2023 05 25

Jonavos burtus išsklaidęs Vilniaus „Rytas“ – pirmasis finalo dalyvis

Čempionų titulą ginantis Vilnaus „Rytas“ tiesiausiu keliu žengė į Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe-LKL“) finalą.
Elvaras Fridrikssonas
LKl pusfinalis: Vilniaus „Rytas“ – Jonavos „CBet“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ketvirtadienį triukšmingoje „Jeep“ arenoje Giedriaus Žibėno auklėtiniai trečią sykį iš eilės susitvarkė su Jonavos „CBet“, nors vienu metu turėjo lipti ir iš dviženklės duobės – 90:85 (16:22, 26:16, 29:22, 19:25).

Virginijaus Šeškaus auklėtiniai geriau pradėjo dvikovą Vilniuje ir pirmavo 28:16, tačiau šeimininkai tuomet pradėjo pataikyti iš toli, o svečiams, žaidžiantiems gerokai trumpesne rotacija, ėmė trūkti jėgų.

„Ryto“ ekipoje taškus pelnė visi dvylika krepšininkų, o čempionų persvara trečiajame kėlinyje buvo pasiekusi ir 17 taškų (71:54).

G.Žibėnas nuo suolo pakėlė ir Tomą Lekūną, kuris pelnė pirmuosius savo taškus šiose atkrintamosiose, tačiau V.Šeškus, kaip ir Madrido „Real“ klubas Eurolygos finalo ketverte, ėmėsi gintis zona, ir skirtumas paskutinę minutę susitraukė iki vieno taiklaus metimo (88:85).

Vis dėlto šeimininkai atsilaikė ir užbaigė pusfinalio seriją sausu rezultatu 3:0.

„Rytas“ žengė į finalą, kuriame susitiks su Kauno „Žalgiriu“ arba Panevėžio „7bet-Lietkabeliu“. Šioje serijoje kauniečiai priekyje 2:0.

Tuo metu didžiausią staigmeną šiose LKL atkrintamosiose jau pateikusi Jonavos „CBet“ – ketvirtfinalyje eliminavusi ambicinguosius Alytaus „Wolves“ – dar kausis dėl bronzos medalių.

Kapitono pareigas Margiris Normantas pateisino tapdamas efektyviausiu žaidėju nugalėtojų gretose – 25 minutės, 16 taškų (1/2 dvit., 4/7 trit., 2/2 baud.), 4 atkovoti ir perimtas kamuolys, 2 rezultatyvūs perdavimai, klaida, 2 pražangos bei 20 naudingumo balų.

„Rytui“ daugiausiai problemų pridarė Jeffery Garrettas, per 34 minutes surinkęs 24 taškus (5/7 dvit., 4/6 trit., 2/4 baud.), atkovojęs 5 ir praradęs kamuolį, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius prasižengęs bei finišavęs su 25 naudingumo balus.

Pagal naudingumo balus „Rytas“ buvo pranašesnis 109:100, bet kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo Jonavos ekipa (34:32).

Irmanto Gelūno / BNS nuotr./Virginijaus Šeškaus reakcija

„Rytas“: Margiris Normantas 16 (4/7 trit.), Marcusas Fosteris 15, Jaime Echenique 11 (6 atk. kam.), Gytis Radzevičius ir Justinas Gorhamas (6 atk. kam.) – po 10, Evaldas Kairys 8.

„CBet“: Jeffery Garrettas 24 (4/6 trit., 5 atk. kam.), Glynnas Watsonas (1/7 trit., 8 rez. perd.) ir Aurimas Majauskas (4/6 trit.) – po 16, Martinas Laksa 12, Edvinas Šeškus 9, ... Goranas Huskičius 2 (5 atk. kam., 6 rez. perd.).

Rungtynių eiga

40 min. A.Majauskas dar baudžiamas nesportine pražanga ir „Rytas“ švenčia pergalę 90:85.

40 min. Jonava nepasiduoda. J.Garrettas ir A.Majauskas meta taikliai iš toli, o likus žaisti 56 sek. komandas skiria vienas taiklus metimas (88:85).

39 min. „CBet“ klysta išsimesdama kamuolį iš užribio ir „Rytas“ pelno lengvus taškus (88:79).

37 min. G.Watsonas mažina atsilikimą iki 5 taškų (82:77).

35 min. „Rytas“ prameta laisvas, o J.Garrettas baudžia tolimu metimu (78:70). Tą patį daro ir E.Šeškus, pataikantis tik 2 savo tritaškį iš 14 bandymų šioje serijoje (80:73).

32 min. A.Majauskas pataiko jau trečią savo tritaškį (75:65).

Trečias kėlinys

30 min. V.Šeškaus kariauna baltos vėliavos dar nekelia – M.Laksa smeigia tritaškį su kėlinio sirena (71:60).

30 min. Kėlinio pabaigoje pirmuosius savo taškus šiose atkrintamosiose pelno ir Tomas Lekūnas. „Ryto“ gretose yra pasižymėję visi 12 krepšininkų (71:54).

27 min. „Ryto“ kapitonas M.Normantas liepsnoja prie tritaškio linijos – yra pataikęs 4 iš 5. Vilniečiai priekyje 64:59.

25 min. M.Fosteris ir E.Fridrikssonas duria po tritaškį, o Jonavos krepšininkus, atrodo, apleidžia jėgos (58:46).

23 min. M.Fosteris apgauna E.Šeškų, sumeta tris baudų metimus ir „Rytas“ tolsta (50:41).

Antras kėlinys

20 min. E.Kairys dėjimu baigia pirmąją rungtynių pusę ir ilsėtis komandos išeina „Rytui“ pirmaujant 4 taškais (42:38).

18 min. Gerokai gynybą suaktyvinęs „Rytas“ – jau priekyje (35:33).

16 min. Vilniečių spurtas tęsiasi ir komandas skiria jau tik du taškai po to, kai pagaliau savo sąskaitą atsidaro ir M.Fosteris (29:31).

13 min. M.Normantas pataiko pirmąjį „Ryto“ tritaškį šiose rungtynėse ir pasitarimo prašo jau V.Šeškus (21:28).

12 min. Nuo suolo pakilęs Aurimas Majauskas renka 5 taškus, o svečių pranašumas auga iki rekordinio (16:28).

Pirmas kėlinys

10 min. Kėlinio pabaigoje „Rytas“ kiek pristabdo „CBet“ šėlsmą, bet šlubčiodamas aikštę palieka Kendale'as McCullumas. Amerikietis niksteli čiurną (16:22).

6 min. Po dar vieno J.Garretto tritaškio V.Šeškaus auklėtiniai pirmauja jau 8 taškais (8:16).

4 min. J.Garrettas pataiko pirmą savo tritaškį šioje serijoje (po 7 pramestų iš eilės) ir Jonavos ekipa tęsia sėkmingą startą (6:11).

2 min. „Rytas“ rungtynes pradeda dviem klaidomis gynyboje ir svečių legionieriai – G.Watsonas ir J.Garrettas – tuo naudojasi (2:4).

Prieš rungtynes

Įskaitant ir reguliariojo sezono pabaigą 10-ies pergalių seriją skaičiuojantis „Rytas“ pirmąsias rungtynes namie prieš Jonavos ekipą laimėjo 82:74. Antrosiose, išvykoje, vilniečiai vėl pelnė 82 taškus, bet praleido tik 67.

Priminsime, kad Jonavos „CBet“ ketvirtifnalyje sensacingai 2:0 eliminavo ambicijų ir biudžeto nestokojusią Alytaus „Wolves“ ekipą.

Kitame LKL pusfinalyje taip pat 2:0 pirmauja Kauno „Žalgiris“, rungtyniaujantis su Panevėžio „7bet-Lietkabelio“ krepšininkais.