Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2016 sausio 13d. 09:26

J.Valančiūnas – apie K.Bryanto atsiprašymą, pažangą NBA ir žinutę rinktinės kritikams

Jonas Valančiūnas Interviu
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Jonas Valančiūnas

„Tu tik pažiūrėk! Vau!“ – lyg maži vaikai iš laimės strakaliojo prie durų plyšio prilipę du paaugliai. Per tą mažą tarpelį jie stebėjo „Toronto Raptors“ treniruotę Londono Imperatoriškajame koledže. Tik krepšinio salė buvo visai neimperatoriška. „Aštuoni! Devyni! Dešimt!“ – taiklių metimų iš vidutinio nuotolio seriją ten skaičiavo Jonas Valančiūnas. Rungtynių metu tokių serijų nematome. NBA kiek pakeitė Lietuvos talentą. Bet geriau pagalvojęs JV nesigaili: „Turbūt nieko nekeisčiau“.

„Vyručiai, truputį pasitraukite!“ – bekalbinant J.Valančiūną šūktelėjo Luisas Scola. 35-erių argentinietis netilpo salėje prasimėtyti iš trijų taškų zonos.

Žurnalistai vos pora eilučių galėjo apspisti šonines linijas, nes vietos už jų tiesiog nebuvo – iškart siena. Kitoje aikštės pusėje – dirbtinės alpinizmo uolos.

Daug ką pasakantis krepšinio paveikslas Londone.

„Sveikas! Kaip tu gyvas? Nieko, gerai. Viskas tvarkoj, dirbam“, – persimetėme su J.Valančiūnu. NBA sezono metu jis ant vienos rankos pirštų skaičiuoja akistatas su Lietuvos žurnalistais. Tik prieš ir po dvikovos su „Orlando Magic“ jam dėmesio netrūks – rungtynės pagal „NBA Global Games“ projektą sausio 14-ąją vyks Londone.

Iš ankštos koledžo salytės Jonas persikels į 20 tūkst. žiūrovų talpinančią Oareną.

Taip pat skaitykite: Į šauktinių sąrašą patekęs Jonas Valančiūnas: „Važiuosime tarnauti! Viskas“

VIDEO: Šauktinių sąraše atsidūręs J. Valančiūnas: „Važiuosiu tarnaut dabar. Viskas”

„Tikiuosi, kad bus daug lietuvių“, – sakė J.Valančiūnas. Bet svarbiausi sirgaliai jam bus artimiausi žmonės – tėtis, draugai. Tik mama negalėjo atvykti pažiūrėti sūnaus žaidžiančio iš arti.

O žaidžia, kaip rodo skaičiai, kol kas geriausią sezoną NBA. Tiesa, jo 12,2 taško ir 8,9 atkovoto kamuolio vidurkis pernelyg nesiskiria nuo praėjusio sezono.

Tegul kritikai kalba sau, ką nori. O mes nuvažiuosime ir parodysime. Parodėme kartą, parodysime ir dar sykį.

Ar pasikeitė „Raptors“ požiūris į lietuvį, pasirašius rekordinį 64 milijonų JAV dolerių kontraktą, J.Valančiūnas nedetalizuoja. Ar nepasigenda daugiau derinių, jis nekomentuoja. Bet kol kas lietuvis viskuo patenkintas.

„Žaidžiu geroje komandoje. Esu patenkintas, kas vyksta „Raptors“. Nežinau, ar kažką keisčiau. Turbūt nieko. Esu patenkintas“, – tikina J.Valančiūnas.

Ir nemeluoja. Jis linksmai kalbėjo apie jį sutraumavusio Kobe Bryanto paguodą, juokavo apie jautrius savo pirštus ir kūno pokyčius. Bet tuo pačiu siuntė karingą žinią Lietuvos rinktinės kritikams.

Tiesiai iš Londono – 24sek pokalbis su J.Valančiūnu apie viską.

– Jonai, po traumos matome jus žaidžiantį vis daugiau ir tvirčiau. Piršto lūžis jau praeitis?

– Jaučiasi, kad nežaidžiau tas šešias savaites, bet jaučiuosi geriau. Ir kvapas po truputį grįžta. Po truputį sugrįžtu.

– Jonai, retai praleidžiate rungtynes dėl traumų, bet kai praleidžiate, tai... dėl lūžusių pirštų. Pirmą kartą taip ilgai nežaidėte debiutinį sezoną, kai taip pat lūžo bevardis pirštas, tik dešinės rankos. Gal pirštai trapūs?

– (Juokiasi.) Geras klausimas. Nemanau, kad čia įgimta (Juokiasi.). Tiesiog buvo tokia situacija. Juk nepaslydau lygioje vietoje. Buvo smūgis, buvo užkabinti pirštai, todėl taip ir nutiko.

– Pirštą sulaužė ne bet kas, o Kobe Bryantas. Nustebino jo atsiprašymas autografu ant įtvaro?

– Geriau nepasijaučiau, tikrai – greičiau nesugijo (Juokiasi.). Bet malonu. Žmogus pasielgė profesionaliai ir parodė aukštą savo lygį.

Facebook nuotr./Kobe Bryanto atsiprašymas Jonui Valančiūnui
Facebook nuotr./Kobe Bryanto atsiprašymas Jonui Valančiūnui

– Kiekvienerios „Los Angeles Lakers“ rungtynes svečiuose dabar tarsi atsisveikinimo su Kobe Bryantu ceremonija. Rungtynės patenka tik į antrą planą. Karjerą po sezono baigsianti NBA superžvaigždė jau atsisveikino ir su Torontu. Kokia aura tvyrojo tose rungtynėse?

– Kobe Bryantas yra „Hall of Fame“. Tai vienas geriausių žaidėjų istorijoje. Garbė vien matyti jį žaidžiantį paskutinį kartą. Ir dar gerai žaidžiantį...

– Kalbant apie ryškiausias NBA žvaigždes, artėja NBA Visų žvaigždžių savaitgalis (vasario 12-14 d.). Daugelis JAV žaidėjų pakvaišę dėl šio renginio. Jų karjera netgi vertinama ir tuo, kiek kartų jie žaidė Visų žvaigždžių mače. Koks jūsų požiūris į šią NBA šventę?

– Tai tikrai svarbus renginys. Tai tavo sugebėjimų įvertinimas. Patekęs ten tarytum pakyli į aukštesnį lygį.

– Pernai Visų žvaigždžių starto penketo žaidėjų balsavimo metu surengėte tarsi rinkimų kampaniją – videobombinote prieš kameras. Kodėl šiemet nebematome jūsų pokštaujančio?

– Pirštas buvo sulūžęs, negalėjau (Juokiasi.).

VIDEO: Jono Valančiūno pokštas

– O gal surimtėjote? Kaip pasikeitėte per tuos ketverius metus NBA?

– Galbūt tas mąstymas aikštėje, sprendimų priėmimas, veiksmai, situacijų skaitymas... Su patirtimi ateina žaidimo matymas kitomis akimis.

– Jaunystėje įpratome matyti jūsų sprogstančią energija, bet atvykęs NBA gavote užduotį priaugti masės, kad galėtumėte stumdytis su galingiausiais lygos „centrais“. NBA privertė pakeisti žaidimo stilių?

– Buvo masės auginimas, dabar numetimas, ne? (Juokiasi. J.Valančiūnas pastaruoju metu sureguliavo mitybą ir stengiasi žaisti greičiau, – aut. past.). Bandai priprasti... Ne tai, kad priprasti, bet prisitaikyti prie kiekvieno varžovo. Kiekvieną vakarą turi rasti, kaip prisitaikyti.

J.Valančiūno sezonai NBA
2012-2013 m. 23,9 min. | 8,9 tšk.| 55,7% dvit. | 6 kam. | 1,3 blk.
2013-2014 m. 28,2 min. | 11,3 tšk. | 53,1% dvit. | 8,8 kam. | 0,9 blk.
2014-2015 m. 26,2 min. | 12 tšk. | 57,2% dvit. | 8,7 kam. | 1,2 blk.
2015-2016 m. 26,7 min. | 12,2 tšk. | 55,1% dvit. | 8,9 kam. | 1,2 blk.

– Iš vidutinio nuotolio metate pakankamai neblogai. Tą išvydome ir treniruotėje. Kodėl aikštėje rečiau imatės iniciatyvos mesti toliau nuo krepšio ir taip dar labiau apsunkinti varžovų darbą gynyboje?

– Gaunu progų ir darau tai. Negaliu gi mesti 30 metimų iš vidutinio...

– Gynyboje irgi yra rezervų. Jei tik galėtumėte, kurią savybę pasiimtumėte iš „Raptors“ gynybos aso Bismacko Biyombo?

– Energiją. Jis labai energingas krepšininkas. Labai super kovoja dėl kamuolių. Tie patys blokuoti metimai...

– NBA žaidžiate jau ketvirtąjį sezoną. Ar esate patenkintas tuo, kaip klostosi jūsų karjera?

– Žaidžiu geroje komandoje. Esu patenkintas. Nežinau, ar kažką keisčiau. Esu labai geroje vietoje. Esu patenkintas tuo, kas vyksta „Raptors“ komandoje. Nežinau... Įdomus klausimas. Turbūt nieko nekeisčiau.

– Jums labai neparanki „Raptors“ puolimo sistema grindžiama per perimetro žaidėjus – DeMarą DeRozaną ir Kyle'ą Lowry. Natūraliai kamuolys rečiau pasiekia jus. Ar nepasigendate daugiau derinių per priekinę liniją?

– Kompromituojantis klausimas. Kitas...

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Džiaugsmo akimirkos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Džiaugsmo akimirkos

– Tada pereikime prie Lietuvos rinktinės. Kada pastarąjį kartą vasarą ilsėjotės ir neatstovavote nei vyrų, nei jaunimo rinktinei?

– Taip, senokai tai buvo... Bet poilsio gan užtenka. NBA sezonas net ir su atkrintamosiomis yra trumpesnis nei Europoje. Maždaug pusantro mėnesio puikiai užtenka.

Garbė ir malonumas demonstruoti, kad mes, lietuviai, galime parodyti tokį aukštą lygį.

– Kas jus taip traukia į Lietuvos rinktinę?

– Pirmiausia, žaisti Lietuvos rinktinėje yra garbė. Turėti progą atstovauti tokiai mažai šaliai olimpinėse žaidynėse, pasaulio, Europos čempionatuose... Tai yra garbė ir malonumas demonstruoti, kad mes, lietuviai, galime parodyti tokį aukštą lygį.

– Kokį lygį Lietuvos rinktinė gali pademonstruoti Rio olimpinėse žaidynėse? Ar esame pajėgūs po 16 metų pertraukos vėl pasidabinti olimpiniais medaliais?

– Viską dar pamatysime. Žiūrėsime, kas susirinks. Kaip susiklostys sezono pabaiga. Tikėkimės, kad niekas nepatirs didelių traumų. Susirinksime visi, kas buvo. Gal dar kas prisijungs... Donatas... Manau, viskas įmanoma. Pažiūrėsime, kaip viskas klostysis. Nemėgstu kalbėti prieš faktą.

– Donatas Motiejūnas gydėsi kankinančią traumą, nugaros skausmai jį kamuoja ir dabar. Ar palaikote ryšį su tautiečiu jam sunkiu metu?

– Palaikau, tikrai. Tikiu, kad viskas jam pasiseks ir ta nugara susitvarkys.

– Donatas kaip tik buvo įsivėlęs į „Twitter“ žinučių karą su Nicolas Batumu. Prancūzas sakė, kad tai Ispanija ir Prancūzija yra dvi geriausios Europos komandos, nors lietuviai ir laimėjo sidabrą. Kaip vertinate tokį pareiškimą? Gal smagu gerais pasiekimais erzinti Europos krepšinio žvaigždes ir rinktinės skeptikus?

– Aš tiesiog nesiveliu į tas kalbas. Tegul jie kalba sau, ką nori. O mes nuvažiuosime ir parodysime. Parodėme kartą, parodysime ir dar sykį.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Yra abejonių dėl šiukšlių kiekio, ar netapsime jas importuojančia šalimi“

Aktualu

Seimo komitetui liudijęs buvęs premjeras G.Kirkilas: „Atsakiau į visus klausimus“

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Aktualu

Vargas dėl atliekų Vilniuje nesibaigia: dalį gyventojų toliau piktina nevežamos šiukšlės

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

Kultūra

Klausimai Laisvės alėjoje: ar kaimynas pasirūpins jūsų katinu, ar einate pas kaimynus druskos?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

Menininkas Italijoje kuria „Fiat 500“ skulptūrą iš marmuro

Aktualu

Regina Statkuvienė: Peštynės smėlio dėžėje. Pabaigos pradžia?

24sek

LaVaras jaučiasi apvogtas Prienuose – pasigedo sūnų sportbačių

Aktualu

Trečiadienį kai kur Lietuvoje gali kilti škvalas

Gyvenimas

Būdai, kurie padės įveikti kiaulpienes sklype visiems laikams

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

Pasaulis kišenėje

Lina Ever: Ką radome Harce išvaikę raganas

24sek

„Žalgirio“ herojai gali išsiskirstyti: kokie šansai Kaune juos matyti ir kitą sezoną?

Maistas

Atidarome braškių sezoną: nuostabūs desertai, kurie leis mėgautis pačiu gryniausiu jų skoniu

Vardai

Princo Harry kalbą tėvo 70-ojo gimtadienio proga nutraukė bitė: juoko nesulaikė ir žmona Meghan

Verslas

Seimo Sveikatos reikalų komitetas – už vaistinių reklamą

Aktualu

Vyriausybė teikia Seimui pataisas dėl sveikatos įstaigų tinklo optimizavimo

Vardai

Asta Baukutė: „Man nepasisekė su uošvienėmis, bandau džiaugtis savo sūnų pasirinkimu“

Naujienos

Aktualu

Statybininkę Tatjaną Lietuvos pareigūnai siuntė iš šalies, įforminę ją kaip gruziną Gochą

Patikrinta 15min Verslas

Tiesa ar melas? Saulius Skvernelis: „Yra abejonių dėl šiukšlių kiekio, ar netapsime jas importuojančia šalimi“

Aktualu

Seimo komitetui liudijęs buvęs premjeras G.Kirkilas: „Atsakiau į visus klausimus“

Aktualu

Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje rėmę verslininkai pinigų neskaičiavo, bet juos suskaičiavusi specialistė liko nustebinta

„Ginčas“: Šaro ateitis Kaune ir „Žalgirio“ bėgimas nuo praeities košmaro

24sek

Geros žinios „Neptūnui“: Tomo Delininkaičio trauma nėra rimta

Aktualu

VTEK: nušalintas Santaros klinikų vadovas K.Strupas pažeidė įstatymus

Gyvenimas

Maitinimas šalies ugdymo įstaigose: geriau tvarkosi tos, kurios gamina pačios

Dėl opiatų krizės JAV vis daugiau moterų atsiduria kalėjimuose

24sek

Kauno „Žalgiris“ jau turi pirmąjį pirkinį naujajam sezonui?

Aktualu

Aukšto rango Irano kariškis: „JAV neužtektų drąsos mus pulti“

Aktualu

Dėl milijonus mokesčių mokėtojams kainuosiančios sutarties Vyriausybė sprendė slaptai

Gazas

„Agrorodeo“ komanda dalyvaus 2019 m. Dakaro ralyje – pasirašė sutartis su rėmėjais

Kultūra

Klausimai Laisvės alėjoje: ar kaimynas pasirūpins jūsų katinu, ar einate pas kaimynus druskos?

Sportas

Lietuvos futbolo gėda: du išimties tvarka į lygą priimti klubai surengė 12 įvarčių cirką

Aktualu

Australijos tyrėjai paneigė mitą apie paskutinį MH370 reiso lėktuvo skrydį

Vardai

Iglė ir T.Juodsnukis Barselonos metro stotyje uždainavo B.Adamso „Heaven“: paklausykite dueto

Aktualu

Per anksti pasigyrė: „nenugalimoji“ V.Putino raketa sudužo vos dvi minutės po pakilimo

Gyvenimas

Būdai, kurie padės įveikti kiaulpienes sklype visiems laikams

Aktualu

Trečiadienį kai kur Lietuvoje gali kilti škvalas

Žinau, ką renkuosi

Atnaujinkime namus

Metas rinktis

Maistas

Laikas griliui

Išlaikyk atostogų ritmą

Melga

Sveikata

Automobilių švaros centras AINAVA

Ryškiems įvarčiams

Pasaulis kišenėje

Sulčių nauda

Daugiau skonio

Naujas regėjimas

Unicef vaikų bėgimas „Už kiekvieną vaiką“

Renginių gidas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek