Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 12d. 14:21

Dariaus Maskoliūno rinktinė nori žaisti Kaune – Lietuva stoja į 3 mln. eurų lenktynes

Mindaugas Špokas ir Arvydas Sabonis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Mindaugas Špokas ir Arvydas Sabonis

Lietuvos krepšinio rinktinė jau turi naują trenerį. Tai Darius Maskoliūnas ves šalies krepšininkus per rungtynes šiais metais, bet antradienį Kaune vykusiame posėdyje trenerio klausimas nebuvo vienintelis. Lietuvos krepšinio federacija vieningai nusprendė dalyvauti FIBA konkurse dėl teisės gauti olimpinį atrankos turnyrą.

Antradienį Lietuvos krepšinio federacijos rinktinės treneriu patvirtintas Darius Maskoliūnas naujas pareigas pradės eiti kitų metų vasarį.

Tada mūsų šalies komanda pradės 2021 metų Europos čempionato atrankos varžybas. Tačiau svarbiausias iššūkis D.Maskoliūnui bus ne tie du mačai su Belgija ir Čekija.

Svarbiausias bus olimpinis atrankos turnyras, kai birželį lietuviai bandys aštuntą kartą iš eilės patekti į olimpines žaidynes.

Į Tokiją bilietų dar neturinčios 24 komandos bus burtais po šešias padalytos į keturis atrankos turnyrus. Vieną jų norima surengti Kaune.

Antradienį Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomasis komitetas ne tik patvirtino D.Maskoliūną treneriu, bet taip pat vienbalsiai pakėlė rankas už tai, kad beveik 3 mln. eurų kainuojantis olimpinis atrankos turnyras vyktų Lietuvoje.

FIBA dar nėra atskleidusi, kurios šalys taip pat pretenduoja rengti olimpines atrankos varžybas, bet, 15min žiniomis, tokių planų tikrai turi Kanada, Kroatija, Serbija ir Lenkija.

„Daug naujo nepasakysiu. Lapkričio 15 dieną bus aišku, kokios šalys gavo teisę, o 27 d. laukia burtų ceremonija. Mes padarėme viską. Kiek su treneriais kalbėjome, klausėme jų nuomonės, visi norėjo turėti galimybę žaisti namuose. Nes laukia trumpas pasirengimas, aklimatizacijos klausimas“, – paskelbus rinktinės treneriu D.Maskoliūną, tolimesnius žingsnius dėliojo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Špokas.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Špokas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Mindaugas Špokas

Olimpinis atrankos turnyras kainuos beveik 3 mln. eurų.

Lietuviai jau sumokėjo paraiškos mokestį – 25 tūkst. Šveicarijos frankų (23 tūkst. eurų). Ši suma negrąžinama – kaip sako A.Sabonis, keliauja į FIBA kasą „dovanų“.

Antradienį buvo pritarta, kad Lietuva bus pasirengusi pateikti 300 tūkst. eurų dalyvavimo užstatą – ši suma būtų grąžinta, jei teisės rengti turnyrą šalis negautų.

Už visą turnyrą FIBA prašo 2,3 mln. eurų.

„Džiaugiamės valstybės, premjero, savivaldybės, mero ir olimpinio komiteto požiūriu, kad reikia tokių renginių. Darome viską, kad būtume traukinyje, – sakė M.Špokas. – Kokie pagrindiniai konkurentai ir kada turėtų būti aiškus FIBA sprendimas? Yra daug spekuliacijų. Negalime taip afišuoti, kiek jų yra. Patys bendraudami ištraukiami, nėra oficialiai paskelbta, kiek iš viso yra kandidatų.

Nėra galutinio sąrašo, kiek jų atitinka kriterijus. Kroatai turi valstybinį įsipareigojimą ir stiprų užnugarį. Serbai taip pat. Jie (Belgradas) tą praėjo prieš ketverius metus. Ten yra prezidentas, premjeras, kurie yra stipriai „už“. Jie skaičiuoja išlaidas apie 3,5 mln. eurų. Įvardyčiau šias dvi šalis kaip pretendentes. Jeigu mes treti, labai sunku kažką prognozuoti ir sakyti. Ne visi viską pasako iki galo.

Posėdyje Kelne man buvo užtikrinta, kad yra daugiau nei keturi kandidatai. Yra ir mūsų kandidatūra. Niekas nepasakė, ar ji stipri, visi vengia aiškaus atsakymo. Palaukime penktadienio ir sužinosime. Mums tai irgi aktualus klausimas.“

15min žiniomis, iki šiol Kauno kandidatūrą stabdė viešbučio kriterijus.

Anksčiau FIBA reikalavo, kad olimpinės atrankos miestas turėtų penkių žvaigždžių viešbutį, kokio Kaune nėra.

Tačiau dabar kalbama, jog užtektų ir keturių žvaigždučių viešbučio, kuriame tilptų bent penkios komandos. Realu, kad šeštoji – Lietuvos rinktinė – gyventų kitame viešbutyje.

Vis dėlto daugumą kriterijų FIBA laiko paslaptyje. Nežinia, kaip bus išsirenkami olimpinės atrankos miestai, jei pretendentų bus daugiau nei keturi.

Komentarai: 4

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

02:08
01:11
02:10

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek