Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Jonas Kazlauskas paaiškino D.Lavrinovičiaus ir M.Kalniečio situaciją bei sprendimą dėl M.Runkausko

Jonas Kazlauskas paskelbė sutrumpintą kandidatų sąrašą
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Jonas Kazlauskas paskelbė sutrumpintą kandidatų sąrašą
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas ketvirtadienį ryte paskelbė sutrumpintą 18-os kandidatų sąrašą šių metų Europos krepšinio čempionatui. Į sąrašą įtrauktas Marius Runkauskas, atkrito Martynas Gecevičius, Gediminas Orelikas, Mindaugas Girdžiūnas ir kiti krepšininkai, kurie jau anksčiau pranešė, kad rinktinėje žaisti negali. Daugiausiai galvos skausmo J.Kazlauskui kelia sunkiojo krašto puolėjo pozicija, kurioje yra tik vienas „tikras“ žaidėjas – Paulius Jankūnas.

– Galbūt žinote, kas atsitiko Mantui Kalniečiui?

– Šiąnakt su juo kalbėjo mūsų daktaras. Jam ne trauma, o uždegimas dėl didelio krūvio. Jis po ilgo nesportavimo puolė greitai žaisti aukšto lygio krepšinį ir pajuto skausmus kirkšnyje. Mantas nusprendė pasisaugoti.

– Daug kalbėta apie sunkiojo krašto poziciją. Kokios jūsų mintys?

– Su Donato Motiejūno ir Lino Kleizos netektimis tai labai opus klausimas. Mes turime patyrusį Paulių Jankūną ir jauną Domantą Sabonį, kuriam dar viskas prieš akis. Ar jis jau sugebės padėti vyrų rinktinei, parodys bendros mūsų treniruotės. Tikėjausi, kad šią poziciją užpildysime Darjušu, tačiau dėl jo kol kas niekas neaišku.

Galbūt daugiau tikėjausi iš Mindaugo Girdžiūno, bet serija su „Lietuvos rytu“ parodė, kad iki rinktinės lygio jis dar nelabai priaugęs.

– Kokia šiuo metu Darjušo Lavrinovičiaus situacija?

– Jis vienintelis iki galo neišspręstas šios sąrašo klausimas. Turėjome daug pokalbių, kadangi praradome D.Motiejūną, neturime L.Kleizos, „brolis“ yra mums dvigubai reikalingas. Po poros dienų turėsime visus atsakymus.

– Anksčiau sakėte, kad krepšininkai, atsisakę žaisti studentų rinktinėje, nebus kviečiami į vyrų komandą. Artūrui Gudaičiui padarėte išimtį?

– Buvo pasiekę mane gandai, kad daugelis žaidėjų turi individualius grafikus, dėl kurių nevažiuos į jaunių ar studentų rinktines. Galvoju, kad Lietuvai reikia atiduoti duoklę. Aš laikausi nuomonės, kad be pateisinamų priežasčių negalima nevažiuoti į kitas rinktines.

Darjušas vienintelis iki galo neišspręstas klausimas. Turėjome daug pokalbių, kadangi praradome D.Motiejūną, neturime L.Kleizos, „brolis“ yra mums dvigubai reikalingas.

Tegul šis dalykas lieka ant A.Gudaičio agento sąžinės. Manau, kad jo išvežimas parodyti NBA komandoms nieko gero nedavė. 

Aišku, kad visi jauni vyrai nori ten pasirodyti, bet manau, kad jis ten buvo išvežtas per anksti, todėl negavo vietos NBA vasaros lygoje. Pernai jis padarė labai didelę pažangą, bet nemanau, kad praėjęs sezonas jam buvo geras. Vis dėlto, dabar jis mums reikalingas.

– Mariaus Runkausko neįtraukėte į pirmąjį išplėstinį sąrašą, bet dabar jis yra. Kodėl?

– Išplėstinis sąrašas yra tam, kad paskui netektų FIBA'i mokėti baudas už papildomus žaidėjus. Po išplėstinio sąrašo dar vyko daug rungtynių. Galbūt daugiau tikėjausi iš M.Girdžiūno, bet serija su „Lietuvos rytu“ parodė, kad iki rinktinės lygio jis dar nelabai priaugęs. Tai nulėmė, kad po pasitarimo su kitais treneriais įtraukėme ir M.Runkauską.

– Ar be Jono Valančiūno dar bus vėluojančių į rinktinę?

– Klausimas yra tik dėl Darjušo, daugiau niekas nevėluos. Yra sutartis tarp NBA ir FIBA, nurodytos tikslios datos, kiek žaidėjai turi būti su mumis, nuo kada ir iki kada. Jonas privalo laikytis tų taisyklių, klubas jam dar diktuoja sąlygas, jis ne Dirkas Nowitzkis. Dėl to J.Valančiūnas ir vėluos, bet jis treniruojasi, nesėdi vietoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek