2016 11 26

Atsitiesę „Neptūno“ krepšininkai namuose įveikė „Dzūkiją“

Septintąją pergalę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūno“krepšininkai. Ketvirtajame kėlinyje atsitiesę Dainiaus Adomaičio auklėtiniai namuose 64:58 (21:17, 12:23, 15:11, 16:7) įveikė Alytaus „Dzūkiją“, kuriai tai buvo jau devintoji nesėkmė.
Larry Drew
Larry Drew / Mindaugo Petrausko nuotr.

Galingas startas. Rungtynių pradžia itin nusisekė aikštelės šeimininkams – „Neptūnas“ startavo spurtu 7:0 (7:0).

Dviženklis. Likus žaisti tik tiek daugiau nei minutę pirmajame ketvirtyje klaipėdiečiai sugebėjo susikrauti dviženklį pranašumą (21:11).

Sugrįžimas. „Dzūkija“ pirmojo kėlinio pabaigoje ir antro ketvirčio pradžioje surengė du spurtus iš eilės, pelnydami 12 taškų be atsako ir išsiveržė į priekį (21:23).

Persvara. Nors antrajame kėlinyje „Neptūnas“ sugebėjo persverti rezultatą į savo pusę (29:25), tačiau prieš ilgąją pertrauką alytiškiai dar kartą atsakė spurtu 15:4 ir susikrovė 7 taškų pranašumą (33:40).

Atsitiesė. Po Mindaugo Girdžiūno taiklaus tritaškio metimo ketvirtojo kėlinio septintąją minutę „Neptūnas“ praktiškai po dviejų ketvirčių laikotarpio vėl išsiveržė į priekį (54:53).

Pergalė. Likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes aikštelės šeimininkai turėjo 6 taškų pranašumą (64:58). „Neptūnas“ vis dėlto nepaleido pergalės iš rankų ir laimėjo jau septintąjį kartą sezone (64:58).

Klaidos. Pagrindine „Dzūkijos“ pralaimėjimo priežastimi tapo klaidos – alytiškiai suklydo 14 kartų, o „Neptūnas“ vos 9 kartus.

Indėlis. Į pergalę svarų indėlį įdėjo ir „Neptūno“ atsarginiai krepšininkai – bendrai jie pelnė net 47% visų komandos taškų.

Antru bandymu. Nors „Dzūkija“ puolime atkovojo dviems kamuoliais daugiau (12 prieš 10), tačiau to išnaudoti nesugebėjo. Aikštelės šeimininkai antru bandymu pelnė net 8 taškais daugiau nei varžovai (12 prieš 4).

„Neptūnas“: M. Girdžiūnas 14 tšk., O. Johnsonas 13 tšk., J. Baronas 10 tšk., J. Drew 9 tšk., M. Mažeika 7 tšk., T. Klimavičius 6 tšk.

„Dzūkija“: A. Hernandezas 11 tšk., K. Guščikas 10 tšk., A. Kaširovas (6 atk. kam.) 9 tšk., P. Dasinevičius 8 tšk.