2015 09 18

Bilietas į Rio ir finalą: Lietuva – Serbija 67:64!!!

Lietuvą užplūdo pergalės dainos. Lietuvos rinktinė – Europos krepšinio čempionato finale. Po atkaklios kovos lietuviai 67:64 (22:17, 13:17, 13:9, 19:21) palaužė Serbijos krepšininkus. Į finalą patekę Lietuvos krepšininkai užsitikrino kelialapį į olimpines žaidynes ir sidabro medalius. Kovoje dėl aukso jau laukia Ispanija.
Džiaugsmo akimirkos
Džiaugsmo akimirkos / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje kelyje į pergalę buvo 15 taškų surinkęs Jonas Valančiūnas. Ypatingai svarbų indėlį į pergalės kraitį sudėjo Mindaugas Kuzminskas, kuris itin svarbiais momentais pataikė ir surinko 13 taškų bei atkovojo 9 kamuolius. Renaldas Seibutis taip pat pelnė 13 taškų. Jam rungtynių pabaigoje nesisekė atakuoti, tačiau Renaldas pataikė svarbiausius baudų metimus.

Lietuvos rinktinė puikiai pradėjo rungtynes ir buvo įgijusi 11 taškų pranašumą, tačiau antrajame kėlinyje serbai surengė spurtą 9:0 ir sumažino skirtumą iki vieno taško prieš didžiąją pertrauką.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo drausminga gynyba, kuri keturias minutes neleido serbams pelnyti taškų. Atsitiesę serbai sugrąžino lygią kovą, tačiau užsivedę lietuviai prieš lemiamą ketvirtį sukaupė penkių taškų pranašumą.

Lemiamame ketvirtyje lietuviai puikiai pradėjo puolime, tačiau gynyboje greitai susirinko pražangas, kurios siuntė serbus prie baudų metimų linijos. Visgi lietuviai išlaikė koncentraciją ir sugebėjo laimėti, nors likus žaisti minutę M.Teodosičius neįtikėtinu tritaškiu mažino skirtumą iki taško. Vis dėlto tai buvo tik retas serbų lyderio blykstelėjimas. Pergalę užtikrino taiklūs R.Seibučio ir M.Kalniečio baudų metimai.

Lietuviai jau laimėjo tiesioginį bilietą į Rio de Žaneirą. Į olimpines žaidynes patenka abu Europos čempionato finalininkai.

Rungtynės dėl aukso sekmadienį vyks 20 val. Lietuvos laiku.

Lietuva: J.Valančiūnas 15, R.Seibutis ir M.Kuzminskas (9 atkv. kam.) po 13, M.Kalnietis (5 atkv .kam., 9 rez. perd.) 12, J.Mačiulis (6 atkv. kam.) 9, A.Milaknis 3, P.Jankūnas 2, A.Kavaliauskas taškų nepelnė. R.Javtokas, D.Gailius, L.Lekavičius ir D.Sabonis nežaidė.

Serbija: M.Teodosičius 16, M. Raduljica ir N.Bjelica po 10.

* * *

Ketvirtas kėlinys: Lietuva – Serbija 67:64 (22:17, 13:17, 13:9, 19:21)

40 min. R.Seibutis pataikė svarbius baudos metimus. M.Teodosičius atsakė neįtikėtinu tritaškiu. R.Seibutis pataikė vieną baudos metimą. Po serbų pražangos baudos metimą pataikė ir M.Kalnietis. Lietuva laimėjo.

39 min. Po M.Kalniečio pražangos M.Teodosičius pataikė du baudos metimus – 61:63.

38 min. J.Valančiūnas pataikė svarbius baudos metimus. N.Bjelica irgi įmetė du baudos metimus – 59:63.

37 min. M.Kuzminskas pataikė labai svarbų metimą. Serbai atsakė tuo pačiu, bet R.Seibutis vėl atstatė turėtą pranašumą – 61:57.

36 min. Po M.Kalniečio pražangos du baudos metimus pataikė M.Teodosičius –57:55.

35 min. J.Valančiūnas gavo ketvirtąją pražangą. Z.Ercego baudos metimai paliko tik taško persvarą lietuviams. M.Kalnietis svarbiu tritaškiu padidino pranašumą – 57:53.

34 min. Į R.Seibučio dvitaškį tritaškiu atsakė N.Bjelica. Po J.Valančiūno pražangos Z.Ercegas pataikė vieną baudos metimą – 54:51.

33 min. Po A.Kavaliausko pražangos Z.Ercegas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų. Po ketvirtosios P.Jankūno pražangos N.Nedovičius sumažino atsilikimą iki penkių taškų – 47:52.

32 min. R.Seibutis didino lietuvių pranašumą. Po M.Kalniečio dvitaškio serbai prašė pasitarimo – 52:43.

Trečias kėlinys: Lietuva – Serbija 48:43 (22:17, 13:17, 13:9)

30 min. J.Mačiulis baudos metimais didino lietuvių pranašumą. Kėlinį užbaigė M.Kuzminsko dėjimas.

28 min. M.Kuzminskas dėjimu nutraukė lietuvių taškų badą. J.Valančiūno dėjimas išvedė rinktinę į priekį – 44:43.

27 min. Po lietuvių klaidos du lengvus taškus pelnė S.Markovičius – 43:40.

26 min. Po J.Mačiulio pražangos du baudos metimus pataikė M.Raduljica – 41:40.

25 min. B.Bogdanovičiaus tritaškis mažino skirtumą iki taško – 39:40.

24 min. Po keturių minučių tylos pirmuosius serbų taškus šiame kėlinyje pelnė B.Bogdanovičius – 40:36.

22 min. J.Valančiūnas didino lietuvių pranašumą iki trijų taškų. M.Kuzminskas pelnė taškus su pražanga – 40:34.

Antras kėlinys: Lietuva – Serbija 35:34 (22:17, 13:17)

20 min. Kėlinio pabaigoje lietuviai įkrito į duobę. Serbija iki paskutinės antrojo kėlinio sekundės sukarpė Lietuvos persvarą iki minimumo (35:34). Serbai kėlinį baigė spurtu 9:0.

19 min. Grumdamiesi po krepšiu P.Jankūnas ir M.Raduljica gavo abipusę pražangą. Serbui tai buvo jau trečioji asmeninė.

18 min. Serbai per vieną ataką surinko 5 taškus ir perpus apkarpė lietuvių turėtą solidų pranašumą (30:25). Važovai įmetė tritaškį, kamuoliui skriejant į krepšį grumtynėse po krepšiu lietuviai prasižengė ir M.Raduljica įmetė dar dvi baudas.

17 min. Serbai vogė kamuolį aikštės viduryje, tačiau M.Kalnietis pademonstravo dar vieną įspūdingą skrydį ir fantastiškai blokavo S.Markovičiaus metimą. Lietuva – Serbija 34:25.

16 min. Serbai bandė tirpdyti atsilikimą, tačiau lietuvių atsakas buvo rezultatyvus – 32:21.

14 min. Po daugiau nei tris minutes trukusio Serbijos taškų bado M.Raduljica įkrovė į lietuvių krepšį (28:19).

13 min. M.Kuzminskas vienas prieš vieną nugara į krepšį apžaidė žemesnį varžovą ir Lietuva nutolo dviženkliu skirtumu 28:17. Serbai bandė gelbėtis minutės pertraukėle.

12 min. Sirgalių triukšmo kovą prieš kėlinio pradžią laimėjo lietuviai. Pirmuosius taškus prabėgus pusantros minutės Lietuvai pelnė R.Seibutis 24:17.

Pirmas kėlinys: Lietuva – Serbija 22:17

10 min. Pirmąjį kėlinį Lietuva laimėjo 22:17. Užtikrintas startas.

9 min. J.Valančiūnas išrašė jau trečiąjį bloką serbų žaidėjams. Puldamas baudų metimais jis pelnė 6-ąjį tašką ir didino skirtumą 20:14.

Du J.Valančiūno blokai iš eilės

8 min. Po jau ketvirtojo M.Kalniečio rezultatyvaus perdavimo J.Valančiūnas krovė iš viršaus – 16:10. N.Bjelica apžaidė M.Kuzminską, bet M.Kalnietis nepaisydamas varžovo gynybos sudrebino serbų lanką. Seniai regėtas epizodas.

6 min. A.Milaknis tritaškiu siuntė serbus į minutės pertraukėlę – 14:7.

5 min. J.Valančiūnas dviem baudų metimais padidino skirtumą 11:7.

4 min. Lietuviai pagaliau sustabdė serbų puolimą ir kitoje atakoje J.Valančiūnas išvedė rinktinę į priekį 9:7.

3 min. Serbai nesunkiai įveikė lietuvių gynybines užtvaras (4:7). Atsiplėšti varžovams neleido du taškus su pražanga pelnęs J.Mačiulis (7:7).

2 min. M.Kalnietis prasiveržimu pirmą kartą išvedė Lietuvą į priekį (4:3), bet M.Teodosičius pelnė jau penktąjį tašką (4:5).

1 min. Rungtynės prasidėjo M.Teodosičiaus tritaškiu. Antruoju bandymu į serbo tolimą metimą prasiveržimu atsakė J.Mačiulis 2:3.

Starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Paulius Jankūnas, Jonas Valančiūnas.