2020 08 16

„Huawei Baltijos taurės“ turnyrą papuošė atkakli lietuvių tarpusavio dvikova

Sekmadienį Kaune finišavo „Huawei Baltijos taurės“ turnyras, kuriame dalyvavo Estijos, Latvijos ir dvi Lietuvos šešiolikmečių merginų ir vaikinų rinktinės.
„Huawei Baltijos taurės“ turnyro nugalėtojais tapo Lietuvos „Žalioji“ rinktinė
„Huawei Baltijos taurės“ turnyro nugalėtojais tapo Lietuvos „Žalioji“ rinktinė / Lino Žemgulio nuotr.

Merginų turnyre visas tris pergales iškovojo ir nugalėtojomis tapo Latvijos krepšininkės. Antrosios vietos likimas paaiškėjo sekmadienį po Lietuvos rinktinių tarpusavio akistatos. Čia pranašesnės buvo Roko Kondratavičiaus ir Mildos Sauliūtės auklėtinės, kurios iškovojo užtikrintą pergalę 72:41 (17:8, 21:7, 16:16, 18:10) ir turnyre užėmė antrą vietą. Simo Juraičio ir Elos Bajoriūnienės vadovaujama komanda tenkinosi trečia vieta. Paskutinės turnyre liko Estijos krepšininkės.

Naudingiausia žaidėja merginų turnyre išrinkta Latvijos krepšininkė Raina Tomašicka.

Dar atkaklesnė kova vyko vaikinų turnyre, kur nugalėtojas paaiškėjo tik po paskutinių rungtynių. Donato Mikulevičiaus ir Karolio Abramavičiaus vadovaujama Lietuvos „Žaliųjų“ rinktinė, po atkaklios kovos 74:71 (25:18, 13:18, 22:15, 14:20) įveikė Laimono Eglinsko ir Karolio Lendzevičiaus „Baltųjų“ komandą. Jie turnyre liko treti, o antroji vieta atiteko Latvijos krepšininkams. Estijos vaikinų rinktinė taip pat liko paskutinė.

Naudingiausiu žaidėju vaikinų turnyre išrinktas Lietuvos „Žaliųjų“ rinktinės krepšininkas Emilis Bartninkas.