Dabar populiaru
Publikuota: 2019 birželio 10d. 14:43

Dėl įtarimų iškart pašalintas iš Europos žaidynių: „Tai perkūnas iš giedro dangaus“

Jonavos „Petrochema“
Vytauto Mikaičio nuotr. / Lukas Grabauskas įtariamas mačų rezultatų klastojimu.

Iš Italijos atsiviję įtarimai sutartomis rungtynėmis keičia Lietuvos krepšinio „3 prieš 3“ rinktinės sudėtį. Lukas Grabauskas bendru susitarimu išbrauktas iš komandos.

Iki Europos žaidynių Minske liko tik savaitė, bet pirmadienį Lietuvos krepšinio trijulės treneris Dainius Novickas pasitiko perdėliodamas sudėtį.

Jis sakė, kad patyrė šoką, sekmadienį perskaitęs naujienas socialiniame tinkle ir portaluose – dėl įtarimų dar žiemą režisuojant rungtynių rezultatus Italijos ketvirtojoje lygoje Lukas Grabauskas diskvalifikuotas ketveriems metams, o kartu žaidęs Deividas Pogužinskas – trejiems metams.

„Enrico Battaglia“ komandai atstovavusiems Lietuvos krepšininkams bausmes skyrė Italijos krepšinio federacija. Nežinia, kaip, bet kelis mėnesius apie įtarimus nieko nežinojo ir lietuviai.

„Labai skaudu. Man tai buvo kaip perkūnas iš giedro dangaus, – sakė L.Grabausku Lietuvos rinktinėje Europos žaidynėse planavęs remtis treneris D.Novickas. – Gandų apie nešvarius dalykus vis girdime, bet dabar jie mane pirmą kartą palietė asmeniškai.

Labai gaila, nes jis buvo mūsų sporto šeimos narys. Ir keista, kad žinių apie tai nebuvo anksčiau. Iki tol dangus atrodė giedras.“

L.Grabauskas didžiąją karjeros dalį atstovavo NKL žaidžiančiai Jonavos komandai, o grįžęs iš Italijos žaidė Šakių „Vyčio“ klube NKL pirmenybėse.

24 metų 196 cm ūgio krepšininkas nebuvo naujokas ir „3 prieš 3“ krepšinyje, kuris pastaraisiais metais pagaliau pradėtas nuosekliau plėtoti Lietuvoje.

Šiemet viena Lietuvos komanda keliauja į pasaulio čempionatą Amsterdame, o antroji rengėsi Europos žaidynėms Minske, kur įvairiose sporto šakose varžysis 73 mūsų šalies sportininkai.

Krepšinio vadovams mikliai teko perbraižyti komandos sudėtį, pašalinant L.Grabauską.

„Lietuvos olimpinio komiteto raštui pritarė ir Lietuvos krepšinio federacija, tad jis jau išbrauktas iš komandos“, – sakė Lietuvos krepšinio komandos Europos žaidynėms vadovas Darius Sarkanas.

Jo teigimu, L.Grabauskas buvo neprasto, aukščiau vidutinio lygio „3 prieš 3“ žaidėjas.

„Stiprus individualiai, mokantis žaisti 3 prieš 3. Fantastiškas žmogus, negalėjau patikėti, kad jis galėjo užsiimti tokiais dalykais“, – apmaudo neslėpė ir D.Novickas.

Jis jau rado pamainą išbrauktam žaidėjui – juo tapo Mintautas Bulanovas.

Iš pradžių buvo planuojama į Europos žaidynes iškviesti Gytį Radzevičių, kuris praėjusį sezoną buvo svarbiu žaidėju Utenos „Juventus“ gretose LKL čempionate. Tačiau pirmadienio popietę paaiškėjo, kad jis į Minską vykti negalės, o kitu žaidėju pasirinktas M.Bulanovas.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gytis Radzevičius
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gytis Radzevičius

Tiesa, lietuviai dar nėra įsitikinę, kad pavyks sutvarkyti dokumentų formalumus registruojant naują žaidėją, nes žaidynės prasideda jau kitą savaitę.

Atsarginis variantas – treneris D.Novickas. Tai nebūtų prasčiausias variantas, nes D.Novickas ir pats iki šiol aktyviai žaidžia krepšinį, o dabar dar turėtų galimybę patarti komandai nuo suolo – šiaip treneriai krepšinio „3 prieš 3“ rungtynėse būti greta komandos ir patarinėti jai negali.

Temos: 1 Krepšinis

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

08:55
00:20
46:42

Esports namai

Lietuviškas verslas

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek