2021 01 23

G.Žibėnas išskyrė centru žaidusį A.Butkevičių, A.Sireikai apmaudu dėl paleisto šanso

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai išsivežė pergalę iš Šiaulių, bet po LKL rungtynių treneris Giedrius Žibėnas teigė, kad pergalingas jausmas yra dviprasmiškas.

„Rytas“ palaužė 86:78 „Šiaulius“ šeštadienį, nors trečiajame kėlinyje šeimininkai buvo įgiję 9 taškų persvarą.

„Išvykoje LKL nėra lengva laimėti, kad ir prieš ką žaistum. Šiandien jausmas dvejopas, nes buvo mąstymo klaidų, minkštokai sužaidėme gynyboje, – sakė „Ryto“ treneris Giedrius Žibėnas, pasiekęs antrą pergalę nuo tada, kai prieš savaitę pakeitė Donaldą Kairį trenerio poste. – Puolime mes randame kaip pabaigti rungtynes – 90 taškų yra mūsų vidurkis, bet gynyboje turime tapti solidesni.“

Dėl trijų žaidėjų traumų „Ryto“ priekinė linija buvo praretėjusi.

„Arnas Butkevičius žaidė penktu numeriu ir baigė mačą su 10 atkovotų kamuolių, – „Ryto“ kapitoną išskyrę G.Žibėnas. – Išskirčiau, kad nesupanikavome, kai buvome atsilikę, sumažinome penketą.

Kita vertus, grįžome į rungtynes individualiais veiksmais, o norėtųsi daugiau komandinio žaidimo. Šiandien laimėjome individualiais veiksmais, pasiėmėme tašką ir judame tolyn.“

„Rytas“ 9 taškų atsilikimą trečiajame kėlinyje likvidavo per kiek daugiau nei vieną minutę, po kurios ir toliau tolo nuo „Šiaulių“.

„Apmaudu taip sužaisti – buvome geros nuotaikos ir tikrai turėjome visus šansus, – sakė „Šiaulių“ treneris Antanas Sireika. – Mano mintis viena – reikia negalvoti, kad mes didesni, juos sutrypsime. Tai komandinis darbas, privalumus reikia protingai išnaudoti, o ne kvailas klaidas daryti. Proto pritrūko labiausiai.“

„Šiauliai“ šiame mače suklydo net 20 kartų.

A.Sireika įsitikinęs, kad jo auklėtiniai darė klaidas, kai pirmaudami bandė žaisti tais pačiais deriniais, kai „Rytas“ sumažino savo penketą.

„45 taškus praleidome po klaidų ir po antrųjų šansų – iš viso pusę. Kur čia tas protingas krepšinis? Jei turime persvarą, tegu varžovai klysta – visada diegiu protingą krepšinį, o ne bandymus užmėtyti“, – kalbėjo A.Sireika.