2022 11 23

Ilgai pirmavęs Kauno „Žalgiris“ liko sudaužytas baskų

Kauno „Žalgirio“ komanda parodė du savo veidus Eurolygos rungtynėse trečiadienį, bet antrasis buvo toks niūrus, kad nejauku prisiminti.

Kauno „Žalgiris“ dar pirmavo 6 taškais trečiojo kėlinio viduryje, tačiau tada Matthew Costello pelnė 7 taškus iš eilės, o amerikiečio vedama „Baskonia“ nurūko į pergalę.

Komandinį žaidimą rungtynių pabaigoje pametę Kauno krepšininkai pralaimėjo 73:93 (20:21, 24:21, 14:22, 15:29).

Taip po devintojo turo „Žalgiris“ turi 5 pergales ir 4 pralaimėjimus ir dalinasi 6-8 vietomis kartu su Tel Avivo „Maccabi“ ir ta pačia „Baskonia“.

Kazio Maksvyčio komanda dar liks Ispanijoje, nes dvigubos Eurolygos savaitės antrasis mačas žalgiriečiams irgi šioje šalyje – šįkart penktadienį išvykoje su „Valencia“.

Ji turi viena pergale mažiau už „Žalgirį“, kuris trečiadienį suklupo po trijų pergalių Eurolygoje iš eilės.

Edgaras Ulanovas, pelnęs 12 taškų pirmajame kėlinyje, iš viso pelnė 18 taškų, Keenanas Evansas – 17.

Tomas Dimša pelnė 11, Ignas Brazdeikis – 10 taškų, Arnas Butkevičius – 7. Eurolygoje debiutavo ir Dovydas Giedraitis, per 5 min. taškų nepelnęs.

Tačiau Kauno ekipai trūko taškų iš kitų svarbių žaidėjų: Rolandas Šmitas įmetė tik 2, Lukas Lekavičius ir Tyleris Cavanaugh po 1.

Vitorijos komandai daugiausiai taškų – po 19 – pelnė M.Costello ir Dariusas Thompsonas. Phierria Henry surinko 15, Vanja Marinkovičius pridėjo 14.

Trečią sezoną pas baskus žaidžiantis Rokas Giedraitis surinko 9 taškus ir sugriebė 5 kamuolius per 19 min., o nuo pat paauglystės klubo ugdytas Tadas Sedekerskis šįkart per 24 min. įmetė 3 taškus, atkovojo 3, perėmė 4 kamuolius.

Žalgiriečiai suklydo 15 kartų, kai varžovai tik 8.

Rezultatyviausia Eurolygos komanda „Baskonia“ dvitaškius metė 59 proc. taiklumu (25/42), tritaškius – 43 proc. (10/23).

Iškart po rungtynių karštus komentarus iš Vitorijos pateiks mūsų žurnalistas M.Milašius.

Rungtynių eiga:

Ketvirtasis kėlinys

40 min. Komandinį krepšinį pamiršęs Kauno klubas patiria ketvirtą pralaimėjimą Eurolygoje.

36 min. Baskai jau perėmė 9 kamuolius. Klysta net E.Ulanovas, o žalgiriečiai darda bedugnėn 67:83.

35 min. K.Maksvytis ima antrą minutės pertraukėlę, nes jo komanda byra. Jau 64:75.

34 min. Žalgiriečių puolimas sustojo. K.Maksvytis kelia balsą. Treneris labai piktas, nes jo komanda atsilieka 64:71.

Trečiasis kėlinys

30 min. Šiame kėlinyje kauniečiai turėjo 6 taškų pranašumą, o baigė atsilikę 58:64. Koks nusivylimas...

30 min. Jei R.Šmitas negali pats įmesti, už jį tai padarė varžovas. M.Costello gindamasis netyčia įsimušė kamuolį į savo krepšį.

28 min. M.Costello net septyni taškai paeiliui leidžia šeimininkams atsidurti priekyje. Atsiliekame 54:59.

26 min. Baskai ištirpdė šešių taškų žalgiriečių pranašumą – 54:54.

Marius Milašius

Marius MILAŠIUS, 15min žurnalistas Vitorijoje

„Baskonia“ be M.Howardo šiandien žaidžia net geriau. Niekaip neprabylantis baskų nenuorama prasižengė trečią kartą ir sėdo ant suolo, o tuomet iš karto sekė baskų spurtas 5:0 ir ištirpdyta „Žalgirio“ 6 taškų persvara.

24 min. Kauno krepšininkai nubausti ketvirta komandine pražanga, o žaisti dar daugiau nei pusė kėlinio.

24 min. R.Šmitas kol kas nepelnė nė taško per 16 min. Ne latvio diena, jis prametė visus tris metimus kol kas.

22 min. K.Evansas įskraidino tritaškį ir greitoje atakoje. Tai padeda atsiplėšti 49:43.

Antrasis kėlinys

Po pirmosios mačo dalies žalgiriečiai priekyje 44:42. „Žalgiriui“ net 16 taškų per du kėlinius pelnė E.Ulanovas, 9 – K.Evansas, 6 – T.Dimša, 5 – A.Butkevičius, po 4 I.Brazdeikis ir K.Hayesas.

Baskų gretose rezultatyviausi D.Thompsonas (12) ir M.Costello (10). R.Giedraitis kol kas pelnė 4 taškus, T.Sedekerskis – 2.

Tomas Dimša tampa slaptu „Žalgirio“ išvykų ginklu. Kaune vykusiose rungtynėse gynėjas yra įmetęs tik 1 tritaškį iš 9, bet Tel Avive ir Vilerbane jau pasiautėjęs žalgirietis dabar įskraidina ir pirmus du tolimus metimus Vitorijoje bei iš viso išvykose jau yra įmetęs 11 iš 18 tritaškių.

18 min. Tomas Dimša įskraidino antrą tritaškį, o tai padeda Kauno klubui kiek atitrūkti (39:35).

15 min. K.Evansas vėl ant bangos. Jau 9 taškai Kauno komandos įžaidėjo kraityje ir visi trys taiklūs metimai iš žaidimo. Po K.Evanso tritaškio vėl lygu: 29:29.

„Žalgirio“ nuotr./Eurolygos mačas Vitorijoje: „Baskonia“ – Kauno „Žalgiris“

„Baskonia“ rodo, kad statistika nemeluoja – daugiausiai tritaškių (vid. 31) Eurolygoje metanti komanda svaido juos vieną po kito ir šiandien bei yra pataikiusi jau 5 iš 11.

12 min. M.Costello tėškė antrą tritaškį, šįkart per K.Hayeso rankas. Atsiliekame 20:24.

Pirmasis kėlinys

10 min. Kauno klubas atsilieka 20:21 po pirmojo rungtynių ketvirčio, kol kas daugiausiai bėdų turi dėl Dariuso Thompsono, kuris šeimininkams pelnė 7 taškus. Žalgiriečių ryškus lyderis E.Ulanovas su 12 taškų.

Debiutas – po traumos pasveikęs Dovydas Giedraitis yra antras žalgirietis, kylantis nuo suolo, o tai reiškia jaunojo gynėjo pirmąsias sekundes Eurolygos rungtynėse. Deja, pasižymėti jau pirmu metimu Doviui nepavyko – tritaškis buvo netikslus.

6 min. Dovydas Giedraitis debiutavo Eurolygoje. Šis sezonas jam prasidėjo vėliau, gynėjas gydėsi traumą, bet štai jis aikštėje.

6 min. E.Ulanovas fantastiškai pradėjo rungtynes. Kauno komandos kapitonas jau pelnė 10 taškų iš 13 svečiams ir išlygino rezultatą (13:13).

5 min. Koks galingas T.Sedekerskio dėjimas! Baskų lietuvis įspūdingai pakartojo M.Howardo netaiklų tritaškį. Po Tado dėjimo šeimininkai pirmauja 11:8.

4 min. Komandos leidžiasi į pašėlusį tempą, taip mėgstamą baskų. 8:9 kauniečiai atsilieka.

1 min. E.Ulanovas tritaškiu pradėjo rungtynes.

„Žalgirio“ starto penkete – netikėtas pakeitimas. Į aikštę vietoje iki šiol visas rungtynes pradėjusio Igno Brazdeikio nuo pirmų sekundžių kyla Arnas Butkevičius, kuris gauna užduotį vaikytis baskų siautulį Markusą Howardą.

Labas vakaras, sveikinuosi iš toli gražu ne saulėtos, o beveik tokios pat kaip Lietuva žvarbios Vitorijos! Čia šįvakar ketvirtos pergalės iš eilės Eurolygoje sieks „Žalgirio“ vyrai, turėsiantys ir solidų maždaug šimto žaliai-baltų sirgalių, atskridusių į baskų kraštą kartu su krepšininkais, užnugarį. Jie pasitreniravo jau vakar lėktuve, kelissyk užkurdami garsias skanduotes, o šiandien bandys būti girdimi ir „Fernando Buesa“ arenoje.