Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 23d. 13:26

Atsakomybės prisiimti nebijantis D.Maskoliūnas: „Žinojau, kur einu ir į kokią kėdę sėdu“

Darius Maskoliūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Darius Maskoliūnas

Penktadienio vakarą Monse Belgijos rinktinei patirtas skaudus pralaimėjimas pirmajame atrankos į 2021 metų Europos čempionatą mače tebėra istorija. Darius Maskoliūnas su Lietuvos rinktinės vyrais įdėmiai peržiūrėjo nelemtų rungtynių vaizdo medžiagą ir ruošiasi kitai kovai su Čekijos rinktine. Pergalė „Siemens“ arenoje nuplautų tą nemalonų kvapą, kurį šiuo metu jaučia visa rinktinė.

„Visi susikaupę, visi jaučia tą kvapą kiek besipraustum, – nuotaiką po pralaimėjimo rezultatu 65:86 Belgijai įvardijo strategas. – Vakar turėjome ilgą video sesiją, išsianalizavome, o šiandien per treniruotę visi atrodė labai gerai. Bet per treniruotę atrodė ir anksčiau gerai.“

Nuogąstauti ir atsigręžti atgal laiko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei nebėra – jau pirmadienio vakarą 19:30 val. „Siemens“ arenoje mūsų krepšininkai sieks reabilituotis savų žiūrovų akivaizdoje.

Nors būsimoji varžovė Čekija negalės remtis ryškiausiomis savo žvaigždėmis, ji išlaikė savo branduolį, o būtent tai ir gali tapti didžiausiu svečių privalumu, teigia Darius Maskoliūnas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas

Pateikiame visas vyriausiojo Lietuvos rinktinės trenerio mintis prieš akistatą su čekais.

– Už ką daugiausiai turėjote pretenzijų peržiūros metu?

– Už visas praktiškai 32 minutes, nes ketvirtame kėlinyje jie nemušė gulinčių, leido mums atsistoti, tai atsiklaupėme ant kelių ir pabaigėme rungtynes.

– Ar netrūksta motyvacijos tiems žaidėjams, kurie žino, kad nežais finaliniame etape?

– Nežinau, kaip jums atsakyti, nes klausimas turbūt ne man. Jei žmogus atvyksta į rinktinę, čia jam yra vieta ir laikas pasirodyti, kad jis yra vertas dalyvauti tam turnyre ar važiuoti į pasiruošimo stovyklą. Jei tai nemotyvuoja žaidėjų, tai nežinau, kaip dar juos galima motyvuoti.

– Prie rinktinės prisijungė Rokas Jokubaitis. Ką jis gali duoti šiai rinktinei?

– Prisijungia ir Tomas Masiulis (šypsosi). Turbūt ir patys matėte – trūko mums organizavimo, akimirkomis trūko ramumo, akimirkomis kaip tik agresyvumo, tai Rokas visą šią sistemą gerai žino, jam tai įkalta kaip „Tėve mūsų“. Manau, kad padės jis mums ir padraskyti gynybą, ir sustatyti žaidėjus į tinkamas pozicijas bei kažką jiems sukurti. Rokas jaunas, bet jau dvejus metus yra pagrindinėje „Žalgirio“ sudėtyje, todėl šios rinktinės kontekste atrodo gerai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rokas Jokubaitis

– Kiti „Žalgirio“ krepšininkai šiuo metu ilsisi. Ar negalvojote pasikviesti jų?

– Negalvojau, nes tai yra neįmanoma (juokiasi).

– Kokios yra Čekijos rinktinės stipriosios pusės?

– Pagrindinė jų stiprybė yra jų branduolyje. 5-6 žaidėjai rinktinėje žaidžia senai, šiuo metu rungtyniauja viename klube. Kitas dalykas – tas pats treneris. Žiūrėjau jų pasirodymą Pietų Korėjoje pasirengime pasaulio čempionatui ir rungtynes prieš danus dabar – deriniai tie patys, sistema panaši, viskas jiems yra žinoma. Čekai vienas kitą gerai supranta ir žaidžia ganėtinai patrauklų akiai krepšinį.

– Dainius Adomaitis anksčiau kalbėjo apie karštą vyriausiojo trenerio kėdę. Ar po skaudaus pralaimėjimo pajautėte tai?

– Aš jums sakiau jau ne kartą – žinau, kur einu ir į kokią kėdę sėdu. Atsisėdau ir sėdžiu dabar su blogu kvapu (juokiasi), bet, o ką daryti? Aš nebijau prisiimti atsakomybės. Nieko dar nepralaimėjome, tiesiog sužaidėme labai blogas rungtynes. Šitas langas man yra gera proga įsivertinti žaidėjus. Faktas, kad mes negalime taip žaisti. Turime gerbti šį užrašą ant marškinėlių ir paprasčiausiai pirmadienį pataisyti situaciją.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Maskoliūnas

– Ar pirmadienį būtent senbuviai turėtų žengti tą didžiausią žingsnį į priekį?

– Iš kiekvieno iš jų aš tikiuosi žymiai žymiai daugiau nei buvo Belgijoje, o senbuviai ar nauji – nežinau, kurie čia turėtų daugiau padėti. Manau, kad jie visi puikiai supranta ir iš jų pačių nuotaikų matėsi, kad tas jausmas yra blogas ir čia yra puiki proga jį ištaisyti.

– Ar tai buvo blogiausias mačas jums esant Lietuvos rinktinėje?

– Patikėkite, ne. Yra buvę blogesnių. Man kaip visi sako – pirmas blynas, tai aš jo negavau, man jis sudegė prieš patekdamas (juokiasi).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 24sek