2019 02 13

Be staigmenų – naujoko vedamas Panevėžio „Lietkabelis“ pateko į KMT pusfinalį

Paskutiniu Karaliaus Mindaugo taurės pusfinalio dalyviu tapo „Lietkabelis“. Panevėžyje vykusiose atsakomosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Lietkabelis“ 104:79 (26:19, 24:21, 28:21, 26:18) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“.
Ikenna Iroegbu
Ikenna Iroegbu / Josvydo Elinsko / 15min nuotr.

Panevėžio klubas pirmavo praktiškai visų rungtynių metu. Pasvalio klubas bandė sugrąžinti intrigą, bet nesėkmingai.

104 taškus pelnę panevėžiečiai pakartojo „Kidy Tour“ Karaliaus Mindaugo taurės rezultatyvumo rekordą, kurį šį sezoną užfiksavo Kauno „Žalgiris“.

Susitikimą kiek geriau pradėjo pasvaliečiai (10:4), tačiau slogiai startavęs „Lietkabelis“ surengė spurtą 16:2 ir perėmė rungtynių kontrolę – 20:12.

Nors antrajame kėlinyje „Pieno žvaigždės“ sugebėjo išlyginti rezultatą (33:33), „Lietkabelis“ sužaidė dar vieną sėkmingą atkarpą 17:4 ir nutolo nuo varžovų – 50:37.

Po ilgosios pertraukos pasvaliečiai pelnė penkis taškus be atsako ir priartėjo prie aikštės šeimininkų (45:50), tačiau nepasimetęs „Lietkabelis“ greitai susigrąžino dviženklį pranašumą ir prieš lemiamą ketvirtį įgijo net 17 taškų pranašumą (78:61).

Ketvirtasis kėlinys tarp komandų buvo tik formalumas, kadangi sumuojant abiejų rungtynių rezultatus, „Lietkabelis“ turėjo jau 27 taškų persvarą. Jo metu svečiai iš Pasvalio intrigos atkurti nesugebėjo, o „Lietkabelis“ tik dar labiau padidino savo pranašumą.

Rezultatyviausias buvo „Lietkabelio“ naujokas Ikenna Iroegbu, pelnęs 19 taškų.

Pusfinalyje „Lietkabelis“ susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

„Lietkabelis“ buvo priverstas verstis be traumuotų Marko Čakarevičiaus ir Mindaugo Kupšo.

Pirmajame susitikime Pasvalyje panevėžiečiai triumfavo 10 taškų persvarą 78:68.

„Lietkabelis“ trečius metus paeiliui kausis dėl „Kidy Tour“ KMT apdovanojimų. Pernai Ramūno Butauto vedini panevėžiečiai iškovojo bronzos medalius, užpernai Kazys Maksvytis „Lietkabelį“ nuvedė iki finalo ir antrosios vietos jame.

„Kidy Tour“ KMT finalo ketvertas savaitgalį vyks Vilniuje, „Siemens“ arenoje.

Kitame pusfinalyje susitiks Vilniaus „Rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

„Lietkabelis“: I.Iroegbu 19, Ž.Dimecas 13, J.Wilsonas 12, D.Tarolis, S.Sinovecas, S.Kulvietis ir S.Jasaitis po 11.

„Pieno žvaigždės“: T.Lekūnas 16, T.Franke 14, V.Šulskis ir J.Threattas po 10.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas