2017 05 19

Dainius Adomaitis: „Sumokėsite už mane baudą?“

Dainius Adomaitis ant „Žalgirio“ arenos minkštasuolio šalia sekretoriato daužė savo derinių lentą su „Neptūno“ logotipais. Šiandien joje nebuvo nubraižyti pergalingi deriniai. Iškeikęs teisėją dėl diskutuotinos pražangos paskutinę trečiojo kėlinio sekundę, pakėlęs galvą jis pamatė neabejotiną „Žalgirio“ persvarą 68:49.
Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Jis stebėjosi, kaip iki pertraukos „Žalgiris“ metė 17 baudų metimų, o „Neptūnas“ tik 4.

Bet apie teisėjų darbą jis nedaugžodžiavo. Jau buvo gavęs LKL įspėjimą, kad už kritiką kitą kartą gaus finansinę bausmę.

„Sumokėsite mano baudą? – po žurnalisto klausimą apie teisėjų darbą perklausė D.Adomaitis. – Ne? Aš irgi iš šeimos nenoriu atimti...

Tai jūs profai. Padėkite – rinkite epizodus, komentuokite.“

Beje, LKL už teisėjų kritiką gali išrašyti 800 eurų baudą.

Tačiau ne tik teisėjai buvo pagrindinė „Neptūno“ problema šiltą penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje.

Mes teisėjams esame per agresyvi komanda. Taip neįmanoma laimėti.

„Neptūnas“ buvo visai kitoks nei tose pergalingose rungtynėse Klaipėdoje, kai įnešė į pusfinalio seriją iki 3 pergalių intrigos 73:70.

D.Adomaitis nė sykio nematė, kad kuris žalgirietis būtų kritęs ant parketo. Jis nematė jokios kovos dėl atšokusių kamuolių – „Žalgiris“ po „Neptūno“ krepšiu sugriebė net 19 kamuolių.

Raktinis D.Adomaičio spaudos konferencijos žodis: „neturime šansų, jeigu...“.

„Neturime šansų laimėti prieš „Žalgirį“, jei jie atkovoja 19 kamuolių puolime. Čia tas skirtumas yra labai didelis. Baudos aikštelėje tie pelnyti taškai, iškart lengvi po atkovoto kamuolio, buvo didžiausia rungtynių bėda.

Tai jau ne taktika, o individuali kova viduje, kaip tu esi pasirengęs ir piktas atkovoti tą kamuolį.

Nebuvo taip, kad vienas kuris išskyrus Antaną puolime pasiėmė 5 kamuolius. Visi pasiėmė po 2 kamuolius. Meta baudą Motumas, pasiima kamuolį ir įmeta iš po krepšio. Elementarūs dalykai, kurių playoff'uose negali daryti. Klaipėdoje to nebuvo.

Šiandien to buvo per daug. Jie pelnė 23 taškus vien iš šio elemento.

Kai džiaugėmės po praėjusių rungtynių dėl ištaisytų taktinių klaidų, šiandien kiekvienas po vieną kartą pakėlė ranką „mano klaida, mano klaida“. Ir iš čia viskas susideda.

Neturime mes šansų laimėti prieš „Žalgirį“, jei ši komanda iki pertraukos meta 17 baudų, o mes 4. Ir mes teisėjams esame per agresyvi komanda. Taip neįmanoma laimėti.“

D.Adomaitis taktiškai išsisukinėjo nuo klausimo, ar LKL pusfinalio serija grįš į Kauną.

Tam „Neptūnui“ pirmadienį reikia nugalėti „Žalgirį“ antrą kartą.