2018 02 17

Geidžiamas finalas bus: „Žalgiris“ peržengė pusfinalio barjerą paskui „Lietuvos rytą“

Praėjusių dviejų sezonų Karaliaus Mindaugo turnyro nugalėtojai vėl susitiks finale. Tai paaiškėjo, kai Kauno „Žalgiris“ antrajame pusfinalyje šeštadienį Klaipėdoje nugalėjo Panevėžio „Lietkabelį“ 88:74 (25:17, 29:17, 18:24, 16:16).
„Žalgiris“ – „Lietkabelis“
„Žalgiris“ – „Lietkabelis“ / Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Karaliaus Mindaugo taurės turnyro finale laukia intriguojantis mūšis, kuriame susitiks pernai šį turnyrą laimėjęs „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“, nugalėjęs turnyre 2016 metais, o šį sezoną jau dusyk įveikęs Kauno klubą LKL pirmenybėse.

Šiemet Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmieji iškopė į finalą, pirmosiose pusfinalio rungtynėse 81:61 įveikę Alytaus „Dzūkiją“.

„Žalgiris“ sklandžiai perėjo Panevėžio „Lietkabelio“ barjerą, pusfinalyje sulaukęs daug pagalbos iš Brandono Davieso (17 taškų) ir Pauliaus Valinsko (14).

„Žalgiris“: B.Daviesas 17, P.Valinskas 14, K.Pangosas 13, E.Ulanovas 9, V.Micičius ir A.White'as po 7, A.Toupane'as 6, A.Milaknis 5, P.Jankūnas ir A.Kavaliauskas po 4, G.Masiulis 2 (M.Sajus).

„Lietkabelis“: D.Lavrinovičius 17, D.Tarolis 10, D.Mavra ir L.Williamsas po 8, Ž.Peineris 6, K.Lavrinovičius, Ž.Skučas ir A.Velička po 5, V.Čepukaitis 4, L.Aukštikalnis 3, S.Jasaitis 2 (G.Leonavičius).

Kovą dėl kamuolių net 40:22 laimėjęs „Žalgiris“ jau antrajame kėlinyje buvo įgijęs 22 taškų pranašumą, o Šarūnas Jasikevičius drąsiai leido į aikštę jaunus žaidėjus. Dažnai atrodė, kad didesnė intriga vyko per rungtynių pertrauką, kai vyko abiejų komandų šokėjų kovos.

Svarbiausius 16.30 prasidedančių rungtynių tarp „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ įvykius fiksavo 24sek:

Ketvirtas kėlinys

40 min. „Žalgiris“ užtikrintai žengė į turnyro finalą, kuriame jau laukia „Lietuvos rytas“.

36 min. Buvęs žalgirietis D.Tarolis įsisiautėjo ketvirtajame kėlinyje ir pelnė jau 10 taškų. Puolėjo pastangomis „Lietkabelis“ ženkliai nukirpo persvarą, bet „Žalgiris“ priekyje (81:69).

34 min. Tik „Žalgiris“ pelnė taškus (4) per ketvirtą kėlinį, o ženkliai nekintantis rezultatas palankus Kauno klubui (76:58). Bet tada A.Velička pataikė tritaškį, kuris sunervino Š.Jasikevičių. Šis šaukia minutės pertraukėlės.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

Trečiasis kėlinys

30 min. L.Williamsas sukėlė vėjo Klaipėdoje. Po „Lietkabelio“ įžaidėjo tritaškio su pražanga, „Žalgirio“ persvara sumenko (72:58).

28 min. Panevėžio krepšininkai dar negalvoja apie mačą dėl trečios vietos ir nėra sudėję ginklų. Jie kiek sumažino skirtumą, bet „Žalgiris“ vis dar jaučiasi patogiai (67:47), o Š.Jasikevičius drąsiai leidžia žaisti jauniems žaidėjams: P.Valinskui, T.Masiuliui, M.Sajui.

23 min. B.Daviesas toliau siautėja aikštėje, jau pelnęs 15 taškų, o Kauno krepšininkai priekyje 62:39.

Antrasis kėlinys

20 min. Net 54 taškus surinkęs „Žalgiris“ į didžiąją pertrauką žengė, turėdamas 20 taškų persvarą. B.Daviesas per du kėlinius pelnė 9 taškus, P.Valinskas ir E.Ulanovas pridėjo po 7.

Panevėžio klube išsiskiria vienintelis D.Lavrinovičius, pelnęs 12 taškų.

18 min. „Žalgiris“ mėgaujasi žaidimu. Kitaip ir būti negali, kai pirmauji 51:29.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./„Žalgiris“ – „Lietkabelis“

15 min. D.Lavrinovičius jau įmetė 12 taškų į savo buvusio klubo krepšį, bet vienas lauke – ne karys. „Žalgiris“ priekyje 42:29.

13 min. „Žalgiris“ suklydo iki šiol tik vieną kartą, o „Lietkabelis“ – jau šešis. Kauno krepšininkai pirmauja 35:26, bet D.Lavrinovičiaus dėjimu nepatenkintas Š.Jasikevičius nenori atleisti vadžių – „Žalgirio“ treneris paprašė minutės pertraukėlės.

Pirmasis kėlinys

10 min. Rungtynes stebinačiam Kauno merui Visvaldui Matijošaičiui turėtų patikti kaip rungtyniauja jo miesto ekipa. „Žalgiris“ įsibėgėjo ir laimėjo pirmą kėlinį 25:17, ypač sėkmingai sužaidus Aaronui White'ui, pelniusiam 6 taškus.

Kažin, ar tai patinka „Lietuvos ryto“ klubo vadovams?

8 min. Dar nė karto net nebandę mesti iš toli žalgiriečiai priekyje 17:15.

5 min. Žanis Peineris ir Axelis Toupane'as pelnė po 4 taškus, rungtynės irgi prasidėjo lygiai: 7:7.