2022 06 01

Beveik iki muštynių įkaitusiame LKL finale „Rytas“ nušlavė „Lietkabelį“

Tokio emocingo Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalo nebuvo seniai. Konfliktu pažymėtose trečiosiose finalo rungtynėse Vilniaus „Rytas“ 85:63 (22:9, 29:18, 16:18, 18:18) sutriuškino Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2-1.

Vilniečiai nuo pat rungtynių pradžios primetė savo taisykles. Panevėžiečiai pirmavo vos kelias sekundes, bet strigo „Ryto“ gynyboje, per pirmą ketvirtį pataikė tik 3 metimus iš 16 ir sužaidus vos 10 minučių atsiliko jau 9:22.

Antrajame kėlinyje skirtumas toliau augo į „Ryto“ pusę, bet tuo pačiu augo ir emocijos. Vilniečiai kelis sykius šoko teisėjams į akis po Kasparo Beržinio pražangų, kol šis galiausiai buvo nubaustas nesportine nuobauda, o emocijos galiausiai sprogo kėlinio pabaigoje.

Arnas Butkevičius pataikė alkūne Dovydui Giedraičiui į smakrą, o nukritusiu varžovu pasinaudoję vilniečiai surengė greitą ataką, kurią dėjimu užbaigė Gytis Radzevičius.

Neužfiksuota pražanga prieš D.Giedraitį įsiutino jau ir prieš tai replikas į „Ryto“ suolo pusę laidžiusį Nenadą Čanaką.

„Lietkabelio“ strategas rėkė ant teisėjų ir apsižodžiavo su A.Butkevičiumi, kol sulaukė diskvalifikacinės pražangos.

Bet tai buvo tik pradžia – netrukus praeidamas N.Čanakas stumtelėjo Giedrių Žibėną, kuris teatrališkai krito ant žemės, o prieš iškeliaudamas į rūbinę serbas vos nesusimušė su itin emocingai į akis varžovų treneriui puolusiu „Ryto“ vadovu Dariumi Gudeliu.

Lukas Balandis / BNS nuotr./Vilniaus „Rytas“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Galiausiai, aistras pavyko nuraminti, nors „Ryto“ sirgaliai sausakimšoje ir pirtį priminusioje „Jeep“ arenoje „Lietkabelio“ žaidėjus ir trenerius palydėjo švilpimu ir ne viena skanduote.

Antroje mačo dalyje situacija nesikeitė. „Rytas“ išlaikė ir net padidino triuškinantį pranašumą, kuris buvo pasiekęs ir 30 taškų, bei laimėjęs antrą kartą iš eilės išsiveržė serijoje į priekį.

„Rytas“: Gytis Radzevičius 14, Mindaugas Girdžiūnas 12, Vaidas Kariniauskas 11, Speedy Smithas 10 (7 rez. perd.).

„Lietkabelis“: Džordže Gagičius 13, Panagiotis Kalaitzakis 11, Gabrielius Maldūnas 10 (10 atk. kam.).

Rungtynių eiga

„Rytas“ – „Lietkabelis“

Po ketvirto kėlinio: 85:63

37 min. „Rytas“ emocijas verčia taškais, o „Lietkabelis“, panašu, jau galvoja apie kitas rungtynes (78:48).

33 min. Panašu, kad N.Čanaką pakeitusiam Laimonui Eglinskui stebuklo sukurti nepavyks. „Jeep“ arena ošia, kol skirtumas nekinta (72:47).

Po trijų kėlinių: 67:45

25 min. Du „Ryto“ tritaškiai ir „Jeep“ arena vėl euforijoje (59:32).

23 min. Viena geresnių „Lietkabelio“ atkarpų šiose rungtynėse ir iš karto G.Žibėno reakcija (53:32).

23 min. Krepšinis vis dar žaidžiamas „Jeep“ arenoje net ir po neįtikėtino emocijų pliūpsnio. „Rytas“ toliau užtikrintai pirmauja 53:29.

Po antrojo kėlinio: 51:27

19 min. Kas vyksta Vilniuje?! N.Čanakas šoka į akis prieš tai galimai alkūne D.Giedraičiui pataikiusiam A.Butkevičiui, yra išvaromas į aikštę, o galiausiai N.Čanakas vos nesusimuša su „Ryto“ vadovu Dariumi Gudeliu. Ohoho!

18 min. Nesportinė pražanga M.Normantui, techninė – „Lietkabelio“ suolui. Rezultatas to neatspindi, bet Vilniuje vyksta tikras karas (47:21).

17 min. Speedy Smithas abiem rankomis rodo tris pirštus, o švieslentė rodo totalų „Ryto“ dominavimą trečiajame finalo mače – 44:20.

16 min. „Jeep“ arenoje darosi karšta lyg pirtyje – Dž.Gagičius buvo nubaustas ir asmenine, ir technine pražanga, o „Rytas“ emocijų bangą išnaudoja imdamas triuškinti oponentus (39:18).

15 min. K.Beržinis sezono pradžioje sulaužė žandikaulį T.Leissneriui, o dabar latvio taikiniu tapo E.Kairys – už smūgį į nugarą K.Beržinis nubaustas nesportine pražanga. Tuo tarpu „Ryto“ persvara darosi milžiniška (36:18).

14 min. S.Smitho tritaškis suteikia „Rytui“ rekordinę persvarą, o N.Čanakas prašo pauzės (32:18).

13 min. Pirmas rungtynes LKL finale po traumos žaidžiantis Kasparas Beržinis iš karto pelno 4 taškus (29:18).

11 min. Pirmas panevėžiečių taiklus tritaškis – pataikė D.Giedraitis (22:12).

Po pirmojo kėlinio: 22:9

10 min. „Lietkabelis“ per pirmą kėlinį pataikė vos 3 metimus iš 16, o visus kelius link savo krepšio varžovams uždarę vilniečiai įtikinamai pirmauja (22:9).

8 min. V.Kariniauskas pelno tris taškus retesniu būdu – dvitaškiu su pražanga, – ir „Ryto“ persvara jau dviženklė (18:8).

7 min. Pirmas rungtynių tritaškis – jį pataikė Vaidas Kariniauskas. „Jeep“ arena šėlsta – 15:7.

5 min. Visi 10 „Ryto“ taškų – iš baudos aikštelės (10:7).

3 min. E.Kairys pelnė 4 taškus, Dž.Gagičius – 5, bet abu centrus treneriai išima sužaidus mažiau nei tris minutes (6:5).

1 min. Pirmose atakose taškais keičiasi aukštaūgiai – T.Leissneris, Dž.Gagičius ir E.Kairys (4:2).

„Ryto“ starto penketas: Speedy Smithas, Margiris Normantas Arnas Butkevičius, Tanneris Leissneris, Evaldas Kairys.

„Lietkabelio“ starto penketas: Kristupas Žemaitis, Dovydas Giedraitis, Vytenis Lipkevičius, Gediminas Orelikas, Džordže Gagičius.