Dabar populiaru
Publikuota: 2021 sausio 27d. 15:29

G.Žiemelis praskleidė savo krepšinio planus Vilniuje: Eurolyga ir rimta atsvara „Rytui“

Gediminas Žiemelis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gediminas Žiemelis

Verslininkas Gediminas Žiemelis Vilniuje norėtų įkurti krepšinio klubą, kuris ateityje žaistų Eurolygoje ir savo biudžetu gerokai lenktų kitos sostinės komandos „Ryto“ finansinius resursus. Savo planus „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas praskleidė „BasketNews.lt“ krepšinio tinklalaidėje.

G.Žiemelio teigimu, nauja komanda Vilniuje galėtų įsikurti ne anksčiau nei iki 2022–2023 m. krepšinio sezono. Ji startuotų su tikslu per 4–5 metus pasiekti Eurolygą.

„Nematau kitos lygos, tik Eurolygą, – „BasketNews.lt“ tinklalaidėje Karoliui Tiškevičiui sakė G.Žiemelis. – Eurolygai reikia tvaraus biudžeto. Kaip jis galėtų pasireikšti? Pateiksiu du skaičius: Tel Avivo „Maccabi“ iš bilietų renka 10,5 mln. eurų, jų biudžetas yra 17 mln. „Žalgiris“ geriausiais laikais rinko 4,7 mln. eurų iš bilietų, jų biudžetas apie 10.

Augant BVP, augant biudžetui, natūralu, kad mes tokiame mieste kaip Vilnius po 5–6 metų galėtume rinkti daugiau pinigų už bilietus. Vilnius galėtų tikėtis bent 70 proc. to, ką gauna „Maccabi“. Čia reikia visų faktorių: geros komandos, žvaigždžių, vietinio derbio, jaunų talentų ir t. t.“

G.Žiemelis braižo strategiją, kaip nauja komanda sostinėje startuotų su 5 mln. eurų biudžetu. Šį formuotų klubo dalininkai – privatūs ir verslo investuotojai, kurie įneštų apie 4,5 mln. eurų. 10 proc. dalis atitektų fanams, kurie galėtų įsigyti vieną akciją už 50 eurų, taip įgyjant 0,01 proc. klubo dalių ir įnešant apie 500 tūkst. eurų į bendrą biudžetą.

G.Žiemelis teigė, kad neketino Vilniuje įkurti dar vienos krepšinio komandos, bet nesulaukęs iniciatyvos iš dabartinių Vilniaus „Ryto“ dalininkų, nusprendė imtis atskiro projekto.

„Mums įsigijus areną, niekas iš „Ryto“ vadovybės ir savininkų su mumis nesukontaktavo, su tikslu apkalbėti verslo partnerystę. Gal galvoja, kad klubas – sau, arena – sau, – „BasketNews.lt“ tinklalaidėje sakė G.Žiemelis. – Arena turi savo planus. Mes suprantame, kad norint padidinti pajamas, be stiprių renginių reikalinga ir stipri vietinė komanda. Ar tai būtų krepšinis, ar ledo ritulys, ar salės futbolas.

Natūralu, kad jeigu klubui svarbu ateityje susikurti pajamas ir rasti partnerystę su arenos savininkais, aš jų vietoje ateičiau ir pasikalbėčiau. Galima ateiti pasikalbėti nebūtinai su manimi, yra 5 valdybos nariai. Bet Gudelis skambina mano tėvui (Vidmantui Žiemeliui) ir siūlo (Mindaugui) Lukauskiui, kuris yra mano sesers vyras, tapti „Ryto“ sporto direktoriumi.

Sovietiniais laikais buvo ieškoma blato, o kai pas mus yra komerciniai santykiai, to negali būti. Partnerystės nenupirksi, ją reikia efektyviai susidėlioti. Po to daugiau jokių kontaktų nebuvo.“

G.Žiemelis dar kartą kategoriškai paneigė kalbas, kad jo komanda žaistų VTB lygoje. Anot verslininko, tai pagrindinio „Ryto“ dalininko Dariaus Gudelio viešųjų ryšių plano dalis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 24sek