2023 06 07

Bronzinėje serijoje prireiks lemiamo mūšio: „Lietkabelis“ dominavo Jonavoje

Jonavos „CBet“ komanda turėjo šansą pačiupti Lietuvos krepšinio lygos bronzos medalius, tačiau to nepadarė - 55:75 (18:23, 11:20, 15:16, 11:16) krito prieš Panevėžio „Lietkabelį“. Serijoje dabar lygybė 2-2, tad prireiks lemiamų rungtynių.

Įdomu, kad šioje serijoje visas ketverias rungtynes laimėjo išvykoje žaidusi komanda.

Paskutinis serijos mačas bus rengiamas penktadienį, tačiau ne Panevėžyje, o Šiauliuose. „Lietkabelis“ namų arenoje rungtynių žaisti negalės dėl ten vyksiančio badmintono turnyro.

1-2 serijoje atsilikęs Nenadas Čanakas neturėjo kur trauktis – jis atsisakė sau įprastos step-out gynybos sistemos, taip nustebino „CBet“ ir puikiai pradėjo rungtynes trečiadienio vakarą.

„Lietkabelis“ iškart veržėsi pirmyn, o antrajame kėlinyje po Željko Šakičiaus tritaškio pirmąkart rungtynėse įgijo ir dviženklę persvarą, kurią išlaikė iki pertraukos. Pasitarti komandos iškeliavo panevėžiečiams pirmaujant 43:29.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Nenad Čenak

Po pertraukos „CBet“ bandė kabintis, tačiau niekaip nesugebėjo pagerinti pataikymo iš toli, o „Lietkabelis“ rasdavo atsakymų į kiekvieną varžovų bandymą artėti. Prieš lemiamą ketvirtį N.Čanako kariauna pirmavo užtikrintai – 59:44.

Dar 10 minučių vilties turėjo V.Šeškaus vyrai, tačiau pirmus taškus ketvirtajame kėlinyje jie pelnė sužaidus daugiau nei 4 minutes. Per tą laiką „Lietkabelio“ pranašumas viršijo ir 20 taškų ribą, tad susitikimo pabaiga tebuvo formalumas.

Jonavos komanda pataikė vos 5 tolimus metimus iš 25, o tai – vos 20 proc. taiklumas. Tikslą pasiekė lygiai pusė šeimininkų dvitaškių (15/30).

Kovą dėl kamuolių „Lietkabelis“ laimėjo 39:31, iš arti atakavo 53 proc. (16/30) iš toli – 38 proc. (10/26) taiklumu.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Gyorgy Goloman

Jamelas Morrisas buvo rezultatyviausias nugalėtojų gretose – surinko 23 taškus. Gyorgy Golomanas pelnė 14 taškų, atkovojo 3 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir finišavo su 25 naudingumo balais.

„CBet“: G.Watsonas 13, J.Garrettas 8, A.Majauskas 7, G.Huskičius 6, D.Bičkauskis, V.Šulskis ir E.Šeškus po 5.

„Lietkabelis“: J.Morrisas 23, G.Golomanas 14 (3 atk. kam., 7 išpr. praž., 25 naud. bal.), K.Kullamae 12, P.Murauskas 8.

Rungtynių eiga. Jonavos „CBet“ – Panevėžio „Lietkabelis“

Ketvirtas kėlinys. „CBet“ – „Lietkabelis“

38 min. Tiesiog laukia abi komandos rungtynių pabaigos.

36 min. Tik sužaidus pusę kėlinio pirmus savo taškus pelnė Jonavos ekipa. Panašu, kad tai bus viskas šiose rungtynėse. Komandas skiria jau 21 taškas.

32 min. Panevėžiečiai šiandien nenusiteikę prisileisti varžovų arti. Persvara didėja – 64:44.

31 min. Paskutinės 10 minučių vilties Jonavai.

Trečias kėlinys. „CBet“ – „Lietkabelis“ 44:59

29 min. J.Morrisas gavo techninę pražangą už vaidybą, bet iš to tik tašką išpešė šeimininkai. K.Kullamae tritaškis vėl baudžia varžovus – 59:44.

27 min. Pora tikslių „Lietkabelio“ atakų ir skirtumas tarp komandų auga žaibiškai – 56:41.

26 min. G.Watsonas sumažino atsilikimą iki 10. Jonavos krepšininkai pataikė tik tris tritaškius šiandien ir nesugeba bausti varžovų savo pagrindiniais ginklais – 41:51.

23 min. J.Morrisas nukeliavo nuo kranto iki kranto – 47:33.

22 min. Dviem netiksliais tritaškiais pradėjo kėlinį šeimininkai, galiausiai pramušė iš vidutinio nuotolio pataikę M.Laksa ir E.Šeškus – 33:45.

Antras kėlinys. „CBet“ – „Lietkabelis“ 29:43

19 min. Zoninę gynybą šiandien išstatė panevėžiečiai, nebenaudoja „step-out“ sistemos, kuri buvo pagrindinė visame sezone. Tai duoda vaisių – 41:29.

17 min. Ž.Šakičiaus tolimas dūris privertė V.Šeškų iškart imti pertraukėlę. Pirmą kartą šiandien „Lietkabelis“ priekyje dviženkliu skirtumu – 37:26.

15 min. G.Golomanas veda į priekį „Lietkabelį“, o štai G.Huskičius įspūdingai skirsto kamuolį Jonavos atakose. Panevėžiečiai vis dar priekyje – 32:26.

11 min. J.Morriso dvitaškis su pražanga buvo sunkus, bet taiklus – 26:18.

Pirmas kėlinys. „CBet“ – „Lietkabelis“ 18:23

10 min. Du tritaškius iš eilės pataikė J.Morrisas, o V.Šeškus prašė pertraukėlės. Šeimininkai atsilieka – 16:22.

7 min. G.Watsonas sudrasko visą varžovų gynybą ir užbaigia ataką dvitaškiu „iš eilutės“. Netrukus pridėjo ir tritaškį – 14:14.

6 min. Nors įvyko minutės pertraukėlė, „Lietkabelis“ padidino persvarą iki šešių taškų, bet tuomet šeimininkai įkrėtė tritaškį. Panevėžiečiai priekyje 12:9.

4 min. Pristojo puolime jonaviečiai, o G.Golomanas dvitaškiu iš vidutinio nuotolio veržėsi pirmyn – 7:6.

2 min. J.Garrettas surinko tris taškus „CBet“, bet G.Orelikas atsakė tolimu metimu – 3:3.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas