Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 10, 10:42

Kazys Maksvytis praskleidė rinktinės planus – abejoja tik vienas žaidėjas

Likus 113 dienų iki Europos krepšinio čempionato, Lietuvos rinktinės treneris Kazys Maksvytis pristatė pasirengimo svarbiausiam metų krepšinio turnyrui planą.
Kazys Maksvytis
Kazys Maksvytis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Kazys Maksvytis turi rimtų rūpesčių Kauno „Žalgiryje“, bet, ruošdamas komandą Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio serijos lemiam mačui su Klaipėdos „Neptūnu“, treneris nubrėžė ir vasaros planus Lietuvos rinktinei.

Geriausi mūsų šalies krepšininkai šiemet žais Europos čempionate, kuris lietuviams prasidės rugsėjo 1 dieną Kelne.

Suprasti akimirksniu

 • Vokietijoje mūsų šalies rinktinės varžovais grupėje bus šeimininkų, Slovėnijos, Prancūzijos, Vengrijos bei Bosnijos ir Hercegovinos komandos.
 • Europos krepšinio pirmenybių grupių etapai vyks Vokietijoje, Italijoje, Čekijoje ir Sakartvele, o finalinės kovos – Berlyne.
 • Lietuvos rinktinė pastarąjį kartą ant garbės pakylos žemyno pirmenybėse užlipo 2015 metais, kai Jono Kazlausko treniruojama komanda laimėjo sidabrą. Pastarajame Europos čempionate 2017 metais lietuviai finišavo devintoje vietoje.

„Laukia įtempta įdomi vasara. Vien iki Europos čempionato planuojame sužaisti 9 draugiškas ir 4 FIBA pasaulio čempionato atrankos langų rungtynes.

Bus stiprūs varžovai – latvių sudėtis stipri, vien ką reiškia dvejos rungtynės su Ispanija.

Džiugu, kad surinksime geriausius krepšininkus, beveik visi sutiko atstovauti rinktinei“, – sakė K.Maksvytis.

Lietuvos rinktinės treneris teigė, kad dėl atstovavimo rinktinei Europos čempionate dabar vienintelis klaustukas dega prie Edgaro Ulanovo.

„Yra traumos, bet griežto „ne“ dar nepasakė, jo klausimas dar nėra uždarytas“, – apie žalgirietį sakė K.Maksvytis.

Dauguma Lietuvos krepšininkų vasarą susirinks du kartus, nes birželio mėnesį dar laukia pasaulio čempionato atrankos langas ir du mačai su Bulgarija bei Čekija.

Per tas rungtynes Lietuvos rinktinė nebus pajėgiausios sudėties – Jonas Valančiūnas, Domantas Sabonis ir Ignas Brazdeikis laukiami rugpjūtį.

„Gali būti, kad NBA žaidėjai atvyks tik prieš pagrindinį čempionatą – pagal susitarimo su NBA taisykles jie gali treniruotis tik 28 dienas prieš čempionatą. Jei naudotume per langų varžybas, mažiau galėtume naudoti prieš čempionatą, – paaiškino K.Maksvytis. – Tokia padėtis ir dėl Igno Brazdeikio, kurio situaciją dar apsunkina tai, kad jo sutartis su klubu („Orlando Magic“) baigėsi, kyla draudimo klausimas. Bet jis yra išreiškęs norą žaisti rinktinėje.“

Langų varžybose nebus ir Luko Lekavičiaus. Kauno „Žalgirio“ įžaidėjas paprašė laiko šeimai. „Jau dabar aišku, kad jo nebus – Lukas Lekavičius paprašė nedalyvauti lange, nes jo laukia vestuvės ir medaus mėnuo“, – sakė K.Maksvytis.

Visa sudėtis dar nėra parinkta, kandidatų sąrašas bus įvardintas vėliau.

Pavyzdžiui, paklaustas apie G lygoje rungtyniavusius Arnoldą Kulboką ir Deividą Sirvydį, rinktinės treneris užsiminė, kad veikiausiai į stovyklą bus kviečiamas vienas jų.

Suprasti akimirksniu

 • Lietuvos rinktinės tvarkaraštis vasarą:
 • Birželio 22 d. Ryga. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Latvija;
 • Birželio 26 d. Šiauliai. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Latvija;
 • Liepos 1 d. Samokovas. Pasaulio čempionato atranka: Bulgarija – Lietuva;
 • Liepos 4 d. Klaipėda. Pasaulio čempionato atranka: Lietuva – Čekija;
 • Rugpjūčio 4 d. Panevėžys. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Estija;
 • Rugpjūčio 8 d. Kaunas. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Šiaurės Makedonija;
 • Rugpjūčio 9 d. Alytus. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Šiaurės Makedonija;
 • Rugpjūčio 11 d. Vilnius. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Suomija;
 • Rugpjūčio 16 d. Gran Kanarija. Draugiškos rungtynės: Ispanija – Lietuva;
 • Rugpjūčio 18 d. Vilnius. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Ispanija;
 • Rugpjūčio 19 d. Vilnius. Draugiškos rungtynės: Lietuva – Nyderlandai;
 • Rugpjūčio 24 d. Išvyka. Pasaulio čempionato atranka – varžovas neaiškus;
 • Rugpjūčio 27 d. Pasaulio čempionato atranka – varžovas dar neaiškus.

Sunkumai LKL ketvirtfinalyje keičia planus

K.Maksvyčiui pačiam dabar neramios dienos, nes žalgiriečiai suklupo LKL ketvirtosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse pirmadienį Klaipėdoje ir rezultatas tapo lygus (2-2). Penktasis serijos mačas laukia trečiadienį Kaune.

„Planai kažkiek keičiasi. Turėjau šią dieną skirti rinktinės kandidatams, bet tą dieną perkelsime į ketvirtadienį“, – sakė K.Maksvytis.

Federacija pristatė naują rėmėją

Spaudos konferencijos pradžioje buvo pristatytas ir nauas Lietuvos krepšinio federacijos rėmėjas – naujos kartos televizija „Go 3“,

„Ši vasara bus išskirtinė. Laukia 13 rungtynių, iš jų 4 oficialios, o 9 draugiškos, – skaičiavo LKF vadovas Vydas Gedvilas. – Transliacijos yra sudėtinė dalis populiarinant krepšinį, tad mums tai ypatinga diena.“

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek