2018 03 18

Atakų uraganą Vilniuje sukėlęs „Neptūnas“ netikėtai išmaudė „Lietuvos rytą“

Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkams krepšys buvo didelis lyg jūra Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse Vilniuje sekmadienį. Nuostabiai atakavę Kazio Maksvyčio auklėtiniai 99:86 (32:30, 21:18, 13:17, 33:21) įveikė „Lietuvos rytą“ ir nutraukė Vilniaus komandos trylikos pergalių šalies čempionate seriją.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Klaipėdos „Neptūnas“
Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Klaipėdos „Neptūnas“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pastarąjį kartą LKL varžybose „Lietuvos rytas“ buvo suklupęs lapkritį, kai irgi nukentėjo nuo „Neptūno“.

Nors nuo to laiko Klaipėdos komanda nukraujavo ir prardo svarbių žaidėjų, ji dar kartą pamokė vilniečius ir įpūtė daugiau intrigos kovoje dėl aukščiausių vietų LKL čempionate – „Lietuvos rytas“ (21-5) vis dar žengia antras, bet trečioje vietoje esantis „Neptūnas“ (20-6) jau banguoja šalia.

Tai buvo puikus mačas Edgarui Želioniui – 28 metų 207 cm ūgio puolėjui, kurio praėjusią vasarą geidė ir „Lietuvos rytas“, bet jis pasirinko „Neptūną“. Laisvai baudos aikštelėje ir greitose atakose pasijutęs aukštaūgis vien iki pertraukos surinko 14 taškų. Iš viso E.Želionis surinko 25 taškus.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Klaipėdos „Neptūnas“

Buvę „Lietuvos ryto“ žaidėjai – Jerry Johnsonas ir Renaldas Seibutis irgi naudojosi skylėta vilniečių gynyba ir rinko taškus. „Neptūnas“ šiame mače pataikė 64 proc. dvitaškių (22/34), 58 proc. tritaškių (10/17) ir 96 proc. baudų (25/26).

„Neptūnas“: Edgaras Želionis 25, Jerry Johnsonas 19, Renaldas Seibutis 17, Simas Galdikas 9, Laimonas Kisielius 8;

„Lietuvos rytas“: Loukas Mavrokefalidis 16, Martynas Echodas ir Rokas Giedraitis po 14, Travisas Petersonas 13, Jimmy Baronas 8.

Pirmą kartą prieš Klaipėdos „Neptūną“ žaidė du buvę šios komandos ilgamečiai žaidėjai – septynis sezonus uostamiestyje rungtyniavęs Mindaugas Girdžiūnas ir keturis sezonus ten rungtyniavęs Arnas Butkevičius.

Sezono viduryje dėl nesumokėtų atlyginimą į „Lietuvos rytą“ persikėlę žaidėjai nerado savęs emocingose jiems rungtynėse – M.Girdžiūnas pelnė 2 taškus, A.Butkevičius neįmetė nė karto.

Rungtynėse Vilniuje abi komandos nuo pat pirmosios minutės pasileido į atakų bangas, kuriose geriau jautėsi „Neptūno“ krepšininkai.

Jie per pirmą kėlinį prametė tik du metimus ir surinko 32 taškus. Nors trečiajame kėlinyje, stiprindamas gynybą „Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis metė į aikštę veteranus Artūrą Jomantą ir Mindaugą Lukauskį, svečiai buvo įgiję devynių taškų pranašumą (61:52).

Su geriausiai besiginančiais žaidėjais aikštėje „Lietuvos rytas“ prisivijo „Neptūną“ trečiojo kėlinio pabaigoje iki vieno taško, bet ketvirtajame kėlinyje prabilo tritaškiais Klaipėdos snaiperiai.

Tomas Delininkaitis, Laimonas Kisielius, Jerry Johnsonas vienas po kito pataikė iš toli ir „Neptūnas“ įgijo dviženklę persvarą.

Kai kurie iš gausiai areną užpildžiusių „Lietuvos ryto“ sirgalių patraukė namo nesulaukę finalinio švilpuko.

Sekmadienį į Vilnių atskrido ir prie Klaipėdos „Neptūno“ ekipos sostinėje prisijungė 206 cm ūgio naujokas Jameelas McKay. Su šiuo 25-erių ketvirtoje ir penktoje pozicijose galinčiu rungtyniauti žaidėju „Neptūnas“ pasirašė sutartį iki sezono pabaigos.

Jis „Neptūnui“ dvikovoje su „Lietuvos rytu“ nepadėjo, nes J.McKay lėktuvu Vilniaus oro uoste nusileido tik 18.20 val. Jis su komanda susipažins po rungtynių ir kartu „Neptūno“ autobusu grįš į Klaipėdą.

Rungtynių „Siemens“ svarbiausius įvykius fiksavo 24sek.

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Dalis vilniečių sirgalių patraukė namo, nusivylę mačo baigtimi. „Lietuvos rytas“ pralaimėjo 86:99.

39 min. Jameelas McKay jau sėdi prie „Neptūno“ suolo. Ką tik į Vilnių atskridęs naujasis „Neptūno“ vidurio puolėjas stebi, kaip jo komanda tvirtai artėja į pergalę.

38 min. E.Želionis trenkia kumščiu patenkintas į krepšio stovą – puikus jo blokas B.Madgenui. „Lietuvos rytas“ dabar rizikuoja ir laiko geriausiai atakuojančius žaidėjus.

37 min. Net Virgilijus Alekna kraipo galvą – mačą pirmojoje eilėje stebinčio olimpinio čempiono akivaizdoje L.Kisielius vėl netrukdomas įmetė į šeimininkų krepšį. 76:87 – „Lietuvos rytas“ grimzta.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Klaipėdos „Neptūnas“

34 min. „Neptūnas“ atakuoja! T.Delininkaitis ir J.Johnsonas pataikė po tritaškį ir svečiai pirmą kartą mače įgijo dviženklę persvarą. „Lietuvos rytas“ duobėje – 72:83.

33 min. E.Želionis dar kartą įkrovė laisvas iš viršaus, o buvęs „Lietuvos ryto“ puolėjas L.Kisielius iškart pridėjo tritaškį. Šeimininkai vis dar atsilieka nuo „Neptūno“ 72:77.

Trečiasis kėlinys

30 min. Išsirinkęs geriausiai besiginančius žaidėjus R.Kurtinaitis sumažino „Neptūno“ rezultatyvumą trečiajame kėlinyje ir beveik pavijo svečius (65:66).

25 min. Atsilikęs 58:61 „Lietuvos rytas“ yra atkovojęs vos 10 kamuolių („Neptūnas“ – 20). Bet kaip jų atkovoti daugiau, jei klaipėdiečiai meta dvitaškius 69 proc. taiklumu.

22 min. R.Kurtinaitis į aikštę metė Artūrą Jomantą. Jis turėtų pagerinti gynybą, ypač stabdant E.Želionį. Tačiau gynyba ir toliau aižėja. „Neptūnas“ jau atitrūko 9 taškais – 52:61.

Antrasis kėlinys

20 min. Antrasis kėlinys baigėsi įspūdingu Roko Giedraičio dėjimu iš viršaus, bet rezultatyviose rungtynėse „Lietuvos rytas“ pralaimi „Neptūnui“ 48:53.

„Neptūnui“ iki pertraukos daugiausiai taškų pelnė E.Želionis (14), R.Seibutis (11), J.Johnsonas (10).

„Lietuvos ryte“ po dviejų kėlinių rezultatyviausi: T.Petersonas (12), L.Mavrokefalidis (10).

18 min. R.Seibutis jau pelnė 11 taškų svečiams, pataikęs visus metimus. Jis irgi priežastis, dėl kurios „Lietuvos rytas“ atsilieka 45:51.

15 min. Taškų lenktynės tęsiasi, į priekį šoka tai viena, tai kita komanda. Žiūrovams toks krepšinis patinka, tik jų komanda kol kas atsilieka – 41:42.

12 min. T.Petersonas mojuoja rankomis ir bando užvesti žiūrovus. Pačiam jam užsivesti nereikia, nes jis ir taip jau pelnė 9 taškus. „Lietuvos rytas“ žingsniu priekyje 34:32.

Pirmasis kėlinys

10 min. „Neptūnas“ pirmą kėlinį baigė įmetęs 32 taškus, kuriuos surinko prametęs vos du metimus. „Lietuvos rytas“ irgi puolė gerai ir jau surinko 30 taškų, bet kur šiose rungtynėse gynyba?

8 min. „Lietuvos ryto“ gynyboje pilna skylių, kuriomis klaipėdiečiai puikiai naudojasi. „Neptūnas“ surinko 25 taškus, prametęs vos vieną metimą! Nenuostabu, kad Vilniaus klubas atsilieka 20:25.

6 min. E.Želionis dusyk jau atsidūrė greitos „Neptūno“ atakos smaigalyje. Aukštaūgis jau pelnė 7 taškus ir išlygino rezultatą – 11:11.

4 min. R.Kurtinaičio vyrai bando spausti svečius, kai tik jie išsimeta kamuolį. Kartą pavyko perimti kamuolį, bet sykį praleido greitą ataką. „Lietuvos rytas“ išsiveržė į priekį 11:8.

2 min. Apie 6 tūkst. žiūrovų suplūdo pasižiūrėti LKL rungtynių – kokiu tūkstančiu daugiau nei šeštadienį toje pačioje „Siemens“ arenoje vykusiame bušido turnyre.

„Lietuvos ryto“ starto penketas: Chrisas Krameris, Benas Madgenas, Mindaugas Lukauskis, Travisas Petersonas, Martynas Echodas.

„Neptūno“ starto penketas: Jerry Johnsonas, Renaldas Seibutis, Laimonas Kisielius, Edgaras Želionis, Simas Galdikas.