Jaunieji žalgiriečiai dramatiškai pralaimėjo Eurolygos jaunimo turnyro finalą

Kauno „Žalgirio“ 18-mečių komanda Eurolygos jaunimo turnyro atrankos finale Dubajuje per pratęsimą 84:89 (19:11, 19:22, 18:23, 21:21, 7:12) pralaimėjo Ulmo „Ratiopharm“ bendraamžiams ir liko be kelialapio į finalo etapą.
Mantas Laurenčikas
Mantas Laurenčikas / Eurolygos nuotr.

Paskutinę ketvirtojo kėlinio minutę kauniečiai pirmavo 4 taškų skirtumu (76:72), tačiau varžovai sugebėjo išlyginti rezultatą (77:77) ir išplėšti pratęsimą.

Pratęsimo pabaigoje, kai žalgiriečiai pirmavo 84:83, varžovai pataikė tritaškį, o kauniečių viltis išsigelbėti palaidojo klaida grąžinant kamuolį į žaidimą iš užribio.

Rezultatyviausiai finale žaidę žalgiriečiai Mantas Juzėnas ir Nedas Raupelis buvo išrinkti į turnyro simbolinę rinktinę.

„Žalgiris“: M.Juzėnas 28 (16 atk. kam., 4 rez. perd.), N.Raupelis 18 (10 atk. kam., 3 blk.), D.Buika 15, M.Laurenčikas 8 (4 rez. perd., 3 per. kam.), A.Vilkas 5, K.Mikalauskas 4, T.Bassongas 3, M.Bulanovas 3, E.Prekevičius 0, J.Rudaitis 0.

Dar prieš finalą „Žalgiris“ turėjo ir progą pasidžiaugti – komandai atstovaujantis 19-metis 197 ūgio prancūzas Thomasas Bassongas laimėjo dėjimų konkursą.

Tuo metu tritaškių konkurse jėgas išbandęs Ernas Pakamanis užėmė antrąją vietą.