Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 11, 21:46

K.Maksvytis priėmė sprendimą: rinktinė tarė „sudie“ aukštaūgiui

Kazys Maksvytis priėmė pirmą nemalonų sprendimą pasiruošime prieš Europos čempionatą. Apkarpyti Lietuvos rinktinės sudėtį nusprendęs darbėniškis tarė „sudie“ Laurynui Biručiui.
Lietuva - Suomija
Kazys Maksvytis / Pauliaus Peleckio / BNS nuotr.

Kol suomių rinktinės treneris Lassi Tuovi nuo pirmų sekundžių mindžikavo palei šoninę liniją ir rėkavo nurodymus savo auklėtiniams, K.Maksvytis ramiai šnekučiavosi su savo gausiu asistentų būriu.

Ramu jam buvo ir dėl neišvengiamo sprendimo atsisveikinti su vienu rinktinės žaidėju, ir dėl vaizdo aikštėje, kurioje lyg mamutas mažyčius suomius nuo pirmųjų minučių laužė Jonas Valančiūnas.

Lietuvos rinktinė antroje akistatoje prieš Suomiją startavo net 25:1 ir pasiekė įtikinamą pergalę 87:52, o po susitikimo K.Maksvytis pranešė apie dviejų žaidėjų atsisakymą.

„Iškovojome pergalę. Svarbu kiekvienose rungtynėse dėti žingsnį į priekį. Šiandien kai ką ištaisėme, gavome mažiau taškų greitame puolime, su kuo praeitose rungtynėse turėjome bėdų. Tikėjomės, kad suomiai taip anksti nenuleis rankų. Kartais reikėjo paspausti saviškius, kad žaistume savo žaidimą ir išspaustume iš šitų rungtynių maksimumą. Mes šiandien gerai įėjome į rungtynes, o suomiai pasidavė. Pergalė parodo treniruočių atspindį. Taisytinų dalykų yra, bet važiuojame toliau – kitas varžovas ispanai“, – rungtynes prieš Suomiją apibendrino K.Maksvytis.

Atsisveikinimas su L.Biručiu reiškia, kad į Ispaniją po kelių dienų K.Maksvytis vešis ne 16, o 15 vyrų.

Suprasti akimirksniu: Lietuvos rinktinės sudėtis

  • Gynėjai: Rokas Jokubaitis, Lukas Lekavičius, Marius Grigonis, Tomas Dimša, Kristupas Žemaitis;
  • Puolėjai: Ignas Brazdeikis, Arnas Butkevičius, Rokas Giedraitis, Mindaugas Kuzminskas, Eigirdas Žukauskas, Gytis Masiulis, Donatas Tarolis;
  • Vidurio puolėjai: Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis, Martynas Echodas.

Su Kauno „Žalgiriu“ šiemet sutartį sudaręs L.Birutis per pastarąsias savaites spėjo sužaisti du susitikimus prieš Estiją, kuriuose vidutiniškai per 12 minučių rinko po 9,5 taško ir atkovojo po 2,5 kamuolio.

Mačams prieš Suomiją vidurio puolėjas nebuvo registruotas.

„Šiandien padėkojome Laurynui Biručiui. Ne dėl to, kad jis blogas žaidėjas, ne be reikalo jį pasiėmiau į „Žalgirį“. Paprasčiausiai jis panašaus tipo kaip Jonas ir Domas, dėl to jam lieka mažiau vietos, o mes norėsime turėti kitokio tipo aukštaūgius šalia Jono ir Domo“, – savo sprendimo motyvus paaiškino K.Maksvytis.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Rungtynių akimirka

– Suomiai šiandien pirmajame ir trečiajame kėliniuose nepelnė net 10 taškų. Kiek tenkino komandos gynyba?

– Minėjau, kad tenkino, bet sunku pasakyti, ar mes taip labai gerai atrodėme, ar suomiai nuleido rankas. Stengėmės žaisti fiziškai, stengėmės nuspėti jų puolimo veiksmus, išmušti iš situacijų. Neleidome mėtyti daug tritaškių, keitėmės ginamaisiais. Gynyba šiandien buvo nebloga.

– Minėjote, kad reikėjo išlaikyti auklėtinių koncentraciją. Kiek tokios rungtynės padeda mokantis išlaikyti susikaupimą visų rungtynių metu?

– Norisi ir sveika būtų per draugiškas rungtynes ir į kailį nuo kažko gauti. Lietuviai tokie esame, kol nepasimokome, tol nededame kokybinio žingsnio. Norėtųsi išlaikyti maksimalią koncentraciją, atsiduoti šimtu procentų ir žengti žingsnį į priekį.

– Kiek džiugu dėl Roko Jokubaičio progreso?

– Šnekėjome ir mes pirmose rungtynėse, kad ir tie akiniai, ir ilga pauzė, ir po operacijos Rokas atrodė lyg ne savas, bet dabar kuo toliau, tuo geriau. To iš jo ir tikimės.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuva – Suomija
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuva – Suomija

– Atsisveikinote su L.Biručiu, o kokių dar klausimų lieka?

– Nieko naujo nepasakysiu. Lauksime, kol pasveiks Mindaugas Kuzminskas, jam susidarė nedėkinga situacija. Pagal žaidėjų sąrašą matote, kad vieną iš gynėjų dar reikės išsigryninti. Ir ketvirta pozicija – kas keičia Domą, kai jis žaidžia ketvirtoje pozicijoje, kas keičia Domą ir Joną, kai jų nėra aikštelėje.

– Ar turite preliminarius atsakymus į tuos klausimus, kuriuos ką tik paminėjote?

– Manau, kad kažką jau gavome, bet šiandien tų atsakymų dar negaliu pateikti, dar tik pasiruošimo vidurys. Išvadas ir sprendimas priimsime šiek tiek vėliau.

Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuva – Suomija
Pauliaus Peleckio / BNS nuotr./Lietuva – Suomija

– Padarėte pakeitimą startiniame penkete, vietoje Igno Brazdeikio į aikštę išėjo Arnas Butkevičius. Kokia buvo to idėja ir ką pamatėte?

– Praėjusiose rungtynėse starto penkete žaidė ir Grigonis, ir Brazdeikis, tai du žaidėjai, žaidžiantys su kamuoliu, o juos keičia Giedraitis ir Butkevičius, kurie nėra tokie geri ballhandleriai ir kūrėjai. Šitose rungtynėse norėjome išlaikyti tą balansą, kad būtų aikštelėje nors du žmonės, žaidžiantys su kamuoliu. Tai buvo Rokas Jokubaitis ir Grigonis, bei Arnas Butkevičius, kuris padeda su gynyba. Vis dar ieškome to balanso ir turime dar trejas rungtynes, tą ir darysime.

– Laimėjote ketverias rungtynes, bet tritaškius kol kas metate tik 27,8 proc. taiklumu (22/79). Ar yra nerimo dėl tokio pataikymo ir iš kur tie tritaškiai gali ateiti šioje komandoje?

– Ne, nerimo dėl to neturiu. Nelabai daug skyrėme tam dėmesio. Dabar daugiau treniruotės buvo fiziškos, gynybinės, kažkiek daugiau buvo bėgimų. Pataikymas ateis. Svarbu, kad pasidarėme pagrindus. O iš kur ateis, tai iš visur – iš pagalbų prieš mūsų didelius, iš pikenrolo situacijų. Manau, kad bus tų tritaškių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek