Tai – vis didesnis žaidėjų pasitikėjimas pačia organizacija.

Komandoje naujam sezonui liko keli itin svarbūs žaidėjai, tokie kaip L.Lekavičius, Th.Walkupas ar M.Grigonis.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis ir Martinas Schilleris
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marius Grigonis ir Martinas Schilleris

Dalis jų buvo sulaukę pelningesnių pasiūlymų iš užsienio klubų, tačiau vis tiek pasirinko Kauno klubą.

„Džiaugiamės, kad nemažai žaidėjų grįžta, nemažai žaidėju patiki organizacija. Kažkokio vieno laimėjimo negalime išskirti, nes laimėjimai bus pasiekti aikštelėje. Kol kas viskas klostosi gerai. Turime tai, ką norėjome, esame patenkinti ir dabar žiūrime į priekį, kas laukia toliau“, – sakė P. Motiejūnas.

„Žalgiryje“ jau darbuojasi visiškai naujas trenerių štabas. Vyr. treneris iš Austrijos M.Schilleris, kalbėdamas su LKL.lt, patikino, kad jo komanda ruošiasi turbūt didžiausiu įmanomu intensyvumu, nes apie patį LKL čempionatą naujasis treneris žino vieną – tai stipri lyga, kurioje daug vietų klaidoms nėra.

„Prieš kelerius metus teko pačiam žaisti prieš „Neptūną“ jų namų arenoje Klaipėdoje. Tada puikiai prisimenu, kokį didelį įspūdį man paliko Lietuvos krepšinis. Supratau, kad tokia maža šalis turi tiek daug pajėgių komandų. LKL yra stipri lyga, nes visi klubai turi puikias sąlygas treniruotėms, puikias treniruočių bazes ir arenas. Žaidėjams čia belieka tikėti savimi ir dirbti su tuo, kas jau yra paruošta.

Turbūt dauguma krepšinio žmonių pasaulyje žino priešpriešą tarp Kauno „Žalgirio“ ir Vilniaus „Ryto“. Su nekantrumu pats laukiu pirmojo derbio“, – sakė M. Schilleris.

Su nekantrumu pats laukiu pirmojo derbio

Komandos kapitonas P.Jankūnas, kalbėdamas apie vasaros laimėjimus, šyptelėjo ir kiek sustojo. Patyręs žaidėjas atsigręžė į pasaulinį kontekstą ir prasitarė, kad vien pilna sudėtis ir galimybė pilnu tempu ruoštis sezonui jau yra nemenkas laimėjimas.

„Turime trenerius, turime pilną štabą, turime pilną ir sveiką komandą. Galime ruoštis sezonui ir tai jau yra laimėjimas“, – LKL.lt sakė P.Jankūnas.

Didžiausios vasaros netektys. Š.Jasikevičius, E.Ulanovas.

Neabejotinai didžiausia „Žalgirio“ vasaros netektis yra Š. Jasikevičiaus išvykimas. Ketverius metus ši organizacija kvėpavo Šaro tempu, o ir ta nuolat sausakimšai užsipildžiusi arena toli gražu nebūdavo vien tik žaidėjų nuopelnas. Treneris čia būrė milžinišką bendruomenę ir rodė, kad tikėti „Žalgiriu“ verta.

Twitter nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Nikola Mirotičius
Twitter nuotr./Šarūnas Jasikevičius ir Nikola Mirotičius

Vis dėlto, visos, tiek gražios, tiek liūdnos pasakos, kažkada baigiasi. Š. Jasikevčiaus pasaka Kaune jau baigta, todėl dabar metas versti naujus, M. Schillerio projektuojamus lapus.

„Trenerius praktiškai visus praradome, kas reiškia, kad keičiasi komandos filosofija“, – trumpai apie Šaro išvykimą pasakė P.Motiejūnas.

„Visa sistema visai kitokia, pasiruošimas irgi kitoks. Su Šarūnu jau buvome susigyvenę, tas pasiruošimas sezonui būdavo panašus. O dabar jausmas kaip pirmokams mokykloje – mokomės viską nuo A raidės iki tol, kol pasieksime paskutinę, Z“ – kiek pajuokavo P.Jankūnas.

Jausmas kaip pirmokams mokykloje – mokomės viską nuo A raidės

Bet „Žalgiris“ vasarą prarado ne tik trenerį Šarūną. Komandą paliko ir E.Ulanovas, o kalbėdamas apie šią netektį klubo vadovas buvo netgi jautresnis.

„Edgaras kartu su mumis augo nuo pat vaikystės, tai pilnai „Žalgirio“ auklėtinis. Tokio krepšininko praradimas yra emociškai sunkus. Kita vertus, mes džiaugiamės, kad turime taip stipriai užsienio klubus dominančių žaidėjų. Noras išbandyti legionieriaus karjerą yra visiškai normalus ir suprantamas. Tai pralaimėjimu to gal nevadinčiau, bet emociškai skauda“, – sakė P.Motiejūnas.

Naujasis treneris M.Schilleris apie čia dirbusį kolegą ilgai plėstis nenorėjo. Specialistas iš Austrijos patikino, kad dabar svarbu, jog visi būtų nusiteikę naujiems iššūkiams, o dar svarbiau, kad visi būtų sveiki.

„Kiekviena nauja pradžia pažeria ir naujų iššūkiu. Bet mes čia esame kartu, todėl turime dirbti kaip vienas kumštis. Turime pasiekti geriausią savo formą. Tiesa, visų pirma, svarbiausia, kad visi sezoną pradėtume sveiki, be traumų“ – sakė M.Schilleris.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martina Schilleris
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martina Schilleris

Tikslai. Tik pirma vieta.

„Žalgiris“ jau dešimt metų iš eilės niekam neužleidžia Lietuvos čempionų sosto. Todėl tikslas čia gali būti tik vienas – lyderystės išlaikymas.

„Jei kalbėtume apie visą sezoną, tai faktas, kad turime likti lyderiais, turime kasdien gerinti žaidimą ir finiše matyti tokį „Žalgirį“, kokį norime matyti. O mes jį norime matyti pirmoje vietoje. Reikia nepamiršti ir Karaliaus Mindaugo Taurės“, – sakė P.Motiejūnas.

Biudžetas. Maždaug 7.5 mln. Eur. (Bent trečdaliu mažesnis nei praėjusiais metais).

Apibendrinimas. Kitokiam „Žalgiriui“ – nauji iššūkiai, bet užduotys tos pačios.

Naują „Betsafe–LKL“ sezoną „Žalgiris“ pasitinka kitoks, nei sirgaliai buvo įpratę. Anksčiau nebūdavo sunku prognozuoti, kaip atrodys pati komanda – tai būdavo iki mažiausių smulkmenų suderinta sėkmingų ėjimų visuma, kuri, svarbiausia, veikdavo pergalingai.

Dabar net ir pačiam klubo vadovui ar komandos kapitonui sunku pasakyti, koks iš tiesų „Žalgiris“ pasitinka naują sezoną. Vis dėlto, tiek P.Motiejūnas, tiek P.Jankūnas sutiko dėl vieno – šis „Žalgiris“, vadovaujamas M.Schillerio, turės daugiau laisvės, turės ir daugiau iššūkių, tačiau užduotys liks tos pačios.

„Kol kas sunku pasakyti, bus labai įdomu rasti tą balansą tarp JAV ir Europos krepšinio. Manau, kad šiemet bus daugiau laisvės ir improvizacijos. Turbūt krepšinis bus greitesnis. Aišku, gynyba irgi labai svarbu, todėl reikės rasti tą viduriuką“, – sakė P.Motiejūnas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Paulius Motiejūnas

„Kol kas sunku pasakyti. Be abejo, treneris dažnai akcentuoja, kad turime žaisti greitai. Jei turime galimybę – jis liepia mesti. Jo vizija tokia, kad reikia žaisti greitą krepšinį. Bet kol nežaidėme rungtynių, tol negalime pasakyti, kas veikia ir kas ne. Vyksta kūrybos procesas“, – sakė P.Jankūnas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Geriausia investicija – rūpinimasis savo sveikata
Reklama
Leiskite sau pasijusti geriau
Reklama
„Huawei Watch Fit 3“ – laikrodis, skatinantis pozityvius sveikatos įpročius
Reklama
Pekla ar gyvybės pradžia? Atskleidė, kaip kiekvienas grožio entuziastas gali prisidėti prie pelkių išsaugojimo
Užsisakykite
15min naujienlaiškius