2018 04 20

„Hoptrans-Sirenos“ – Lietuvos čempionės

Penktadienį Vilniuje paaiškėjo stipriausia Lietuvos moterų krepšinio komanda. Ja tapo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“, laimėjusios finalo seriją 3:1.
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“
Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ / nuotr. lmkl

Ketvirtose ir lemiamose finalo serijos rungtynėse „Hoptrans-Sirenos“ 73:72 įveikė Vilniaus „Kibirkšties“ ekipą.

„Hoptrans-Sirenos“ šį pasiekimą pakartojo antrą kartą klubo istorijoje.

Rungtynių pradžia „Hoptrans-Sirenos“ klostėsi sudėtingai (3:10), tačiau Dovilės Saurazaitės ir Kristės Druskytės vedamos galiaviškės atsitiesė – 8:12. Prieš antrąjį ketvirtį viešnioms teko toliau vytis varžoves – 11:19.

Antrąjį kėlinį „Hoptrans-Sirenos“ pradėjo spurtu 9:2 ir komandas skyrė jau tik minimalus deficitas – 20:21. Netrukus baudų metimus realizavo D.Saurazaitė, Ieva Šimkutė bei Kristė Druskytė pridėjo po dvitaškį ir garliaviškės išsiveržė į priekį – 26:23. Likus žaisti 2 minutes, rezultatas buvo lygus (30:30), o po dviejų kėlinių „Hoptrans-Sirenos“ turėjo 4 taškų pranašumą – 34:30.

Po didžiosios pertraukos ir toliau vyko atkakli kova, o sužaidus beveik 4 minutes „Hoptrans-Sirenos“ pirmavo – 41:38. Garliaviškės ir toliau kontroliavo žaidimą ir iniciatyvos vilnietėms neatidavė. Likus 3 minutėms viešnios ir toliau pirmavo – 48:44. Prieš lemiamą ketvirtį Kauno rajono klubas buvo žingsneliu priekyje – 54:48.

Paskutiniame ketvirtyje „Hoptrans-Sirenos“ ir toliau buvo priekyje (59:52), tačiau vilnietės kibo į atlapus ir kiek sumažino atsilikimą – 57:61. Likus kiek daugiau nei 3 minutėms, rezultatas ir vėl buvo lygus (63:63) ir intriga nebuvo niekur dingusi. Likus 2 minutėms „Hoptrans-Sirenos“ pirmavo 70:67, tačiau likus minutei komandas skyrė jau tik vienas taškas – 72:71. Rungtynių pabaigoje netrūko dramos, tačiau varžovėms nepavyko iš garliaviškių išplėšti pergalės – 73:72.

„Kibirkštis“: Laura Juškaitė 34 (8 atk. kam.), Shenita Landry 12 (11 atk. kam.), Laurita Jurčiūtė 11.

„Hoptrans-Sirenos“: Rasa Knyzaitė ir Ieva Šimkutė (10 atk. kam.) po 12, Kristė Druskytė ir Dovilė Saurazaitė po 11.