2022 09 05

FIBA nušalino skandalu virtusiame mače dirbusius teisėjus

Lietuvos rinktinės protesto nepatenkinusi Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) visgi galiausiai sureagavo į prastą Europos čempionato rungtynėse tarp Lietuvos ir Vokietijos teisėjavusių arbitrų darbą.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

SDNA praneša, kad skandalu pasibaigusiame mače dirbę teisėjai italas Manuelis Mazzoni bei lenkai Wojciechas Liszka ir Michalis Procas daugiau šiame čempionate nešvilps.

Priminsime, kad aistrų banga kilo trečiajame kėlinyje, kai techninę pražangą vokiečių treneriui Gordonui Herbertui skyrę du arbitrai iš Lenkijos ir vienas iš Italijos staiga pamiršo, kad už ją lietuviams priklauso vienas baudos metimas.

Rungtynės vyko taip atkakliai, kad Vokietija pergalę 109:107 išplėšė tik po dviejų pratęsimų, mačas vystėsi taip, kad kiekvienas taškas galėjo lemti ne tik nugalėtoją, bet Lietuvos atveju ir tolimesnes galimybes iškopti į atkrintamąsias varžybas.