2017 06 10

Ieškokite Gailiaus: „Lietuvos rytas“ nukovė „Neptūną“ ir iškovojo LKL bronzą

Vilniaus „Lietuvos rytas“ atsitiesė po klubą sukrėtusių negandų ir namų tvirtovėje sezoną užbaigė su bronzos medaliais ant kaklo. Rimo Kurtinaičio ekipa trečią kartą 75:66 (24:14, 15:24, 17:9, 19:19) patiesė Klaipėdos „Neptūną“ ir laimėjo dramatišką seriją 3:2. Deividas Gailius sudrebino vilniečių širdis lemiamais tritaškiais ir išgelbėjo ekipą nuo fiasko.
Deividas Gailius
LKL mažasis finalas: „Lietuvos rytos“ -„Neptūnas“" / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.
LKL serija dėl bronzos I „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 75:66 I „Lietuvos ryto“ arena

Dainiaus Adomaičio ekipą pražudė ir buvęs uostamiesčio krepšininkas Jimmy Baronas, kuris vilniečiams pelnė 23 taškus.

Klaipėdiečiai atsitiesė po 14 taškų deficito pirmajame kėlinyje, bet trečiajame kėlinyje tepelnė 9 taškus. Negana to, Lietuvos rinktinės trenerio ekipa lyg pamiršo savo pagrindinį ginklą. „Neptūnas“ pataikė vos šešis tritaškius iš 19-os mestų. „Neptūnas“ prastai metė ir baudos metimus – 6/11.

Tiesa, paskutinės minutės buvo persmelktos intrigos. Chrisas Loftonas pataikė kelis tolimus metimus iš eilės ir sugrąžino intrigą, tačiau Vilniaus klubui pergalę užtikrino labai svarbūs Deivido Gailiaus tritaškiai.

Vilniaus klubas LKL bronzos medalius iškovojo antrus metus iš eilės. Praėjusio sezono vicečempionas „Neptūnas“ šįkart tenkinosi ketvirtąja vieta.

Vilniaus „Lietuvos Rytas“ jau pirmajame kėlinyje buvo susikrovęs 14 taškų pranašumą, o Klaipėdos „Neptūnas“ nepataikė nei vieno tritaškio. Po pirmųjų 10 minučių „Lietuvos rytas“ pirmavo dešimčia taškų 24:14.

Tačiau intriga labai greitai sugrįžo. Artūras Gudaitis, kaip ir Klaipėdoje, per pusantro kėlinio susirinko tris pražangas ir turėjo sėstis ant suolo. Tai labai greitai leido „Neptūnui“ išlyginti rezultatą, o prieš didžiąją pertrauką komandas skyrė vos vienas taškas – 39:38.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Neptūnas“ ir vėl bangavo, kai penkias minutes nepelnė nė taško. Vilniaus klubas susigrąžino 12 taškų pranašumą. Klaipėdiečiai trečiajame kėlinyje pelnė vos 9 taškus ir prieš lemiamą kėlinį atsiliko 47:56.

Penktadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai penktosiose LKL finalo serijos rungtynėse namuose iškovojo pergalę 73:68 (15:15, 27:18, 16:19, 15:16) prieš Panevėžio „Lietkabelį“, laimėjo seriją iki keturių pergalių 4-1 ir septintąjį kartą iš eilės tapo LKL čempionais. Tai turnyro rekordas.

„Lietuvos rytas“: J.Baronas 23 tšk., D.Gailius (7 atk. kam.) 16 tšk., A.Gudaitis (8 atk. kam.) 12 tšk., A.Lapeta 9 tšk., M.Normantas (6 rez. perd.) 8 tšk.

„Neptūnas“: D.Ewingas 16 tšk., C.Loftonas 14 tšk., M.Girdžiūnas 12 tšk., J.Grantas (6 atk. kam.) 9 tšk., V.Šarakauskas 5 tšk.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Christopher Loftonas

Rungtynių eiga

Ketvirtasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 75:66 (24:14, 15:24, 17:9, 19:19)

40 min. Vilniaus ekipai bronzą išplėšė taiklūs D.Gailiaus tolimi metimai.

38 min. A.Gudaitis ramino vilniečių gerbėjus taškais ir patikima gynyba – 66:62.

37 min. Ketvirtą tritaškį pelnęs Ch.Loftonas sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 64:62.

35 min. J.Baronas smeigė tritaškį ir pakėlė iš vietų visą „Lietuvos ryto“ areną. Tuo pačiu atsakė ir D.Ewingas – 64:59.

34 min. Ch.Loftonas pataikė jau trečią tritaškį ir įžiebė vilties klaipėdiečių gerbėjams – 61:56.

32 min. Ch.Loftonas pataikė retą šių rungtynių tritaškį – 59:52.

Trečiasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 56:47

30 min. R.Giedraitis gavo ketvirtą pražangą. Į aikštę žengė A.Beručka. J.Grantas sumažino skirtumą iki 9 taškų. Būtent tiek trečiajame kėlinyje taškų „Neptūnas“ surinko.

29 min. V.Šarakauskas gavo penktąją pražangą ir baigė savo sezoną – 54:45.

27 min. Ch.Loftonas pataikė vos antrą klaipėdiečių tritaškį. R.Giedraitis gavo trečią pražangą – 52:43.

26 min. Šeimininkai susikrovė jau 12 taškų pranašumą. A.Butkevičius nutraukė klaipėdiečių taškų tylą – 52:40.

25 min. A.Gudaičio taškai su ketvirta M.Juciko pražanga. „Neptūnas“ penkias minutes nepelnė taškų – 48:38.

23 min. Savo taškų kraitį papildė ir M.Normantas. Baudos metimais pasižymėjo į aikštę sugrįžęs A.Gudaitis – 45:38.

22 min. D.Gailius kėlinį pradėjo tritaškiu – 42:38.

Antrasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 39:38

20 min. Kėlinį užbaigė J.Barono tritaškis ir įspūdingas J.Grantas dėjimas.

19 min. M.Girdžiūnas išlygino rezultatą. M.Normantas grąžino persvarą, bet M.Girdžiūnas ir vėl buvo taiklus – 36:36.

18 min. Rezultatą vėl išlygino V.Šarakauskas, kuris netrukus gavo jau ketvirtą asmeninę pražangą ir sėdo ant suolo – 34:32.

17 min. A.Lapeta sugrąžino pranašumą Vilniaus ekipai – 32:30.

16 min. Ch.Loftonas sumažino skirtumą iki dviejų taškų, o D.Ewingas išlygino – 30:30.

14 min. A.Lapeta toliau siautėjo ir buvo rezultatyviausias su 7 taškais, o D.Ewingas pelnė jau 9-ąjį tašką – 30:26.

12 min. D.Ewingas pelnė taškus su A.Gudaičio pražanga. A.Gudaitis gavo jau trečią pražangą ir turėjo sėstis ant suolo. Klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki keturių taškų – 26:22.

11 min. V.Šarakauskas pataikė pirmąjį „Neptūno“ tritaškį, tačiau netrukus susirinko dvi pražangas iš eilės prieš A.Gudaitį, kuris pelnė pirmuosius taškus– 26:17.

Pirmasis kėlinys: „Lietuvos rytas“ – „Neptūnas“ 24:14

10 min. Kėlinį užbaigė J.Juciko taškai su pražanga. Tiesa, baudos metimo aukštaūgis nepataikė. Rezultatą švelnino D.Ewingas – 24:14.

9 min. M.Mažeika gavo antrą pražangą, kai kyštelėjo koją M.Normantui. Šis pataikė abu baudos metimus. M.Girdžiūnas taip pat taiklus nuo baudų linijos – 22:10.

8 min. Po greito D.Gailiaus reido vilniečiai jau turėjo 9 taškų pranašumą. Netrukus D.Gailius smeigė ir pirmąjį rungtynių tritaškį. Vilnius ošė – 20:8.

7 min. Po M.Mažeikos pražangos du baudos metimus pataikė L.Kisielius. Po nesėkmingos „Neptūno“ atakos D.Gailius greitai perdavė kamuolį L.Kisieliui, kuris įmetė iš po krepšio – 15:8.

6 min. Aikštėje pasirodė A.Gudaitis. Du baudos metimus pataikė J.Baronas. A.Šikšnius buvo taiklus po greitos „Neptūno“ kontratakos – 11:8.

5 min. A.Lapetos dėjimas pradžiugino vietos sirgalius. M.Jucikas gavo jau trečią asmeninę pražangą ir sėdo ant suolo – 9:6.

4 min. Antrą kartą prasižengė ir M.Jucikas. A.Lapeta pataikė dvitaškį – 7:6.

3 min. A.Lapeta jau antrą kartą prasižengė pats. M.Jucikas pelnė taškus iš po krepšio, o netrukus A.Butkevičius griūdamas išgelbėjo kamuolį iš užribio ir perdavė D.Ewingui, kuris sudrebino areną galingu dėjimu – 5:6.

2 min. D.Gailius metimu iš po krepšio pataisė netaiklų R.Giedraičio tolimą metimą. A.Lapeta pridėjo baudos metimą po A.Butkevičiaus pražangos – 5:2.

1 min. J.Baronas atidarė rungtynes taikliu metimu iš vidutinio nuotolio . J.Grantas atsakė tuo pačiu – 2:2.