Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Buvęs „Lietuvos ryto“ milžinas dėkoja už suteiktą šansą gyventi, nors jo kova dar nebaigta

Oleksandras Okunskis su šeima
Facebook nuotr. / Oleksandras Okunskis su šeima
Šaltinis: 15min
0
A A

Ukrainos rinktinės ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ buvęs krepšininkas Aleksandras Okunskis atlaikė šešias valandas trukusią sudėtingą operaciją – jau trečiąją šiais metais.

214 cm ūgio ukrainietis vėl stojasi ant kojų Kijevo ligoninėje, suprasdamas, jog kova dar nebaigta.

„Noriu išreikšti nuoširdų dėkingumą visiems draugams, pažįstamiems ir nepažįstamiems žmonėms, atėjusiems man į pagalbą tokią sudėtingą akimirką, – socialiniame tinkle feisbuke parašė A.Okunskis. – Jūs man suteikėte šansą gyventi!“

45 metų ukrainietis ypač dėkojo gydytojams. Jie praėjusią savaitę per trečiąją operaciją išpjovė 20 cm auglį.

„Žinoma, jam dar skauda. Jis silpnas, hemoglobino kiekis labai žemas. Tačiau jau stojasi ir bando eiti po truputį, – 24sek pasakojo krepšininko žmona Marijana Okunskaja. – Svarbiausia, jog operacija praėjo gerai, gydytojai labai patenkinti, nes prieš tai nebuvo tikri operacijos sėkme – tada jie slėpė nuo manęs akis, buvo daug nerimo.

Tačiau dabar daktarai sako, kad Saša turi šansą visiškai išgyti po chemoterapijos.“

Feisbuko nuotr./Aleksandras Okunskis
Feisbuko nuotr./Aleksandras Okunskis

1999–2000 m. sezoną Vilniaus „Lietuvos ryte“ kartu su Ramūnu Šiškausku, Arvydu Macijausku, Ericu Elliottu ir kitais pirmąjį LKL čempionų titulą Vilniaus klubui padėjęs laimėti A.Okunskis pastaraisiais metais darbavosi Ukrainos krepšinio federacijoje, kur buvo atsakingas už jaunųjų žaidėjų parengimo programas.

Bet praėjusį mėnesį milžino sveikata staiga ėmė griūti.

Jo kūno svoris krito apie 40 kilogramų. Įsisiautėjus onkologinei ligai A.Okunskiui buvo atliktos dvi inkstų operacijos. Galiausiai ir trečioji – žarnyno.

Dar savaitę buvęs krepšininkas bus ligoninėje, o tada keliaus namo, kur augina tris vaikus.

Psichologiškai jis rengiasi chemoterapijai. Juokauja, kad pakeis šukuoseną

Okunskių šeima rengiasi chemoterapijai, bet sėkmingai praėjusi operacija įkvepia. „Psichologiškai jis rengiasi chemoterapijai. Juokauja, kad pakeis šukuoseną, – sakė M.Okunskaja. – Tačiau, gulėdamas ligoninėje ir kalbėdamas su kitais pacientais, jis įsitikino, kad verta tęsti kovą.

Jis mato, kad tai nėra nuosprendis, tiesiog reikia teisingai maitintis, teisingai gyventi. Taip, dabar jis yra labai sulysęs, nes nieko nevalgė tris savaites. Tačiau gydytojai sako, jog nieko – dar atsivalgys.“

Gydymo metu krepšininkui buvo skubiai reikalinga reta antroji neigiama kraujo grupė, todėl artimieji kreipėsi pagalbos per socialinius tinklus.

Krepšininko žmona džiaugėsi, jog daug pažįstamų ir nepažįstamų žmonių pasiūlė pagalbą, o į jos nurodytą banko sąskaitą buvo pervesta pinigų, taip pat ir iš Lietuvos.

Pagal sąskaitų išrašus matau, kad iš Lietuvos taip pat atkeliavo pinigų. Už tai aš labai dėkoju ir žemai lenkiuosi.

„Saša geriau žino tas buvusių komandos draugų pavardes, aš pagal sąskaitų išrašus matau, kad iš Lietuvos taip pat atkeliavo pinigų. Už tai aš labai dėkoju ir žemai lenkiuosi.

Pinigai mums labai reikalingi, nes chemoterapija yra brangi, ji turi būti aukštos kokybės. Turime dar mėnesį iki jos ir svarstome tęsti gydymą Izraelyje, jei užteks lėšų. Dar neatsipalaiduojame, nes kova su vėžiu dar nebaigta. Tačiau šešias valandas trukusi operacija baigta, mūsų maldos buvo išgirstos, viskas praėjo gerai.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek