2015 06 11

Europos moterų krepšinio čempionato startas Lietuvai nesėkmingas

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė Europos čempionatą pradėjo nesėkme. Pirmajame D grupės mače Lietuvos krepšininkės neprilygo Senojo žemyno čempionių titulą ginančiai Ispanijos komandai – 58:72 (5:13, 10:15, 20:21, 23:23).
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjos
Lietuvos moterų krepšinio rinktinės žaidėjos / P.Garkausko nuotr.

Pirmajame kėlinyje komandos kartus sudėjus surinko vos 18 taškų ir net 9 klaidas. Mūsiškės suklydo net 7 kartus, pataikė vos 2 dvitaškius iš 14. Lietuvos krepšininkes kaustė baimė, jos neįmesdavo net iš labai lengvų situacijų. Ne kažin kaip sekėsi ir ispanėms, tačiau jos vis dėlto pirmavo – 13:5.

Sužaidus 2 min. antrajame ketvirtyje pirmąjį Lietuvos rinktinės tritaškį įmetė Gintarė Petronytė – 8:15. Abi ekipos ir toliau demonstravo prastą krepšinį, nepataikydavo lengvų metimų, o ypač nekrito lietuvėms. Kėlinuko viduryje Vita Kuktienė pataikė tik pirmą dvitaškį iš 7-ių – 12:19. Ispanės surengė spurtą ir netrukus jų persvara jau peržengė dviženklę ribą – 26:14.

Po pertraukos tragiškas žaidimas tęsėsi, o Ispanijos rinktinės pranašumas jau buvo dvigubas – 34:17, o netrukus išaugo iki 20-ies – 41:21. Supykusios lietuvės smeigė du iš eilės tritaškius, sumažino skirtumą iki 12-os (29:41), tačiau labiau nepriartėjo. Vis dėlto, nutolti ispanėms irgi nebebuvo leista – 35:49.

Nugalėtojas į priekį vedė 20-metė vidurio puolėja Astou Ndours, surinkusi 22 taškus (10/17 dvit.) ir atkovojusi 12 kamuolių (8 puolime).

Klaidų skaičius nemažėjo, o jos koją lietuvėms kišo labiau nei netaiklūs metimai. A.Cruz tritaškis skirtumą padidino iki 17-os – 54:37. Lietuvėms ketvirtajame kėlinuke jau pavyko prilygti varžovėms, žaidimas klostėsi apylygiai, bet Ispanija iškovojo lengvą pergalę.

Nugalėtojas į priekį vedė 20-metė vidurio puolėja Astou Ndours, surinkusi 22 taškus (10/17 dvit.) ir atkovojusi 12 kamuolių (8 puolime). Alba Torrens pridėjo 18 taškų (9/16 dvit.), 7 atkovotus kamuolius ir 6 rezultatyvius perdavimus. Anna Cruz įmetė 13 taškų.

Lietuvos rinktinei Gintarė Petronytė (7 atk. kam.) pelnė 9, Sandra Linkevičienė (3/4 dvit.), Marina Solopova ir Kamilė Nacickaitė (7 atk. kam.) – po 8, Santa Okockytė (3/3 dvit.) ir Vita Kuktienė (2/10 dvit.) – po 7 taškus.

Penktadienį Lietuvos moterų rinktinė antrajame mače žais su Slovakijos krepšininkėmis.