2023 09 08

Estus įveikęs „Wolves“ kausis dėl pirmo trofėjaus klubo istorijoje – V.Garasto taurės

Vilniaus „Wolves“ klubas rytoj turės šansą iškovoti pirmąjį titulą į savo trofėjų kolekciją.
Adas Juškevičius
Adas Juškevičius / „Wolves“ klubo nuotr.

Pernai verslininko Gedimino Žiemelio įkurta krepšinio komanda, debiutinį sezoną žaidusį Alytuje, o šią vasarą persikėlusi į sostinę, pateko į Klaipėdoje vykstančio tradicinio Vlado Garasto taurės turnyro finalą.

Pusfinalyje Kęstučio Kemzūros auklėtiniai 73:61 (27:15, 11:21, 17:9, 18:16) pranoko Talino „Kalev/Cramo“ ekipą iš Estijos.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo svečiai iš Estijos, pelnę kelis pirmuosius taškus. Varžovams prisirinkus pražangų, iniciatyvą perėmė „Wolves“, kurie dažnai stojo prie baudų metimo linijos ir kėlinio pabaigoje nutolo dviženkliu atstumu 27:15, rašoma „Wolves“ pranešime spaudai.

Antrajame ketvirtyje pasipylė vilniečių klaidos. Kamuolį „Wolves“ prarado septynis sykius, tuo pasinaudoję Talino krepšininkai ėmė mažinti atsilikimą ir prieš didžiąją pertrauką sumažino taškų deficitą iki minimumo, bet persverti rezultato nesugebėjo – 38:36.

Trečiasis ketvirtis vėl priklausė Vilkams, kurie pagerino gynybą ir ėmė tolti. Likus žaisti 10 minučių, vilniečiai atstatė dviženklį pranašumą – 55:45.

Ketvirtajame kėlinyje Talino ekipa bandė gelbėtis tolimais metimais, Tačiau „Wolves“ atlaikė visus varžovų bandymus sumažinti atsilikimą ir iškovojo kelialapį į turnyro finalą – 73:61.

„Wolves“ klubo nuotr./Rasheedas Sulaimonas

Šiame mače „Wolves“ komandos marškinėlius pirmą kartą apsivilko Rasheedas Sulaimonas. Amerikietis per 15 minučių surinko 7 taškus, 5 rezultatyvius perdavimus ir 11 naudingumo balų.

Besigydantys traumas Džordže Gagičius ir Jeffery Tayloras komandai padėti dar negalėjo.

„Wolves“ klubo nuotr./Eigirdas Žukauskas

„Wolves“ ekipoje taškus pelnė: Eigirdas Žukauskas 15, Egidijus Mockevičius 11 (12 atk. kam.), Adas Juškevičius 9, Arnas Beručka 8, Rasheedas Sulaimonas 7, Tre‘Shawnas Thurmanas 6, Regimantas Miniotas ir Kristupas Žemaitis po 5, Donatas Sabeckis 4, Vitalijus Kozys 3.

„Kalev/Cramo“ gretose rezultatyviausiai žaidė Hugo Toomas, įmetęs 12 taškų. Mikkas Jurkatammas pridėjo 11, Lemetas Bockleris 10 taškų.

Draugiško turnyro finalas vyks šeštadienį nuo 20:00 val., o „Wolves“ varžovas jame paaiškės po Klaipėdos „Neptūnas“ ir Rygos VEF pusfinalio.