Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 19d. 10:03

„Geriausias renginys Europoje“ su kliurkomis: pabaigai Kaune paliktas didžiausias koziris

Pergalės džiaugsmo akimirkos
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pergalės džiaugsmo akimirkos

LKL komercijos direktorius Žygimantas Surintas nenustygo vietoje. Jis vis trypčiojo pirmyn atgal šalia „Žalgirio“ arenos parketo. Kiekvieną minimalią kliurką jis priėmė akmeniniu veidu, kartais nerimąstingai čiupinėdamas lūpą. Kruopščiai Karaliaus Mindaugo taurės renginį organizavęs vienas LKL vadovų labai asmeniškai priima kiekvieną pastabą, o džiaugiasi tyliai. Iki geriausio krepšinio renginio Europoje Karaliaus Mindaugo taurei dar trūksta, bet kaip ir pernai, LKL pasiliko didžiausią kozirį pabaigai.

Kaune debesis prakiurdžius saulės spinduliams, pakilę nuo pietų stalo žmonės neskubėdami rinkosi į „Žalgirio“ areną.

Kauniečiai to dar nebuvo matę: įsitaisę tribūnose jie skendo tamsiai mėlynoje-violetinėje prieblandoje, kai visi prožektoriai buvo nukrypę į apšilinėjusius žaidėjus, muzikinį foną palaikant Ironvytui.

2323 žiūrovai – tiek jų stebėjo intriguojančią „Lietkabelio“ ir „Juventus“ dvikovą, kurioje sveiką kailį šiaip ne taip išnešė panevėžiečiai 75:70. Intriga išvysti „Žalgirio“ ir „Lietkabelio“ dvikovą Karaliaus Mindaugo taurės finale buvo pakibusi ant plauko, kol neprakiuro „Juventus“ krepšys.

Žiūrovai išvydo ne tik intrigą, bet ir chaotišką aistruolių žaidimą, kai vienas iš dalyvių negavo kamuolio ir niekaip neturėjo galimybės laimėti kamuolio su savo mėgstamos komandos parašais.

Kolegos Jauniaus Sarapo teigimu, LKL prezidentas Ž.Surintas nepatenkintas net pašoko iš savo vietos. Žygimantas Surintas nužvelgė nepavykusį žaidimą tarp kėlinių sukandęs dantis.

Ten kažkur pro šalį šaudė vyrukas su „Coca Cola“ patranka. Supakuoti marškinėliai skriejo ne į sirgalių glėbį, o tuščias pirmosios VIP žiūrovų eilės vietas. Kitąkart šūvio nebebuvo – vyrukas tiesiog rankomis sviedė marškinėlius į tribūnas.

Kai „Lietkabelio“ puolėjas Žygimantas Skučas po pergalės prieš „Juventus“ rėžė pergalingą kalbą TV6 komentatoriui Ryčiui Vyšniauskui, žaidėjas neplanuotai tapo Ironvyto kūrinio pritariamuoju balsu. Dėl garso režisieriaus klaidos „Žalgirio“ arenos žiūrovai girdėjo ir Ironvyto repą, ir Ž.Skučo pergalingas mintis.

Vėliau, kai jau „Žalgiris“ nugalėjo „Vytautą“, šio nesklandumo nebebuvo. Todėl visai kaip per NBA rungtynes – žiūrovai išklausė trumpą interviu, o tik po to jau girdėjome muzikinę renginio dalį ir dėjimų konkurso šou.

Antrąjį pusfinalį – „Žalgirio“ ir „Vytauto“ rungtynes stebėjo 3975 žiūrovai.

Palyginimui, pernai „Lietuvos ryto“ ir „Neptūno“ kaktomušą pusfinalyje pamatė 5500 žmonių. Ką turime po dvejų rungtynių? 7750 žiūrovų Vilniuje pernai prieš 6298 šiemet Kaune. Kol kas turime tokį „Lietuvos ryto“ nedalyvavimo turnyre efektą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Vakaro puošmena, kaip ir buvo planuota, tapo dėjimų konkursas. Vėlgi, jis nebuvo toks, koks buvo afišuojamas prieš karališką savaitgalį. Drew Gordonas paskutinę akimirką, kaip skelbiama oficialiai, turėjo atsisakyti kvietimo dėl traumos. Deja, tačiau Karaliaus Mindaugo taurės turnyras neteko fantastiškos istorijos – per 10 valandų atkarpą dėjimų konkurse būtų dalyvavę du broliai. Drew brolis Aaronas naktį iš šeštadienio į sekmadienį drebino lankus NBA dėjimų fiestoje.

Nebuvo ir „Žalgirio“ talento Isaiah Hartensteino. Kaip pranešama, 18-metis vokietis taip pat nepasirodė susirinkusiems dėl dvikovoje su „Vytautu“ patemptos čiurnos.

Donato Tarolio, Ryčio Pipiro ir Martyno Echodo bandymai nuvylė – paprasčiausiai dauguma jų buvo nesėkmingi. D.Tarolis galbūt pavargo po 20 minučių pasirodymo su „Juventus“, nors šioje dvikovoje atliko gražiausią epizodą – Karlą Malone'ą priminusį dėjimą atsilošus viena ranka.

VIDEO: D.Tarolio dėjimas

O „Šiauliuose“ žaidžiantys jaunieji R.Pipiras (21 m.) ir M.Echodas (19 m.), panašu, kiek išsigando dėmesio „Žalgirio“ arenoje.

Todėl ne visais atvejais tribūnose sirgaliai kėlė į viršų plakatus su žaliu nykščiu – dar viena smagi LKL idėja, primenanti NBA sirgalių rankose esančius lapus su balais, kuriais ir eiliniai žiūrovai gali pasijusti komisijos kailyje.

Visai kita kalba buvo po 193 cm ūgio Aarono Besto ir 175 cm ūgio mažylio Gedimino Žitlinsko šuolių, kurie šokdino iš vietų ir susirinkusiuosius. LKL oficiali svetainė įvardijo tai kaip geriausią dėjimų konkursą lygos istorijoje.

VIDEO: Karaliaus Mindaugo taurės dėjimų konkursą laimėjo neprofesionalus krepšininkas

Galbūt tai galėjo tokiu vadintis, jei ne painiava su komisijos balais finale ir, aišku, „kviestinio svečio“ statusas ir triumfas. Profesionaliems žaidėjams varžytis su profesionaliu dėjimų meistru išties nelengva. Viską painiojo ir komisijos balai, kuriuos suvokti stebint konkursą arenoje buvo sudėtinga. Galutinio rezultato nesuprato ir „Juventus“ gynėjas A.Bestas, kuris skėsčiojo rankomis ir klausė, ar tai buvo viskas ir kodėl ne jis laimėjo konkursą.

O „Juventus“ klubo atstovai piktinosi konkurso baigtimi ir užsiminė apie tai, kad ateityje daugiau nebesiųs savo žaidėjų į tokius konkursus, „nerizikuodami jų sveikata“.

„Po šio konkurso puikiai suprantu kolegas iš „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“, kurių žaidėjai gavo traumas ir nedalyvavo konkurse. Koks tikslas ruoštis, dalyvauti, rizikuoti traumomis ir po to likti be nieko? Manau, kad kitą sezoną, net ir turėdami šoklių žmonių komandoje, paseksime labiau patyrusių kolegų pavyzdžiu... P.S. Nieko neturiu prieš nugalėtoją, dėjimai puikūs“, – feisbuke rašė „Juventus“ klubo direktorius Eimantas Skersis.

Kas buvo nugalėtojas – per tris žmones įkrovęs 175 cm ūgio mažylis su skorpiono skrydžiu, ar 217, 206 ir 203 cm ūgio žaidėjus peršokęs „Juventus“ gynėjas – skonio reikalas. Viena aišku, kad tai buvo fantastiškas ir reto atkaklumo dėjimų konkurso finalas. Be to, pagalvokite, koks būtų dėjimų konkursas, jei LKL nebūtų į jį pakvietę G.Žitlinsko? Be A.Besto skrydžių, nebūtų į ką žiūrėti.

Buvo nemažai kliurkų, kurios karts nuo karto versdavo susižvalgyti su kolega klausiamu žvilgsniu. Tačiau, visai kaip ir pernai, tai tebuvo apšilimas prieš pagrindinio atlikėjo pasirodymą – kalbame apie Karaliaus Mindaugo taurės finalo dieną.

Nors ir dabar buvo į ką pasižiūrėti. Malonią šypseną kėlė ne tik „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ šokėjų vingrybės ant parketo, bet taip pat jaunieji akrobatai ar kviestinės šokių grupės, kurių viena sukėlė susižavėjimo šypseną net ir „Juventus“ ir „Lietkabelio“ kovą stebėjusiam „Žalgirio“ trenerių štabui.

Iš sportinės pusės, pamatėme didžiulę intrigą pirmajame pusfinalyje ir tai jau ne Karaliaus Mindaugo taurės varžybų organizatorių kaltė, kad „Žalgiris“ yra visa galva pranašesnė komanda už „Vytautą“, todėl tos rungtynės kėlė žiovulį, o išblaškydavo nebent Artūro Milaknio blokas ir atsarginių suolo reakcija.

Beje, Šaras viso turnyro metu atrodo labai rimtas. Paprastai po Eurolygos rungtynių spaudos konferencijose gerąja prasme užsikalbantis „Žalgirio“ treneris ir trečiadienį po pergalės prieš „Neptūną“, ir ypač po mačo su „Vytautu“, buvo pakankamai nekalbus. Nors žalgiriečių susitelkimas rungtynėms pasirodė nepriekaištingas, susidaro įspūdis, kad Šaras labai rimtai žiūri į šį turnyrą, ir kol nepasieks galutinės stotelės su taure rankose, tol neatsiskleis žurnalistams, bandydamas savo auklėtiniams parodyti maksimalų susikaupimą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Šarūnas Jasikevičius

„Lietkabelis“ per tris LKL reguliariojo sezono akistatas jau du kartus nugalėjo „Žalgirį“ (vienintelis Lietuvoje), bet abusyk – Panevėžyje. „Žalgirio“ arenoje buvo visai kita istorija. Kadangi abukart žalgiriečiai krito Panevėžyje daugiausiai dėl agresijos stokos, šįkart net nesitikiu, kad žaliai balti bus atsipalaidavę. Juos tikrai motyvuos keršto nuotaika, savi sirgaliai ir pernai „Lietuvos rytui“ pralaimėto trofėjaus troškimas.

Tik jei daugybę laisvų netaiklių metimų pusfinalyje išmėtęs „Lietkabelis“ sužais puolime taip, kaip gali, žalgiriečiams gali tekti prakaituoti. Be to, teko girdėti, kad kai kurie „Žalgirio“ žaidėjai jau planuojasi, kur švęsti pergalę finale. Gal ir logiška, bet labai slidu.

Kita vertus, Šaras daro viską, kad „Žalgiris“ neprarastų koncentracijos. Žalgiriečiai namuose gyvena karantino sąlygomis – vėl visi surinkti į Kauno „Park Inn“ viešbutį, kai visi kiti dalyviai apsistoję „Europa Royale“.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Rungtynių akimirka

Išaušo didysis Karaliaus Mindaugo taurės finalo rytas. „Manau, kad su šiuo renginiu mums nebus lygių ir Europoje“, – prieš šventę pareiškė LKL komercijos direktorius Žygimantas Surintas. Po tokių žodžių Karaliaus Mindaugo taurę turime vertinti po padidinamuoju stiklu. Iki geriausio renginio Europoje šeštadienį dar trūko, bet 24sek žiniomis, LKL suplanavo tokį šou finale, apie kurį išties gali rašyti didžiosios Europos krepšinio šalys. Juolab, kai 24sek žiniomis, vienam iš LKL vadovų Karaliaus Mindaugo taurės finalas gali būti paskutinis šokis prieš atsisveikinimą su lyga. Ir jis nori išeiti su trenksmu.

Po jo ir kitų renginio segmentų galėsime daryti tikslesnius apibendrinimus. O kol kas jaučiamės neblogai apšilę. Ką KMT organizatoriai parodė pernai su vienuoliais ir ta ypatinga atmosfera finale tarp „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“, buvo kažkas neregėto. Todėl keistas tas jausmas finale vėl tikėtis kažko akinančio. Nes Lietuvos krepšinio renginiuose taip niekada nebūdavo. Todėl keliame KMT žalią nykštį į viršų.

Tik dar avansu, kiek sudvejodami. Vėlgi, lygių Europoje neturintis renginys kelti dvejonių neturėtų.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek