TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Interesų konfliktas? Į pietus su G.Vainausku skubėjo ir Vilniaus vicemeras L.Kvedaravičius

Šaltinis: 15min
1
A A

Po Vilniaus „Lietuvos ryto“ prezidento Gedvydo Vainausko rasistinių pareiškimų Vilniaus meras Remigijus Šimašius viešai sukritikavo klubo vadovą, bet oficialių suplanuotų pietų neatšaukė. Penktadienio popietę jie turėjo susitikti kitapus Vilniaus savivaldybės įsikūrusiame restorane „Merci“, tačiau vyrai pasuko į šalia esantį Šarūnui Marčiulioniui priklausantį sporto barą „Stars and Legends“.

Mero dienotvarkėje buvo oficialiai nurodyti pietūs su G.Vainausku, tačiau R.Šimašius į susitikimą atvyko ne vienas.

Jį lydėjo ir Vilniaus vicemeras bei patarėjas sporto klausimais Linas Kvedaravičius. Tiesa, pats buvęs krepšininkas neseniai pareiškė, kad atsiribos nuo sprendimų, susijusių su Vilniaus „Lietuvos rytu“.

Tam yra rimta priežastis – sezono pabaigoje prie sostinės klubo pagrindinės komandos prisijungė L.Kvedaravičiaus 19-metis sūnus Lukas.

I D 0 0 1 F
RYŠIAI SU FIZINIAIS ASMENIMIS
Deklaruojančiojo ir/ar jo sutuoktinio, sugyventinio, partnerio artimi ar kiti asmenys, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas
Asmuo, kurio ryšys nurodomas Deklaruojantysis
Ryšiais susieto asmens pilietybė Lietuvos Respublikos
Vardas ir pavardė LUKAS KVEDARAVIČIUS
Duomenys ir aplinkybės, dėl kurių gali kilti interesų konfliktas VŠĮ KREPŠINIO RYTAS. SŪNUS, LUKAS KVEDARAVIČIUS, REGISTRUOTAS KLUBO ŽAIDĖJAS.

„Sveikinu Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą su svarbia pergale dėl LKL bronzos. Pirmas žingsnis žengtas. Pokyčiai klube davė vaisių, o jaunimo pasirodymas aikštelėje simbolinis, bet labai svarbus klubo ateičiai.

Pagal užimamas pareigas kuruoju sportą Vilniuje, todėl papildžiau savo viešųjų ir privačių interesų deklaraciją… Kol sūnus atstovaus „Lietuvos ryto“ komandai, nusišalinsiu nuo priimamų sprendimų miesto taryboje, liečiančių klubą“, – tuomet rašė L.Kvedaravičius.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Linas Kvedaravičius ir Remigijus Šimašius
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Linas Kvedaravičius ir Remigijus Šimašius

Pamatęs šalia sporto baro susirinkusius fotografus L.Kvedaravičius uždraudė fotografuoti ir neleido savęs užfiksuoti kartu su G.Vainausku. Šis į susitikimo vietą atvyko paslapčia ir fotografų blyksčių išvengė.

Po ilgiau nei valandą trukusio pasitarimo „Stars and Legends“ paliko R.Šimašius ir L.Kvedaravičius. G.Vainauskas išvyko vėliau.

„Per šią vasarą bus didelių esminių pokyčių klubo valdymo struktūroje“, – žurnalistams po susitikimo sakė Vilniaus meras.

R.Šimašius klubo ateities planus aptarė su klubo prezidentu Gedvydu Vainausku. Meras sakė matantis problemų dėl jaunimo įtraukimo ir žiūrovų pritraukimo stebėti rungtynių.

Mero teigimu, šiuo metu savivaldybės trejų metų sutartis su klubu yra įpusėjusi ir jos keisti nenumatoma.

„Lietuvos ryto“ prezidentas teigė, kad apie pinigus su Vilniaus savivaldybės atstovais nekalbėjo: „Prie ko čia aš? Aš nemokamai dirbu, klubas pinigus gavo. Mane pagyrė, kad jau 20 metų vadovauju klubui.“

Prieš susitikimą Vilniaus meras R.Šimašius pripažino, kad klubo prezidento rasistinės kalbos į jų pietus įnešė „papildomų, nelabai šviesių spalvų“.

R.Šimašius 15min patvirtino, kad savivaldybė planuoja mažinti paramą Vilniaus „Lietuvos rytui“.

„Jau pasibaigus LKL sezonui buvo klausimų, nes mūsų netenkina klubo rezultatai. Vilniaus savivaldybė remia sportą, bet ne besąlygiškai. Su klubu turime trejų metų sutartį. Tačiau sutartyje yra numatytos ir sąlygos. Klubas nepasiekė reikiamų rodiklių. Be to, sportas – tai yra ir pagarba bei etika. Tokios kalbos yra visiškai nepriimtinos“, – kalbėjo Vilniaus miestui vadovaujantis liberalas.

Vicemeras L.Kvedaravičius ryte teigė, kad savivaldybė dar nenutarė, kokių veiksmų imtis, tačiau „reakcija, be abejo, bus“.

Vilniaus savivaldybė yra viena iš „Lietuvos ryto“ klubo dalininkių ir 2017 metais Vilniaus miesto biudžete krepšinio klubui „Lietuvos rytas“ buvo numatyta 1,158 mln. eurų dotacija.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas

Rasistiniai pareiškimai nuskambėjo Europoje

Dar antradienį „Lietuvos ryto“ klubo vadovas G.Vainauskas iškilmingoje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) uždarymo ceremonijoje Trakų pilyje skubėjo atsiimti ordiną už nuopelnus Lietuvos krepšiniui.

G.Vainauskas džiaugėsi, kad yra vienintelis LKL klubo vadovas, savo poste išsilaikęs 20 metų. Tačiau šis pasiekimas susvyravo ketvirtadienį.

„Visada buvo požiūris, kad daugiau kaip dviejų juodų... dviejų juodaodžių krepšininkų komandoje neturi būti. Atsitiko taip, kad treneris Tomas Pačėsas mėgsta žaisti su juodais žaidėjais, juos kontroliuoti, auklėti ir viską daryti.

Atsitiko taip, kad atsirado keturi juodi žaidėjai, susibūrė tokia, kaip pavadinti, jų gauja. Negalima taip – maksimum du juodaodžiai žaidėjai. Per dvidešimties metų praktiką aš galiu pasakyt – ir visos komandos taip turėtų daryti. Ne daugiau kaip du juodaodžiai“, – savo išmintimi „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje dalijosi G.Vainauskas.

Šie rasistiniai pasisakymai labai greitai išplito socialiniuose tinkluose ir sukėlė nepasitenkinimo bangą Europos žiniasklaidoje ir tarp garsiausių Eurolygos krepšininkų.

VIDEO: G.Vainauskas: „Tie, kas pabėgo iš komandos, gali kalbėti, ką tik nori“
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek