2017 08 19

Fantastiškai po pertraukos pasirodęs Lukas Lekavičius sulaukė kapitono pagyrų

Lukas Lekavičius vos netapo Lietuvos rinktinės didvyriu. Iki pertraukos nė taško nepelnęs nacionalinės komandos mažylis antroje Baltijos derbio dalyje pradėjo tildyti jau pergale patikėjusius Latvijos krepšinio aistruolius. Fantastišką 23-ejų įžaidėjo pasirodymą pastebėjo ir rinktinės kapitonas.

„Labai gerai. Jis davė žaidimui energijos. Rezultatas su juo labai sutirpo. Labai džiaugiuosi, kad Lukas atsigauna, jaučia pasitikėjimą ir grįžta į vėžes“, – po pralaimėjimo latviams 77:87 Rygoje pasakojo Mantas Kalnietis.

Tai nebuvo šiaip sau energija.

Iki pertraukos prie L.Lekavičiaus pavardės švieslentėje degė nuliukas.

Bet pasirodęs ant parketo trečiojo kėlinio pabaigoje, Atėnų „Panathinaikos“ atstovas galiausiai užsikūrė ir iki pat finišo spaudė aukščiausia pavara.

Nuo trečiojo kėlinio pabaigos jis surinko visus 16 savo taškų ir pataikė tris tritaškius iš trijų.

L.Lekavičius žaidė taip gerai, kad D.Adomaitis nebesodino atsarginio įžaidėjo ant suolo. Dvikovą jis baigė su Mantu Kalniečiu aikštėje. Atakų organizatoriai ištirpino 16 taškų skirtumą iki dviejų taškelių, bet išplėšti pergalės iš latvių rankų nebepavyko.

„Manau, ir čempionate bus akimirkų, kau bus didelis spaudimas – jokių problemų žaisti su dviem pirmais numeriais. Galiu sėkmingai su juo subėgioti. Man labai patinka“, – L.Lekavičių gyrė M.Kalnietis.

Rinktinės kapitonas taip pat buvo agresyvus puolime. Latviai dažnai jį palikdavo laisvą po užtvaros. Mantas nesidrovėjo ir metė daug – net 13 metimų, o tai daugiausiai komandoje.

Tikslą pasiekė tik 4 metimai.

„Mane išmušė iš vėžių, kad po užtvaros buvo 221 cm ūgio žmogus ir kad gaudavai laisvų metimų.

Nieko nepadarysi, čia krepšinis. Bet kai kurie metimai buvo ir negeri. Iš savęs irgi jaučiau, kurie negeri. Buvo ir tokių, kuriuos turėjome įmesti.

Negalime pasikliauti vien metimais. Turime surasti kitų būdų, kas tą dieną veikia“, – pasakojo M.Kalnietis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Mantas Kalnietis

30 metų krepšininko teigimu, lietuviams brangiai kainavo rungtynių pradžia, kai latviai pabėgo į priekį dviženkliu skirtumu.

M.Kalnietis išskyrė prastą individualią gynybą vienas prieš vieną ir žaidimo neužtikrintumą.

„Reikia pasveikinti latvius su pergale. Sakyčiau, jos nusipelnė, nes buvo agresyvesni, žaidė su daugiau kontakto ir labiau norėjo. Manau, pirmas kėlinukas buvo kertinis, kai jie nutolo. Jie turi daug talento ir nėra lengva sugrįžti.

Bandėme užsikabinti, bet vėl padarėme klaidas. Bet yra kaip yra. Taisysime klaidas.

Atsirado tas vienas žmogus, kuris yra didelis talentas (K.Porzingis. – aut. past.). Jis dar augantis. Dar jis so so, bet ateityje čia bus labai įdomu.“

Vasarinių padangų sezonas: kur rasti geriausią kainos ir kokybės santykį?
Pranešimas apie prašymų dėl triukšmo mažinimo priemonių įgyvendinimo išlaidų kompensavimo priėmimą
Atėjo metas apsitverti sklypą: specialistų patarimai