Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2022 01 06

G.Žibėnas: „Esu italofilas iki kaulų smegenų“

Dieną prieš Kūčias Vilniaus „Rytas“ JBR klubo narius pakvietė į „7bet-Ryto podkastą“, kuriame prie mikrofonų kartu su Justinu Jankevičiumi susėdo sostinės komandos vyr.treneris Giedrius Žibėnas.
Giedrius Žibėnas
Giedrius Žibėnas / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Vilniaus Akropolio „O'Learys“ sporto bare susirinkusius aistruolius nudžiuginęs strategas į podkastą atvyko po pasiektos pergalės Burgose bei iškovoto kelialapio į Čempionų lygos „Top“ 16 etapą.

Geriausias sezono rungtynes Ispanijoje sužaidė Speedy Smithas, kuris pelnė 18 taškų, atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir lemiamais tritaškiais mačo pabaigoje užtikrino pergalę vilniečiams. Dramblį iš kambario norėjęs patraukti J. Jankevičius pokalbį pradėjo nuo klausimo – kokios mintys užpuola trenerį matant S.Smithą metant lemiamą tolimą metimą?

„Ir vėl? (juokiasi). Bet šį kartą įkrito. Speedy mes tikėjome visą sezoną, jeigu pasižiūrėtume į jo numerius kas liečia pataikymą, tai jie, švelniai tariant, tragiški. Tačiau mes verčiame jį toliau mesti ir žinom, kad tokios rungtynės anksčiau ar vėliau ateis. Jis yra labai mėgiamas rūbinėj ir aikštelėj. Visų pirma jis yra kūrėjas ir tik tada užbaigėjas, komanda jį gerbia ir Speedy nusipelnė tokių rungtynių“, – dėstė G. Žibėnas.

VIDEO: „7bet-Ryto Podkastas“: G.Žibėnas ir J.Jankevičius

„7bet-Ryto podkaste, kurį pristato sveikuoliški batonėliai „Me2U“, daugiau nei pusę gyvenimo treneriu dirbantis 37-erių specialistas pasidalino emocijomis pirmąkart stojus prie sostinės ekipos vairo, pamokomis iš krepšininkų, meile Italijos kultūrai bei kartu palietė daug kitų temų.

– Ar gerai yra gyvenime neturėti nieko kito be krepšinio?

– Su laiku oda storėja, atsirenki į ką reaguoti ir į ką ne, susitelki į tiesioginį darbą bei darai tai, kas nuo tavęs priklauso, kad einant miegoti švari sąžinė būtų patogiausia pagalvė.

– Kokios buvo pirmos pamokos, kurias supratai trenerio gyvenime?

– Pirmos pamokos turbūt nebuvo pirmais metais, nes tu tik po 3 ar 4 metų supranti ką darei blogai. Kai matai rezultatus, kai kažkas neina ir kaip profesionalūs treneriai tai daro, tad po truputį kantriai iš jų mokiniesi.

– Pakalbėjus su treneriais ar žaidėjais sakoma, kad šių laikų vaikinai bando būti šaunūs, nemato to juodo darbo, kuris buvo įdėtas ir pamiršta esminę sudedamąją dalį.

– Visi NBA epizodai dabar yra vienas iš pačių neteisingiausių reikalų jaunimo krepšinyje. Jie mato tuos epizodus ir bando juos atkartoti, bet, jog žaidėjas nueitų iki tokių epizodų jis turi išliet begalę sunkaus prakaito. Mes irgi nueiname į muziejų ir matome paveikslą, kaip lankytojas aš galiu pasakyt ar geras, ar blogas paveikslas. Tačiau mes nematėme kaip jis buvo nutapytas, kokius pieštukus naudojo, kaip juos naudojo, kaip tapytojas juo tapo, kodėl jam tokia paveikslo idėja kilo.

Mes ir krepšinio rungtynėse matome tik tą ledkalnio viršūnę – arba pergalė, arba pralaimėjimas, bet aš pasakyčiau, kad rungtynės yra tik 5 procentai visos tos virtuvės, kas verda komandoje.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Giedrius Žibėnas ir Kazys Maksvytis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Giedrius Žibėnas ir Kazys Maksvytis

– Buvo malonu pirmą kartą vadovauti „Rytui, nes viskas prasidėjo pergale?

– Pamenu tas rungtynes kaip šiandien, žaidėme namuose su „Neptūnu“, jaudulio be abejo buvo, nėrą ką slėpti. Man buvo didžiausia abejonė – kokia bus emocija? Ar žaidėjai kris dėl riedančio kamuolio? Mačas prasidėjo labai blogai, pirmą ar antrą minutę Martynas Echodas patyrė traumą ir mes netekom pagrindinio vidurio puolėjo, Ivano Buvos tuo metu nebuvo.

Likome su Bensonu ir Arnu penktoje pozicijoje, bet žaidėjai susitelkė, parodė emociją, kurią susikrovė pirmoje sezono stadijoje ir ją paliko ant parketo bei pergalę skyrė „B tribūnai“ ir visiems sirgaliams. Kai pamatai lietuvį žaidėją, įmetantį svarbesnį tritaškį ir abu kumščius keliantį į viršų, nori nenori šiurpas pereina per nugarą.

– Pats būsite italofilas, kodėl?

– Iki kaulų smegenų. Lėtas gyvenimo stilius, pozityvas, vietinių žmonių atvira širdis, ypač kas liečia pietų Italiją. Esu ten dirbęs sezoną, viena yra ten nuvažiuoti kaip turistui, jau gerai, maistas. Tiesiog, kai pradedi tarp jų gyvent, supranti kokie tai šilti žmonės, o gal man taip pasisekė Sicilijoje tarp jų atsidurti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius