Dabar populiaru
Publikuota: 2017 spalio 12d. 15:38 , Atnaujinta: 2017 spalio 12d. 17:57

„Lietuvos ryto“ komandos dalininkai išsikvietė ant kilimėlio klubo prezidentą Antaną Guogą

Darius Gudelis, Linas Kleiza, Remigijus Šimašius
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Darius Gudelis, Linas Kleiza, Remigijus Šimašius

Po Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube praūžusios komunikacijos krizės, kilusios dėl trečiadienį paskelbtos klubo sutarties su korupcija įtariamu koncernu „MG Baltic“, ketvirtadienį popiet Vilniaus savivaldybėje sušauktas komandos dalininkų susirinkimas. Per jį klubo dalininkai pareiškė, jog pasitiki komandos direktoriumi Dariumi Gudeliu ir jo pastangomis išlaikyti santykius su „MG Baltic“, bet paleido strėlių klubo prezidento Antano Guogos adresu.

Atsinaujinusio „Lietuvos ryto“ komandos sezono šūkis „Kartu mes – komanda“ įgijo naują prasmę.

Komandos dalininkai iš tiesų buvo vieningi dėl klubo sutarties su „MG Baltic“ tęstinumo, bet vargu, ar darnioje komandoje lieka klubo prezidentas Antanas Guoga.

„Visa tai primena politinį šou, – apie A.Guogos sukeltą šurmulį ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė didžiausios klubo dalininkės Vilniaus savivaldybės vadovas Remigijus Šimašius. – Be to, man įdomu, kaip jam pačiam sekasi realizuoti įsipareigojimus klubui, apie kuriuos jis ne kartą yra deklaravęs. Kol kas žinių apie jo įsipareigojimų realizavimą, deja, neturime.“

R.Šimašius išplatino laišką, rašytą A.Guogai spalio 12 dieną. Jame rašoma: „Sveikas, Antanai, Pirmiausia noriu paklausti, kada būsi Lietuvoje? Nuo vasaros vidurio nesimatėme ir su Tavimi, kaip klubo prezidentu, norėčiau aptarti keletą reikalų. Svarbiausias jų – ar Tau pavyko įvykdyti savo viešai duotus įsipareigojimus klubui, t.y. padengti klubo skolas buvusiam savininkui, o taip pat asmeniškai skirti iki milijono eurų paramos.“

„Manau, kad jis padėjo daug klubui ir Lietuvos krepšiniui, bet jis yra impulsyvus žmogus. Dėmesio ir nuolatinio kontakto jam reikia kasdien, gaila, kad jis dabar yra ten, kur šilta, o mes – kur lyja ir tamsu. Gal todėl tas ryšys nutrūko, gal jį paveikė emocinis efektas“, – sakė klubo direktorius Darius Gudelis.

Audra „Lietuvos ryte“ kilo ketvirtadienį po A.Guogos pareiškimo, jog klubo direktorius D.Gudelis be jo žinios sudarė paramos sutartį su „MG Baltic“ – 80 įmonių valdančiu koncernu, kuriam kaip juridiniam asmeniui yra pateikti įtarimai dėl papirkimo ir prekybos poveikiu vienoje stambiausių politinės korupcijos bylų. Įtarimai šioje byloje pateikti ir Vilniaus mero R.Šimašiaus vadovaujamam Liberalų sąjūdžiui.

A.Guoga pareiškė, kad D.Gudelis būtų nušalintas, o Vilniaus mero R.Šimašiaus pareikalavo pasiaiškinimų dėl sutarties su „MG Baltic“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Gudelis ir Darius Mockus
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Darius Gudelis ir Darius Mockus

Todėl ketvirtadienį skubiai sušauktas klubo dalininkų susirinkimas, kuriame trūko Australijoje viešinčio A.Guogos, bet buvo visų kitų dalininkų atstovai. Primename, jog praėjusią vasarą pasikeitus klubo savininkams, Vilniaus savivaldybė yra didžiausia „Lietuvos ryto“ klubo dalininkė (40 proc.), klubo prezidentas A.Guoga valdo 20 proc. akcijų, klubo direktorius D.Gudelis – 20 proc., klubo viceprezidentas Linas Kleiza – 10 proc., VšĮ „Vilniaus sporto klubas Perlas“ ir bendrovė „Norvelita“ – po 5 proc.

Klubo dalininkai išreiškė pasitikėjimą klubo direktoriumi D.Gudeliu, nes jis įrodė, jog sutartis su „MG Baltic“ yra senų įsipareigojimų tęsinys.

Dvejų metų sutartį gegužės 22 dieną su „MG Baltic“ sudarė senieji klubo savininkai, kuriems tada dar vadovavo Gedvydas Vainauskas.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas

Pagal tą sutartį, „MG Baltic“ pervedė klubui 150 tūkst. eurų, kurie, D.Gudelio teigimu, buvo panaudoti buvusių klubo vadovų ir žaidėjų atlyginimams.

„Visi naujieji klubo dalininkai turėjo visą informaciją – tie 150 tūkst. negalėjo būti pamesti. Šią sumą matė ir A.Guoga“, – teigė D.Gudelis.

Jis teigė, jog naujos sutarties su „MG Baltic“ nebuvo, nors praėjusį trečiadienį klubas išplatino pareiškimą, kuriame „MG Baltic" pristatomas kaip naujas rėmėjas, žodžiais „koncernas ateina“.

„Mes ne kartą deklaravome, kad rėmėjais tapę klubo partneriais mums yra labai svarbūs. Mes nenorime iš jų gauti tik piniginę naudą. Norime jiems sukurti pridėtinę vertą, reklaminę poziciją, – komunikaciją aiškino D.Gudelis. – Derybos su „MG Baltic“ vyko kurį laiką. Pirmosiose Europos taurės rungtynėse mes pagerbėme klubo legendas, pirmasis toks buvo Rimas Girskis. Džiaugiuosi, kad „MG Baltic“ tapo šios iniciatyvos partneriu. Mes deramai radome galimybę pristatyti rėmėją, nors ankstesnių klubo vadovų susitarimai buvo kiek kitokie – buvo siūloma pagrindinė reklamos pozicija ant marškinėlių priekio. Žinote, kad priekinė marškinėlių pusė yra geriausiai matoma ir tai brangiausia pozicija. Mes suradome sprendimą, pagal „MG Baltic“ skirtą paramą, rasti jiems kitą poziciją, o priekinę poziciją skyrėme mūsų pagrindiniam rėmėjui „Švyturio“ kompanijai“.

„Gal situacija nėra pati maloniausia, bet mes pasitikime Dariumi. Nors rezultatai aikštėje nėra labai geri, klubas dirba skaidriai, o Darius dirba ir dirbs toliau“, – pridūrė klubo viceprezidentas L.Kleiza.

Sostinės meras R.Šimašius neatsakė tiesiai, ar klubo sutartis su „MG Baltic“ koncernu, įtariamu Liberalų sąjūdžio ir Darbo partijos politikų papirkimu, yra morališkai teisinga.

„Mane labiau trikdo, kad klubas kol kas nelaimi“, – sakė R.Šimašius.

„MG Baltic“: remti klubą kvietė G. Vainauskas

Koncerno „MG Baltic“ atsiųstame komentare BNS koncerno atstovai patikino, kad naujoji vadovybė prieš kelias savaites darkart pakvietė prisidėti prie klubo iniciatyvos paremti krepšinio veteranus.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./Gedvydas Vainauskas

„Tuometinis klubo prezidentas Gedvydas Vainauskas teigė, kad po nesėkmingo sezono klubo laukia didelės permainos ir kvietė prisidėti prie būsimų pokyčių. Pasikeitus savininkams, koncernas „MG Baltic“ kurį laiką apskritai neturėjo jokios informacijos apie sutarties statusą, tačiau naujųjų klubo savininkų viešinami planai ir ateities vizija atitiko mūsų lūkesčius“, – teigiama „MG Baltic“ atsiųstame laiške.

„Prieš kelias savaites gavome pasiūlymą sutarties rėmuose prisidėti prie naujos klubo iniciatyvos ir mums tai pasirodė patraukli idėja. Tikimės, kad komandos dalininkai operatyviai išsiaiškins tarpusavyje ir prasidės normali veikla, nes mes remiame sostinės krepšinį, o ne populizmu persmelktą chaosą“, – nurodo koncernas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie 24sek