2017 08 10 /2017 08 11

Dar viena karti piliulė: Lietuvą Orleane nupūtė prancūziškas uraganas

Trečias pralaimėjimas iš eilės. Dainiaus Adomaičio treniruojama Lietuvos rinktinė ketvirtadienio vakarą turėjo nuryti dar vieną karčią piliulę. Orleane vykusiame draugiškame kontroliniame mače lietuviai kapituliavo prieš šeimininkę Prancūzijos rinktinę – 77:98 (19:24, 13:18, 24:28, 21:28).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Tai buvo trečia mūsiškių nesėkmė per keturis kol kas žaistus pasiruošimo mačus.

Rungtynių pradžia lietuviams nieko blogo nežadėjo. Uraganiniu greičiu mačą pradėję lietuviai kiek nustebino šeimininkus, tačiau prancūzai sugebėjo išlaikyti pasiūlytą tempą ir savo priešininkų nepaleido.

Įpusėjus kėliniui, Vincento Collet auklėtiniai perėmė iniciatyvą ir buvo įgiję kelių taškų persvarą, tačiau lietuviai atsigriebė ir vėl rungtynių svarstykles atstatė į pusiausvyrą – 19:19.

Tačiau tuomet Dainiaus Adomaičio vyrai pateko į lemtingą duobę. Mūsiškių puolimas pradėjo stipriai strigti, o prancūzai meistriškai tuo naudojosi ir žaibiškai didino atotrūkį. Taškų badą lietuviai pratęsė ir antrajame kėlinyje, o „Les Bleus“ pelnė 15 taškų be atsako ir nutolo – 34:19.

Kėlinio pabaigoje lietuvių viltis dar atgaivino puikiai į žaidimą įsijungęs Artūras Gudaitis, bet rungtynių kontrolę jau tvirtai laikė šeimininkai.

Nors Martynas Gecevičius trečiajame kėlinyje dar spėjo blykstelėti trimis tritaškiais, antroje rungtynių pusėje atkurti intrigos mūsiškiams taip ir nepavyko – į kiekvieną svečių bandymą kabintis, puikiai žaidęs Evanas Fournier ir jo bendraklubiai atsakydavo nemažiau sėkmingai ir rezultatyviai.

Lietuvos ir Prancūzijos rinktinės tarpusavyje jėgas išmėgins ir dar kartą. Rugpjūčio 15 dieną ekipos susitiks Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Prancūzija – Lietuva 98:77 (24:19, 18:13, 28:24, 28:21).

• Prancūzija: Evanas Fournier (6 rez. perd., 4 per. kam.) ir Nando De Colo (5 rez. perd.) po 17, Axelis Toupane'as 12 (4/4 dvitaškių, 1/1 tritaškio), Kevinas Seraphinas ir Louisas Laberye po 10.
  • Lietuva: Martynas Gecevičius (4/7 tritaškių) ir Artūras Gudaitis (5 atk. kam.) po 14, Jonas Valančiūnas 13, Jonas Mačiulis 12, Mindaugas Kuzminskas 10, Mantas Kalnietis 8 (9 rez. perd., 6 klaidos), Deividas Gailius ir Adas Juškevičius po 3, Donatas Motiejūnas, Lukas Lekavičius ir Edgaras Ulanovas taškų nepelnė, Rokas Giedraitis aikštėje nepasirodė.

Rungtynių eiga:

IV kėlinys. Prancūzija – Lietuva 98:77 (24:19, 18:13, 28:24, 28:21).

38 min. Nando De Colo – dar vienas tritaškis, dar viena vinis į lietuvių karstą (91:75).

36 min. Jonas Mačiulis dar pataikė tritaškį iš aikštės krašto, bet deficitas – per didelis (73:86).

35 min. Lietuviai beveik neturėjo jokių šansų. Į bet kokį mūsiškių pataikymą prancūzai atsakydavo tokios pačios, o kartais ir didesnės, vertės metimu.

33 min. Mantas Kalnietis pataikė iš toli, Jonas Valančiūnas įkrovė iš viršaus – 68:76.

32 min. Po Jono Mačiulio baudų deficitas buvo sumažėjęs iki 10 taškų, bet jau kitoje aikštės pusėje iš toli pataikė Borisas Diaw.

31 min. Deividas Gailius pirmą kartą pasirodė aikštėje ir iš karto pelnė taškus su pražanga – 59:73.

III kėlinys. Prancūzija – Lietuva 70:56 (24:19, 18:13, 28:24).

29 min. Trečias Martyno Gecevičiaus tritaškis kėlinyje – 54:64.

27 min. Savo šansą išnaudojo du tritaškius iš eilės pataikęs Martynas Gecevičius – 51:64.

26 min. Krizė užsitęsė. Po Nando De Colo baudų metimų prancūzai įgijo rekordinę persvarą – 61:45.

24 min. Evanas Fournier tiesiog nuostabus. „Orlando Magic“ prancūzas ne tik pats sparčiu tempu rinko taškus, tačiau ir labai gerai kūrė progas savo komandos draugams. Prancūzija vėl truktelėjo į priekį – 52:41.

21 min. Antrą rungtynių pusę lietuviai pradėjo kiek sėkmingiau, tačiau ir prancūzai taškus rinko labai nesunkiai.

II kėlinys. Prancūzija – Lietuva 42:32 (24:19, 18:13).

20 min. Kelios lietuvių klaidos ir šeimininkai po Nando De Colo pataikymo iš po krepšio susigrąžino dviženklį pranašumą – 42:32.

18 min. Mantas Kalnietis pataikė iš toli, bet dvitaškiu iš vidutinio nuotolio atsakė ir Kevinas Saraphinas – 30:38.

17 min. Lietuvos puolimą išjudino Artūras Gudaitis, o jį kamuoliais sėkmingai maitino gynėjai. Mūsiškių spurtas 6:0.

16 min. Pirmuosius taškus antrajame kėlinyje lietuviai pelnė tik šeštąją minutę. Prancūzai tuo metu jau pirmavo 15 taškų persvara. Taškų badą nutraukė iš po krepšio sunkų metimą pataikęs Jonas Valančiūnas – 21:34.

15 min. Taškų badas užsitęsė, o prancūzai tuo puikiai naudojosi (19:30).

12 min. Mūsiškių puolimas užstrigo, o Antoine'as Diot pataikė iš toli. Šeimininkai pradėjo pavojingai tolti, todėl Dainius Adomaitis iš karto paprašė minutės pertraukėlės (19:27). Prancūzai spurtavo 8:0.

11 min. Rungtynių pradžioje lietuviai klydo pernelyg dažnai.

I kėlinys. Prancūzija – Lietuva 24:19.

10 min. Prancūzai geriau sužaidė kėlinio pabaigą ir vėl atitrūko.

9 min. Evano Fournier puikus pasirodymas. Prancūzas jau per pirmą kėlinį pelnė 10 taškų. Sėkmingai į žaidimą įsijungė Artūras Gudaitis. „Centras“ išrašė bloką Edwinui Jacksonui.

8 min. Į aikštę žengęs Adas Juškevičius tritaškiu išlygino rezultatą – 19:19.

7 min. Kevinas Seraphinas nubaudė dar vienu tritaškiu, bet lietuviai atsakė Mindaugo Kuzminsko taškais. Mūsiškiai šeimininkų nepaleido – 16:17.

6 min. Pavyzdinė lietuvių ataka. Po Manto Kalniečio efektingo bloko Thomasui Huerteliui mūsiškiai nuskubėjo į greitą ataką ir Mindaugas Kuzminskas pelnė lengvus du taškus.

5 min. JV ėmėsi iniciatyvos. Jo pataikymas su pražanga ir lietuvių deficitas – trys taškai.

4 min. Iš Evano Fournier lyderio estafetę perėmęs Nando De Colo pataikė tritaškį. Prancūzai truktelėjo į priekį – 12:7.

2 min. Žaibiška rungtynių pradžia. Jonas Mačiulis pelnė penkis taškus, sėkmingai sužaidė Jonas Valančiūnas, bet prancūzai svečių nepaleido – 7:7.

1 min. Rungtynes lietuviai pradėjo koviniu starto penketu: Mantas Kalnietis, Martynas Gecevičius, Mindaugas Kuzminskas, Jonas Mačiulis ir Jonas Valančiūnas.