Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 14d. 10:13

Iš Niujorko sugrįžusiam Mindaugui Kuzminskui Kaune tikrinta sveikata

Mindaugas Kuzminskas
LKF nuotr. / Mindaugas Kuzminskas

Sparčiai tirpstant laikui iki pirmosios Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatų stovyklos, krepšininkai pradeda pirmuosius vizitus pas gydytojus, tikrinant žaidėjų sveikatos būklę. Vienas pirmųjų pradėjusių sveikatos patikros procedūras – „New York Knicks“ komandos puolėjas Mindaugas Kuzminskas.

Krepšininkas dieną pradėjo nuo vizito pas Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gydytoją Vytenį Trumpicką „Ortopedijos technikos“ klinikoje Kaune.

„Jau 11-12 metų dirbame su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine, turime savo tyrimų sistemą, bet kiekvienais metais pridedame ir naujų sveikatos patikrinimų. Tradiciškai paimame bendrus kraujo tyrimus, pažiūrime mikroelementų ir visų vitaminų spektrą organizme. Taip pat atliekame funkcinius testavimus. Tai yra šuolio, paslankumo, raumenų jėgos matavimo testai, taip pat kelio sąnario testai, kur pamatuojame kelio traumos rizikos tikimybę. Atliekame platų kardio tyrimą, kur išmatuojame sportininko fizines galimybes. Visą tai palyginame su praėjusiais metais.

Turėdami visus atsakymus sudarome pasiruošimo planą prieš rinktinės stovyklą. Nurodome kokius vitaminus vartoti, sudarome programas silpnesnėms raumenų grupėms stiprinti. Šie tyrimai leidžia pamatyti visą organizmo būklę ir numatyti traumų tikimybę“, – ne vienerius metus tyrimus su įvairaus amžiaus Lietuvos krepšininkais ir krepšininkėmis atliekantis specialistas papasakojo apie tradicines, M.Kuzminsko bei kitų rinktinės kandidatų laukiančias procedūras.

Mindaugas Kuzminskas dalijosi įspūdžiais apie savo savijautą po sezono Niujorke su „Knicks“ klubu.

„Jaučiuosi gerai. Klube turėjau aukščiausio lygio priežiūrą. Jeigu tik atsirasdavo net ir maža trauma komandos gydytojai į tai reaguodavo ir stengdavosi padėti. Taip pat šiemet turėjau nemažai atostogų, todėl pavyko gerai pailsėti ir vėl sėkmingai pradėti sportuoti.

Džiaugiuosi, kad Lietuvoje ir už Atlanto metodikos yra panašios ir turiu tokią galimybę išsitirti. Tai leidžia stebėti savo progresą ir sužinoti kurias kūno vietas reikėtų labiau sustiprinti“, – kalbėjo Lietuvos rinktinės kandidatas M.Kuzminskas.

VIDEO: Mindaugui Kuzminskui atlikti išsamūs sveikatos tyrimai

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto sporto institute Mindaugas Kuzminskas pradėjo pirmąsias dienos procedūras. Kineziterapeutas bei mokslų daktaras Laimonas Šiupšinskas kalbėjo apie tai, koks yra specialisto paruoštų pratimų tikslas.

„Pagrindinis tikslas yra įvertinti silpnąsias griaučių raumenų sistemos vietas, nustatyti dėl ko gali atsirasti įvairios traumos ir kitos sveikatos problemos. Taip pat svarbu pasižiūrėti kokioje fizinėje būklėje yra krepšininkai po klubinio sezono. Nuovargis ir kiti dalykai gali lemti tai, kad pasiruošimo ar čempionato metu krepšininkai patirs įvairių sveikatos problemų ar traumų.“

Dienai įsibėgėjus Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės kandidatas persikėlė į Kauno klinikas. Čia kartu su gydytojo kardiologo Vytauto Grižo pagalba buvo atliekamas fizinio pajėgumo tyrimas.

„Atlikome fizinio krūvio mėginį su dujų apykaitos tyrimu, kad įvertinti krepšininko fizinį pajėgumą. Mindaugas pasirodė labai gerai. Duomenys parodė, kad tvarkingai kilo pulsas ir kraujo spaudimas, viskas taip kaip turėtų būti. Tyrimo rezultatai tikrai geri. Sportininko fizinis pajėgumas yra geras ir jis yra pasiruošęs darbui rinktinės stovykloje“, – kalbėjo kardiologas V.Grižas

Kauno klinikose krepšininkui buvo atlikta ir paskutinioji procedūra, kurios pagalba buvo tiriama krepšininko kojų raumenų jėga. Apie puikius M.Kuzminsko tyrimo rezultatus kalbėjo sporto medicinos gydytoja Aušra Piktužytė.

„Pradžioje testavome Mindaugo priekinį kryžminį raištį. Nustatėme kaip jis atlieka savo funkciją, o ta funkcija yra riboti priekinės blauzdos pasislinkimą. Šis testas praėjo puikiai. Antrasis tyrimas buvo kojų raumenų jėgai išmatuoti, kurį atlikome izokinetiniu rėžimu. Nors visada esame nuodugnūs ir kimbame prie smulkmenų šio testo rezultatai taip pat buvo labai geri“, – sakė gydytoja Aušra Piktužytė

„Jaučiuosi kaip po neblogos treniruotės. Smagu sužinoti kad esu sveikas. Yra šiokių tokių smulkmenėlių, kuriomis reiktų pasirūpinti darant įvairius traumų prevencijai skirtus pratimus. Svarbiausia, kad esu sveikas ir pasiruošęs darbui rinktinėje“, – po visų procedūrų ir pasitikrinęs sveikatą savo įspūdžiais dalijosi ir pats M.Kuzminskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 24sek