2022 01 23

Jure Zdovcas – apie rungtynes, grįžtančius žaidėjus ir jausmą laimėjus Vilniuje

Kaunas dabar yra ne tik kultūros, bet lieka ir krepšinio sostine Lietuvos krepšinio pirmenybėse. Sekmadienį Vilniuje Kauno krepšininkai 72:67 įveikė „Rytą“, nepaisant COVID-19 praretintų gretų, iškovojo 17-ąją pergalę per 18-ąsias rungtynes lygoje bei liko LKL lyderiais. „Geras jausmas“, – po rungtynių sakė žalgiriečių treneris Jure Zdovcas.
Jure Zdovcas
Vilniaus "Rytas" - Kauno "Žalgiris" / Pauliaus Peleckio / 15min nuotr.

Jure Zdovcas lengviau atsikvėpė.

Pirmą kartą prieš Vilniaus „Rytą“ laimėjęs „Žalgirio“ treneris nustūmė po pralaimėjimų Eurolygoje besikaupiančią naštą, kai iškovojo pergalę principinėse rungtynėse, kuriose favoritu buvo laikomas nebe Kauno klubas.

„Tikrai nežinojau, ko tikėtis dėl COVID-19 situacijos ir dėl to, kaip galiausiai pralaimėjome Turkijoje penktadienį.

Didžiuojuosi savo žaidėjais, jie rado energiją, jėgą, prisitaikė prie įtampos ir laimėjo rungtynes, – sakė J.Zdovcas. – Tiesa, nesu patenkintas rungtynių pabaiga, turime žaisti protingiau.“

Seniai „Avia Solutions Group“ arenoje matyta net 9 tūkst. sirgalių minia bei prieš rungtynes sirgalių pakeltas milžiniškas plakatas su vilko atvaizdu neišgąsdino „Žalgirio“, kuris į Vilnių atvyko be COVID-19 susirgusių Pauliaus Jankūno, Artūro Milaknio ir Tai Websterio bei traumuoto Janio Strelnieko.

Lukas Lekavičius, Karolis Lukošiūnas, Edgaras Ulanovas, Tyleris Cavanaugh ir Marekas Blaževičius buvo pasirinkti startui ir pradėjo mačą aštresniais dantimis.

Pauliaus Peleckio / 15min nuotr./Vilniaus "Rytas" – Kauno "Žalgiris"

„Žalgiris“ ieškojo M.Blaževičiaus, nes „Rytas“ rungtynes pradėjo su Tanneriu Leissneriu, o ne Ivanu Buva vidurio puolėjo pozicijoje, o po išsikeitimų Marekas dažnai likdavo su dar žemesniu varžovu.

Tai padėjo „Žalgiriui“ geriau pradėti rungtynes (12:7), bet bėdos atslinko su Josho Nebo pasirodymu aikštėje.

Naudingiausias „Žalgirio“ žaidėjas Eurolygoje nesulaikė Ivano Buvos, padarė dvi klaidas puolime, o galiausiai sugėrė per save tokį Arno Butkevičiaus dėjimą, kad šis epizodas turbūt dar aplankys J.Nebo per tamsiausius košmarus.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ pradėjo su Regimantu Miniotu centre, bet ne jis, o iki pertraukos 12 taškų surinkęs T.Cavanaugh parodė, jog neatsitiktinai yra „Žalgirio“ rezultatyviausias ir naudingiausias žaidėjas LKL čempionate.

J.Zdovcas manevravo devyniais žaidėjais, bet po rungtynių sakė, kad kartais mažesne rotacija rungtyniauti net paprasčiau.

Kauno komanda patikimai gynėsi nuo „Ryto“ tritaškių – vos 1 iš 7 per du kėlinius, kai vilniečių vidurkis būna penki. Be to, pristabdytas liko pirmųjų rungtynių Kaune didvyris Mindaugas Girdžiūnas (1 taškas), su nuliu liko Gytis Radzevičius, nedaug erdvės pradžioje gavo ir Vilniaus klubo atakų lyderis I.Buva.

Solidi gynyba ir patikima kova dėl kamuolių padėjo „Žalgiriui“ į pertrauką žengti su 5 taškų persvara, o trečiajame kėlinyje įgyti dviženklę persvarą (45:33).

„Mūsų tikslas buvo žaisti patikimai gynyboje ir laimėti kovą dėl kamuolių. Tai buvo pagrindinis planas, daugiausiai mes ir to ir laikėmės", – pažymėjo J.Zdovcas.

Mantas Kalnietis kažkur buvo dingęs pusę trečio kėlinio, kai „Žalgirio“ kapitono nebuvo nei ant suolo, nei aikštėje – iš arenos užkulisių jis atbėgo 25 minutę, prasispraudęs pro „Ryto“ atsarginių suolą.

J.Zdovas teigė, kad M.Kalnietis buvo pakreipęs čiurną, bet gydytojai jam suleido vaistų injekciją ir Kauno komandos veteranas grįžo į kovą. „Kalnas žaidė paskui, tad tikiuosi, kad tai nelabai rimta“, – sakė Kauno komandos treneris.

Luko Lekavičiaus tritaškiai leido „Žalgiriui“ vėsinti šeimininkų šturmą ir necenzūrines „B tribūnos“ skanduotes trečiojo kėlinio pabaigoje, o paskutinis mačo ketvirtis jau vėl priklausė „Žalgiriui“.

Įsibėgėjo net 19 taškų iš viso pelnęs E.Ulanovas. Jis smeigė dar vieną tritaškį 39 minutę, kai pridėjęs pirštą prie lūpų pasisuko į „Ryto“ aistruolius tribūnos viduryje.

„Asmeniškai tai nebuvo skirta niekam. Jei pastebėjote, aš visada emocionaliai žaidžiu visuose epizoduose, save raginu ir kitus. Turite suprasti, jog malonumas žaisti tokiose rungtynėse, kuriose emociškai viduje viskas sprogsta. Tikrai kažkam specialiai to neskyriau, norėjau užvesti save ir komandos draugus. Tikiuosi, kad nieko neįžeidžiau, nežinau. Manau, kad tai dalis žaidimo, kuri puošia sportą. Emocijos ir išsireiškimai – aš toks žaidėjas, kuris mėgsta tai daryti“, – sakė E.Ulanovas.

Lukas Uleckas suteikė vilties Vilniui likus 18 sek. pataikęs dvitaškį su pražanga, vėliau to paties žaidėjo pramestos baudos tą viltį ir ištrynė.

„Žalgiris“ tvirtai laimėjo kovą dėl kamuolių (31:23) rungtynėse, taikliau metė tritaškius ir galiausiai atsiteisė su vilniečiais už pažeminimą Kaune rudenį.

„Tai derbis, „Rytas“ turi gerą komandą, pilna arena, gal „Rytas“ pirmą kartą patyrė šiek tiek spaudimo. Juk visi nori nugalėti „Žalgirį“, – kalbėjo J.Zdovcas. – Niekam nerūpi, kad žaidžiame šešerias rungtynes per 12 dienų. Aišku, tokios rungtynės labai svarbios, vietos žaidėjai tai ypač jaučia, labiausiai jais ir rėmėmės, nes jie geriausiai žino, kas vyksta.“

Taip baigėsi „Žalgirio“ savaitė, per kurią be keturių svarbių krepšininkų teko sužaisti trejas rungtynes trijuose turnyruose.

Kita savaitė nebus paprastesnė, nes trečiadienį laukia akistata Atėnuose su „Panathinaikos“, o penktadienį dar viena Eurolygos dvikova išvykoje su Milano „Olimpia“.

J.Zdovas teigė, kad J.Strelniekas po traumos jau laukiamas pirmadienį komandos pratybose. „Tik prie tokio įtempto tvarkaraščio nebus paprasta jį sugrąžinti į ritmą, kad vėl negautų traumos – žaisime trečiadienį, penktadienį, sekmadienį. Bet tikimės, kad ryt Janis jau treniruosis.“

Pakitusios Eurolygos taisyklės žaidėjams leidžia nebe po 14 dienų, bet po 7 dienų saviizoliacijos grįžti į aikštę, tad trečiadienį gali pasirodyti rungtynėse ir daugiau sekmadienį nežaidusių žalgiriečių.

J.Zdovcas teigė, kad pirmadienį P.Jankūnui, A.Milakniui ir T.Websteriui bus atlikti testai, nuo kurių rezultatų priklausys jų sugrįžimo data.

Slovėnas su didesniu pasitikėjimu pats pasitiks ateinančią savaitę.

„Klubo vadovas paklausė iškart po rungtynių, koks jausmas laimėti Vilniuje, – pasakojo J.Zdovcas. – Tai – smagus jausmas, bet, kita vertus, visi tikisi, kad turime laimėti Lietuvoje. Tad jausmas yra geras, bet turime judėti pirmyn."