Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 11 19, 15:10

J.Mačiulis apie finansines nesėkmes: „Vadiname tai vaikystės draugų mokesčiu“

FIBA Žaidėjų komisija, kurios pirmininku yra legendinis krepšininkas Dirkas Nowitzki, rengia FIBA žaidėjų mentorių mokymus. Juose šiemet dalyvauja buvęs Lietuvos rinktinės krepšininkas Jonas Mačiulis, sakoma Lietuvos krepšinio federacijos pranešime spaudai.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / 15min
Temos: 2 Krepšinis Sportas

Spalio-lapkričio mėnesiais vykstančių paskaitų ir seminarų metu dalyviai supažindinami su sportininkų gyvenimo būdo mentorystės aspektais, FIBA elgesio už aikštelės ribų gidu bei turi atlikti individualią užduotį. Kartu su dvidešimčia kitų buvusių ir esamų krepšininkų mokymuose dalyvaujantis J.Mačiulis pasidalino mintimis apie programos eigą ir pagalbos jauniems krepšininkams svarbą.

Paklaustas, kas pačiam karjeros metais suteikė daugiausiai patarimų ir pagalbos, J.Mačiulis juokaudamas prisiminė pokalbius su rinktinės draugais lošiant kortomis.

„Procedūriniame, pasibaigus treniruotei, visi susirenka ir vieni iš kitų pasišaipydami, papasakodami savo istorijas, patyrimus, dalinasi istorijomis iš kurioziškų situacijų, finansinių klaidų. Tą informaciją kaupi ir ji po to tau padeda, kai subręsti arba pradedi legionieriaus karjerą. Į Italiją išvykau po trečios vasaros rinktinėje, tai jau žinojau daug iš vyresnių – Ramūno Šiškausko, Šarūno Jasikevičiaus, Roberto Javtoko, Dariaus Songailos. Tai buvo geriausia mokykla“, – pasakojo J.Mačiulis.

Buvęs krepšininkas patvirtino, kad sportininkų gyvenime yra apstu atvejų, kuomet dėl finansinės naudos juos apgauna draugai ar šeimos nariai: „Vadiname tai vaikystės draugų mokesčiu, kur nuo vaikystės bendravai su kažkokiu draugu, jis sugalvoja biznį, bet ima ir nutrūksta draugystė. Kiekvienas iš mūsų, turbūt, esame didesnį ar mažesnį susimokėję.“

Kalbėdamas apie nuolat sportininkų gyvenime pasitaikančias traumas, J.Mačiulis ramino, kad tai nėra tragedija.

„Trauma sporte yra normalus dalykas. Ją patyrus, reikia suvokti, kad nesi pirmas, nesi paskutinis, kuriam tai nutiko. Svarbiausias dalykas - kiek turėsi užsispyrimo, noro grįžti į tą patį lygį. Tai priklauso nuo tavęs, – pažymėjo ne vieną sunkią traumą karjeros metu turėjęs krepšininkas. - Pati trauma dažniausiai net nepriklauso nuo tavęs. Tai gali būti kažkoks smūgis, užgriuvimas. Bet grįžimas priklauso nuo tavęs.“

Analizuodamas dabartinės jaunosios kartos bruožus, J.Mačiulis pastebėjo, kad dabar jaunuoliai ypatingai baiminasi nesėkmės.

„Truputėlį nepasisekė ir tu dedi žingsnį atgal. Aš nieko nedarysiu, nes man tas nesėkmės jausmas nepatinka. Ne. Tu turi daryti, kol pasiseks“, – jaunimą nepasiduodi ragino J.Mačiulis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek