TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Audra „Lietuvos ryte“: A.Guoga šalina D.Gudelį, meras stebisi, R.Kurtinaičiui rūpi baudos

Naujieji Vilniaus „Lietuvos ryto“ vadovai
15min nuotr. / Naujieji Vilniaus „Lietuvos ryto“ vadovai
Šaltinis: 15min
3
A A

Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas įdėjo daug pastangų kviesdamas patikėti naujaisiais komandos savininkais, bet jų tarpusavio santykius ištiko didelė krizė. Pastaruoju metu „Lietuvos ryto“ komandai sunku ne tik pataikyti į krepšį aikštėje, bet ir susikalbėti už aikštės ribų.

Komunikacijos bendrovės savininkas ir „Lietuvos ryto“ klubo direktorius Darius Gudelis turi spręsti didžiausią asmeninę komunikacijos krizę.

Vilniaus klubo prezidentas Antanas Guoga pareikalavo jo atsistatydinimo, po to, kai D.Gudelis sudarė paramos sutartį komandai su koncernu „MG Baltic“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Gudelis ir Darius Mockus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Gudelis ir Darius Mockus

A.Guogos teigimu, ši paramos sutartis nebuvo sutarta nei su juo, nei su klubo valdyba.

„Situacija, kai klubas slapčia pasirašo paramos sutartį su koncernu, kurį slegia prokurorų pareikšti įtarimai korupcija, pastato į dviprasmišką padėtį tiek klubo savininkus, tiek kitus rėmėjus, tiek visus vilniečius, kurie ir yra tikrieji „Lietuvos ryto“ krepšinio komandos savininkai. Aš nedelsdamas išsiųsiu pranešimą klubo akcininkams, kuriame reikalausiu nušalinti šiuo metu klubo direktoriaus pareigas einantį Darių Gudelį nuo pareigų, o Vilniaus miesto savivaldybei, kuri yra didžiausia „Lietuvos ryto“ klubo akcininkė, atstovaujantį merą Remigijų Šimašių raginu nedelsiant išviešinti ir minėtą paramos sutartį, ir aplinkybes bei argumentus, kodėl ji buvo sudaryta“, – portalui delfi.lt sakė šiuo metu Australijoje esantis A.Guoga.

Situacija, kai klubas slapčia pasirašo paramos sutartį su koncernu, kurį slegia prokurorų pareikšti įtarimai
korupcija, pastato į dviprasmišką padėtį tiek klubo savininkus, tiek kitus rėmėjus.

Žinia apie „Lietuvos ryto“ komandos sutartį su „MG Baltic“ koncernu buvo paviešinta trečiadienį.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius teigė 15min, jog ir jis apie šią paramos sutartį nieko nežinojo.

Sostinės vadovas neigiamai įvertino su „MG Baltic“ sudarytą paramos sutartį, bet ginčų kamuolį persiuntė atgal A.Guogai.

„Yra klubo prezidentas, yra direktorius, ir panašu, kad klubo prezidentas šiuo metu visiškai nevaldo situacijos, – 15min atsiųstame pareiškime teigė R.Šimašius. – Artimiausiu metu ketinu paklausti paties Antano Guogos, kaip jam sekasi įgyvendinti įsipareigojimus dėl klubo ateities.

Be jokios abejonės, dėl šios situacijos bus šaukiamas klubo dalininkų susirinkimas.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Kleiza ir Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Linas Kleiza ir Remigijus Šimašius

Susirinkimas įvyks jau ketvirtadienį popiet.

Regis, A.Guogos kaltinimai kitus komandos vadovus užklupo nepasiruošusius.

„Dar reikia įsigilinti į situaciją“, – sakė Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, buvęs krepšininkas, vėliau pasukęs į liberalų partiją.

Šiek tiek laiko pamąstymui paprašė ir Linas Kleiza – vienas iš naujųjų „Lietuvos ryto“ klubų vadovų, labiau atsakingas už žaidėjų parinkimą komandai.

„Lietuvos ryte“ ketvirtadienį užgriuvęs uraganas nustebino ir komandos trenerį Rimą Kurtinaitį.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimas Kurtinaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Rimas Kurtinaitis

„Nežinau vidaus reikalų ir neturiu informacijos, – sakė R.Kurtinaitis. – Norėčiau kalbėti apie krepšinį, nes man šiuo metu svarbiausia, kad būtų salė, žaidėjai ir kamuoliai.

Tikiuosi, jie patys viską išsiaiškins, o mums šiuo metu tai tiesioginės įtakos neturi, nes sprendžiame savas problemas – kaip įmesti iš po krepšio, kaip įmesti baudas. O kas vyksta toliau, aš negaliu komentuoti.“

Tikiuosi, jie patys viską išsiaiškins, o mums šiuo metu tai tiesioginės įtakos neturi, nes sprendžiame savas problemas – kaip įmesti iš po krepšio, kaip įmesti baudas.

„Lietuvos ryto“ komandai nuo vasaros vadovauja nauji savininkai, pakeitę po rasizmo skandalo klube pasitraukusį Gedvydą Vainauską.

Vilniaus savivaldybė yra didžiausia „Lietuvos ryto“ klubo dalininkė (40 proc.).

A.Guoga valdo 20 proc. akcijų, D.Gudelis – 20 proc., o klubo viceprezidentas L.Kleiza – 10 proc., VšĮ „Vilniaus sporto klubas Perlas“ ir bendrovė „Norvelita“ – po 5 proc.

D.Gudelis į 15min skambučius ketvirtadienį neatsiliepė.

Praėjusį ketvirtadienį naujienų agentūra BNS teiravosi apie naująjį rėmėją, tuomet D.Gudelis tikino, kad jis sutarties nepasirašė ir tai, esą, dar pernai padarė ankstesni klubo vadovai. Tuomet klubo prezidentu buvo „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės vienas savininkų Gedvydas Vainauskas, direktoriaus pareigas ėjo dabartinis klubo direktoriaus pavaduotojas Martynas Purlys.

„Tai neatsirado jis, jis buvo praeitais metais, sutartis tarp buvusių klubo dalininkų ir „MG Baltic“ pasirašyta praeitą sezoną su įsipareigojimu dviems sezonams, mes nieko naujo neišradome. Tikrai negaliu pasakyti (kokio dydžio parama – BNS), jei aš būčiau pasirašęs, tai aš žinočiau. Tai yra parama, yra tam tikri konfidencialumo dalykai“, – BNS praėjusį ketvirtadienį tikino D.Gudelis.

Bet trečiadienį išplatintame „Lietuvos ryto“ klubo pranešime spaudai teigiama, jog „MG Baltic“ koncernas ir Vilniaus klubas pradeda bendradarbiauti dabar: „Koncernas tapo vienu iš pagrindinių atsinaujinančio krepšinio klubo Vilniaus „Lietuvos rytas“ rėmėju. Koncernas į sostinės klubą ateina su ypatinga misija – rūpintis, kad būtų deramai pagerbti Vilniaus krepšinio veteranai ir siekti, kad Vilniuje augtų talentingiausi jaunieji krepšininkai.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Gudelis ir Darius Mockus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Gudelis ir Darius Mockus

Iš dabartinių „Lietuvos ryto“ dalininkų D.Gudelis vienintelis yra ėjęs aukštas pareigas Vilniaus klube ir tada, kai komandą dar valdė G.Vainauskas. D.Gudelis tuo metu buvo komandos viceprezidentas.

A.Guogos teigimu, jis buvo girdėjęs apie ankstesnį kontraktą su „MG Baltic“.

„Jis (D.Gudelis) man parašė, kad „ta sutartis buvo sudaryta dar Gedvydo ir tu tai žinai“. Tai aš dabar sakau, kad tik atėjęs į klubą užuominomis buvau iš D.Gudelio girdėjęs apie kažkokią buvusią sutartį tarp „Lietuvos ryto“ ir „MG Baltic“, kurios suma buvo 150 tūkst. eurų. Bet aš nežinau, ar ta suma tuomet pasiekė klubą, ar ją gavo kas nors kitas – tai buvo iki man ateinant, – delfi.lt kalbėjo A.Guoga. – Manau, kad komanda šitų pinigų nematė, o šia parama buvo savotiškai apmokėta tyla, kad „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupė neeskaluotų korupcijos skandalo, į kurį tuomet pateko „MG Baltic“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek