2022 01 15

Dzūkus antrą sykį įveikęs „Rytas“ tapo pirmuoju KMT finalo ketverto dalyviu

Vasario 19-20 dienomis Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) finalo ketvertą surengsiantis Vilnius šioje krepšinio šventėje turės savo komandą. Vilniaus „Ryto“ krepšininkai šeštadienio pavakarę dar kartą užtikrintai 94:80 (22:16, 34:23, 17:22, 21:19) įveikė Alytaus „Dzūkiją“ ir tapo pirmuoju KMT finalo ketverto dalyviu.
Arnas Butkevičius, Lukas Uleckas, Tanneris Leissneris
Arnas Butkevičius, Lukas Uleckas, Tanneris Leissneris / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Priminsime, kad KMT ketvirtfinalio serijos yra žaidžiamos iš dviejų susitikimų.

Pirmąsias tarpusavio rungtynes Alytuje „Rytas“ laimėjo 95:81, todėl atsakomajame mače sostinėje „Jeep“ arenos šeimininkai sau galėjo leisti pralaimėti ne didesniu nei 13 taškų skirtumu.

Tačiau Giedriaus Žibėno auklėtiniai nuo pirmų susitikimo minučių apie dviejų mačų bendrą rezultatą galvojo mažiausiai ir siekė eilinės pergalės vietiniame fronte.

LKL nuotr./Gytis Radzevičius ir Arnas Butkevičius

Puikų pirmą ketvirtį sužaidęs Arnas Butkevičius per jį pelnė 9 taškus, o prie „Ryto“ kapitono netrukus prisijungė ir klubo legionieriai Tanneris Leissneris bei Kennethas Smithas.

Septynis taškus be atsako antrajame kėlinyje pelnęs T.Leissneris pirmą kartą šeimininkų klubui sukrovė dviženklį pranašumą (31:21), kuris nenustojo augti.

Vilniečiai pavyzdingai metė tritaškius, o į pertrauką žengė turėdami rekordinę 17 taškų persvarą – 56:39.

Po pertraukos „Betsafe-LKL“ lyderių žaidime buvo juntamas atsipalaidavimas, o tuo pasinaudoję dzūkai deficitą nukirpo iki 10 taškų (49:59).

Netrukus „Rytas“ dar vieno solidaus spurto dėka atitolo saugiu atstumu, kuris vilniečiams leido iškovoti kelialapį į KMT finalo ketvertą.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Kennethas Smithas

Nugalėtojus į priekį vedė universalų pasirodymą surengė K.Smithas. Įžaidėjas pelnė 14 taškų, atkovojo 5 kamuolius, išskirstė 6 rezultatyvius perdavimus ir su 24 naudingumo balais tapo rungtynių MVP.

Puikiai atrodė ir T.Leissneris, iš žaidimo prametęs vos vieną kartą (8/9) ir surinkęs 18 taškų.

Dzūkams 21 tašką rinko Joshua Newkirkas, o Artūras Jomantas buvo itin efektyvus – 8 taškai, tačiau net 20 naudingumo balų.

G.Žibėno kariaunos varžovas KMT pusfinalyje paaiškės po keleto valandų, kuomet antrą sykį susigrums Panevėžio „Lietkabelis“ ir Klaipėdos „Neptūnas“.

Panevėžiečiai į antrąsias rungtynes namuose atsiveža trapią 4 taškų persvarą.

Vilniaus „Rytas“: Tanneris Leissneris 18 (6/6 dvit., 22 naud. bal.), Kennethas Smithas 14 (24 naud. bal.), Ivanas Buva (5 atk. kam.) ir Arnas Butkevičius (5 atk. kam., 17 naud. bal.) ir Gytis Radzevičius (6 atk. kam.) po 13, Lukas Uleckas 11.

Alytaus „Dzūkija“: Joshua Newkirkas 24 (5/7 trit.), Aleksandaras Aranitovičius 12 (8 atk. kam., 4 rez. perd.), Martynas Pocevičius 10.