2016 06 04

Įdomybės Klaipėdoje: „Neptūno“ klaidų lietus ir „Žalgirio“ kirtis kaip iš filmo

Penktadienio pavakarę Klaipėdoje švelniai kapnojo lietus, bet kai uostamiesčio gyventojai užpildė 6 tūkst. vietų talpinančią „Švyturio“ areną, viduje prapliupo liūtis. Tik klaidų. 24sek pristato įdomiausius statistinius ketvirtųjų LKL finalo serijos rungtynių faktus.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Žalgiris“ Klaipėdoje laimėjo 74:50.
  • Serijoje iki 4 pergalių „Žalgiris“ pirmauja 3-1.
  • Rungtynės pirmadienį „Žalgirio“ arenoje gali būti paskutinės.
  • LKL istorijoje dar jokia komanda neatsitiesė atsilikdama 1-3.

Atrodo, kad „Žalgirio“ spaudimas nuo pirmųjų minučių užklupo „Neptūną“ nepasiruošusį.

Per 10 pirmojo kėlinio minučių „Neptūnas“ padarė net 11 klaidų. Dar tiksliau, per 9 minutes ir 14 sekundžių – likusią 46 sekundžių atkarpą nesuklydo.

„Neptūnas“ klydo daugiau nei po 1 kartą per minutę. Vien per pirmąjį ketvirtį padarė daugiau klaidų nei per 9 ankstesnes LKL čempionato rungtynes.

„Žalgiris“ brangino kamuolį drausmingiau – suklydo 3 kartus. Tiesa, klaidų lietus neatnešė ramybės į žalgiriečių stovyklą. Nors čempionai laikė iniciatyvą savo rankose, persvara nebuvo neįveikiama – 18:11.

Iš viso „Neptūnas“ suklydo 21 kartą, kai „Žalgiris“ – 14.

Nokautas po pertraukos

Pirmąją trečiojo kėlinio ataką po Vytauto Šarakausko tritaškio „Neptūnas“ pirmą kartą įgijo 10 taškų persvarą (39:29). „Žalgirio“ atsakas – spurtas 10:0 per 3 minutes 23 sekundes ir išlygintas rezultatas (39:39).

„Neptūnas“ antrajame kėlinyje taškų nepelnė bent 6 minutes ir 5 sekundes. Per tą laiką „Žalgiris“ spurtavo 15:0 ir atsidūrė priekyje 44:39.

Nuo -10, „Žalgiris“ vien per trečiąjį kėlinį susikrovė +9.

Klaipėdiečiai ketvirtajame kėlinyje taškų nepelnė 7 minutes ir 2 sekundes, kol Mindaugas Girdžiūnas realizavo dvi baudas.

Pirmuosius taškus „iš žaidimo“ ketvirtajame kėlinyje „Neptūnas“ pelnė tik prabėgus 8 minutėms 17 sekundžių.

Per trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinius „Neptūnas“ pelnė tik 14 taškų, o antrąją rungtynių pusę „Žalgiris“ laimėjo net 45:14.

Kitos įdomybės

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Martynas Pocius

Per pirmąsias 2 minutes ir 8 antrojo kėlinio sekundes „Neptūnas“ į „Žalgirio“ krepšį įmetė 10 taškų – vienu mažiau nei per visą pirmąjį kėlinį. Antrąjį kėlinį „Neptūnas“ laimėjo 25:11.

Paulius Jankūnas pirmuoju metimu ir jau pirmąją minutę pelnė pirmuosius savo taškus Klaipėdoje. Tiek, kiek nebuvo įmetęs per visas antrąsias LKL finalo serijos rungtynes uostamiestyje.

Martynas Pocius per 17 minučių pasižymėjo 7 taškais ir 6 naudingumo balais – nieko stebuklingo. Tačiau jam būnant aikštėje, „Žalgiris“ įmetė net 28 taškais daugiau nei „Neptūnas“. M.Pociaus +/- rodiklis buvo aukščiausias „Žalgirio“ gretose ir bent 9 punktais geresnis nei Pauliaus Jankūno ar Renaldo Seibučio (+19).

Danielis Ewingas pirmuosius taškus pelnė sužaidus 17 minučių 32 sekundes. Iki tol pro šalį skriejo trys rezultatyviausio „Neptūno“ žaidėjo metimai.

Rungtynes jis baigė su 5 taškais, bet tik 1 pataikytu metimu „iš žaidimo“ iš 7. Pusfinalyje su „Lietuvos rytu“ rinkęs vid. 17,2 taško, finale D.Ewingas pelno tik vid. 8,25 taško.

Visos keturios LKL finalo serijos rungtynės baigėsi didesniu nei 11 taškų skirtumu, bent tris kartus komandas skyrė mažiausiai 22 taškai: 11; 22; 24; 24.