2017 08 05

Į rinktinę sugrįžęs Donatas Motiejūnas gavo gerą pamoką

Kamuolys dar nesusidraugavo su Donatu Motiejūnu. Tai apmaudžiai sprūdo iš rankų priešais pat Antaną Guogą, tai strigo kažkur tarp varžovų kojų. Donatas Motiejūnas akivaizdžiai stengėsi nuveikti viską – pataikyti tritaškį, atlikti gražų perdavimą per nugarą, persimesti kamuolį greitoje atakoje, techniškai užbaigti išpuolį po krepšiu. Keturių mėnesių pertrauka be krepšinio davė savo, bet D-Mo laimingas – tai buvo jo pirmos rungtynės rinktinėje nuo 2014-ųjų.
Antrosios rinktinės rungtynės: Lietuva – Gruzija
Antrosios rinktinės rungtynės: Lietuva – Gruzija / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Pats kai ilgai nežaidžiau oficialių rungtynių, tai krepšinio ilgesys yra. Nežaidžiau rinktinėje trejus metus. Ačiū žiūrovams už sutikimą“, – sirgaliams dėkojo D-Mo.

Aistruoliai prieš rungtynes padrąsino aukštaūgį. Per komandų pristatymą ištarus Donato Motiejūno pavardę, „Švyturio“ arenoje pasigirdo didžiulės ovacijos.

„Buvo labai malonu“, – pridūrė šiltai sutiktas krepšininkas.

Tiesa, pirmosios minutės jam buvo sunkios. D.Motiejūnas momentais kiek perskubėdavo iš to per didelio noro sužaisti efektyviai.

Per 19 minučių jis pelnė 9 taškus (3/7 dvit., 0/1 trit.) ir atkovojo 6 kamuolius (3 puolime).

D.Adomaitis išbandė 26-erių krepšininką ir sunkiojo krašto, ir centro pozicijoje, bet šiam didelio skirtumo, kur žaisti, nebuvo.

Treneris neslėpė: „Pradžioje jam buvo gan sunku. Treniruotės treniruotėmis, bet rungtynių ritmas truputį kitoks.“

Tačiau bėgant laikui D.Motiejūnas vis labiau apsiprato aikštėje ir po pertraukos atrodė visai solidžiai. Ypač gynyboje prieš Tornikę Šengeliją, kurio iki tol niekaip nesulaikė žemesni Lietuvos rinktinės puolėjai.

„Jis įneš tos energijos ir agresyvumo į puolimą. Išplės mūsų žaidimą, jei žais vidurio puolėju“, – apie D.Motiejūno įtaką rinktinės žaidimui pasakojo Lukas Lekavičius.

Lietuviai pralaimėjo 70:81, bet D.Motiejūnui ir visai komandai tai buvo labai gera pamoka.

„Gaila, kad nelaimėjome, bet neturime žiūrėti, kas įvyko. Turime žiūrėti į priekį.

Manau, buvo geros pamokinės rungtynės. Kaip treneris Ilias Zouras minėjo, tai buvo gera pamoka ir treniruotė. Gavome progą vienas kitą pažinti prieš Europos čempionatą.