2016 10 12

„Dzūkijos“ ispanas išplėšė pergalę prieš „Juventus“

LKL pirmenybėse trečiadienio vakarą Alytaus „Dzūkija“ (4-3) namuose paskutinėmis sekundėmis 75:73 (16:17, 22:10, 17:22, 20:24) palaužė Utenos „Juventus“ (2-4) pasipriešinimą.
Vytautas Šulskis
Vytautas Šulskis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Startas. Kaip ir buvo galima tikėtis, rungtynės prasidėjo gynybiniu stiliumi. Atkaklų pirmąjį kėlinį 17:16 laimėjo „Juventus“. Vis dėlto antrojo kėlinio pradžioje „Dzūkija“ atitrūko 27:19 ir nors taškų nepelnė bent tris minutes, po dar vieno spurto pertrauką pasitiko pirmaudama 36:27.

Gaudynės. Po pertraukos „Dzūkija“ netgi buvo atitrūkusi 42:27, bet skirtumas ėmė tirpti. Prasidėjo ilgos ir sunkios alytiškių gaudynės. Monstriškomis be keitimų žaidusio Vytauto Šulskio pastangomis „Juventus“ 34-ąją minutę galiausiai atsidūrė priekyje 58:57.

Finišas. Bet „Dzūkija“ buvo pasilikusi jėgų lemiamam spurtui. Kai „Juventus“ tris minutes neišsikapstė iš „Dzūkijos“ gynybos pelkės, po Juliaus Kazakausko tritaškio likus rungtyniauti tris minutes alytiškiai atsikvėpė 68:60.

Antano Sireikos auklėtiniai spardėsi iki paskutinės akimirkos ir pasinaudoję dzūkų klaidomis prie baudų metimo linijos net išlygino rezultatą 73:73. Bet „Dzūkija“ atrado herojų.

MVP. Nuo pratęsimo Alytų išgelbėjo gynėjas Alejandro Hernandezas. Ispanas paskutinėmis sekundėmis verždamasis „Juventus“ krepšio link likus 2,7 sek. švystelėjo dvitaškį su pražanga per rankas ir išvedė dzūkus į priekį 75:73. Baudos metimas skriejo pro šalį, bet per likusias sekundes „Juventus“ nespėjo suregzti padorios atakos.

„Dzūkija“: J.Kazakauskas (7 atk. kam.) 15, A.Hernandezas (9 atk. kam., 6 rez. perd.) 12, A.Kaširovas 11.

„Juventus“: V.Šulskis (6/8 dvit., 10/10 baud., 10 atk. kam.) 28, J.Diggsas (9 atk. kam., 6 rez. perd.) 13, A.Urbutis 10, A.Bestas 8.