Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 24d. 20:59

Kelios paprastos, bet svarbios taisyklės, kurių Azijoje turi laikytis Lietuvos rinktinė

Lietuvos rinktinė Pietų Korėjoje 15min iš Seulo
KBA nuotr. / Lietuvos rinktinė Pietų Korėjoje

Lietuvos krepšinio rinktinė jau pirmosiomis draugiško turnyro Seule dienomis gavo vertingų pamokų. Labiau ne kiek aikštėje, bet už jos ribų, kur vienas po kito kaip lapai krito nacionalinės komandos lyderiai Domantas Sabonis ir Marius Grigonis. Jie išklausė griežtą rinktinės gydytojų instruktažą, bet net ir maksimalus atsargumas nepadėjo lietuviams išvengti nemalonių problemų. Kokių taisyklių Azijoje turi laikytis Lietuvos krepšininkai?

Lietuvos krepšinio federacija ėmėsi visų atsargumo priemonių, kad nei Pietų Korėjoje, nei Kinijoje nekiltų problemų, kurias skrandyje užkunkuliuoja azijiečių virtuvės pavojai. Rinktinės vadovai net pasamdė virtuvės šefą Svajūną Jarmalą, kuris diena anksčiau nei visa rinktinė atskrido į Seulą ir tikrino vietos virtuvę.

Specialistas turėjo pastabų tik dėl pusryčių meniu, todėl pats keliavo į parduotuvę pakeisti restorano produktų. Bet Lietuvos rinktinė gūžčioja pečiais – du krepšininkai iškrito vos po dviejų egzotiškos viešnagės dienų, nors visi jie valgė daugmaž tą patį maistą.

Marius Grigonis blogai pasijuto jau šeštadienio rytą, todėl iškart buvo išbrauktas iš dvyliktuko rungtynėms su Pietų Korėja. Žaisti turėjo Domantas Sabonis, bet pakeliui į „Samsan“ areną NBA centras pasijuto blogai. Skaičiuojant paskutinę valandą iki rungtynių pradžios, į planuotą dvyliktuką neįrašytas Martinas Gebenas sužinojo, kad nebegaus laisvadienio ir eis pavaduoti sunegalavusio Domanto.

LKF nuotr./Martinas Gebenas
LKF nuotr./Martinas Gebenas

M.Grigonis šeštadienį buvo tikrinamas vietos ligoninėje, kurioje gydytojai aiškinosi, koks tai virusas ar bakterija. D.Saboniui užteko vaistų. Šeštadienio pavakarę žaidėjai jau viešbutyje laukė po pergalės prieš Pietų Korėją 86:57 sugrįžtančių komandos draugų. Domantas Sabonis jau jautėsi kiek geriau, Mariaus Grigonio padėtis buvo kiek prastesnė. Tik sekmadienio rytą turėtų paaiškėti, ar du iš trijų rezultatyviausių rinktinės narių sekmadienį dalyvaus rungtynėse su Angola.

Lietuvos rinktinės delegacija dar bando prisitaikyti ne tik prie maisto, bet ir laiko juostos iššūkių. Seule – 6 valandomis daugiau nei Lietuvoje, tad krepšininkams teko išklausyti gydytojų ir trenerių rekomendacijų, kaip nuraminti sutrikusį organizmą. Pavyzdžiui, keli rinktinės žaidėjai vis dar negali užmigti iki 2-3 val. nakties, o kiti sminga anksti, bet keliasi apie 3 val. ryto.

Nacionalinės komandos treneriai sukasi iš padėties bandydami užimti žaidėjus, nes laiko treniruotėms Seule kol kas nėra. Normalią treniruotę su kamuoliu salėje rinktinė kol kas surengė tik penktadienio pavakarę, bet jai skirtas laikas buvo labai ribotas – vos 50 minučių. Tad turnyro starto išvakarėse lietuviai avansu dar išnaudojo tą papildomą 10 minučių tarpą, kuris skirtas vienos komandos žaidėjams palikti aikštę, o kitiems susiruošti ant parketo. Angolos delegacija turėjo varyti lietuvius nuo „Samsan“ aikštės.

Šeštadienį lietuviai surengė mankštą viešbutyje, bet į areną nevyko. Paskaičiuota, kad nėra reikalo važiuoti autobusu į vieną kryptį 40 minučių, treniruotis 50 ir po to vėl sėdėti susispaudus dar 40 minučių kelyje atgal. Labai realu, kad rinktinė nerengs treniruotės krepšinio salėje ir prieš sekmadienio dvikovą su Angola, kuri vyks kiek vėliau – 17 val. 30 min. vietos ir 11 val. 30 min. Lietuvos laiku.

Azijoje mūsiškiams tenka taikytis prie kiek neįprastų taisyklių. 24sek pateikia pagrindines trenerių rekomendacijas žaidėjams per ilgą viešnagę Azijoje, kurios pravers ir į šį žemyną keliaujantiems tautiečiams.

  • Ribotas miegas skrydyje

Lietuvos rinktinė pakėlė sparnus į Seulą antradienio vakarą. Apie 20 val. lėktuvas iš Vilniaus pakilo į Stambulą, o Pietų Korėjos sostinę pasiekė trečiadienį, apie 17 val. vakaro.

Kad neišsibalansuotų dienos režimas, rinktinės gydytojai rekomendavo žaidėjams stengtis kuo trumpiau miegoti lėktuve, kad vėliau po skrydžio Pietų Korėjoje nereikėtų slampinėti paryčiais ir šie galėtų nueiti miegoti normaliu laiku.

  • Nepersimiegoti

Kad organizmui įprastas dienos ritmas nesugriūtų, žaidėjai turėjo keltis taip, lyg tai būtų eilinė diena Lietuvoje, net jeigu miegas sudarė mažiau valandų, nei krepšininkai norėtų. Todėl pirmą mankštą Pietų Korėjoje žaidėjai darė jau po pirmųjų pusryčių penktadienį 10 val. ryto.

Juokaujama, kad žaidėjai buvo tokie mieguisti, jog tai buvo pati tyliausia rinktinės treniruotė istorijoje.

  • Ne pietų miegui

Rinktinės žaidėjams patariama negulti pietų miego ir tempti kuo ilgiau iki vakaro. Esą geriau pilnavertis miegas naktį, nei snūstelėjimai dienos metu, su neprognozuojamomis tokio pietų miego pasekmėmis naktį.

Beje, kol kas daug progų pietų miegui lietuviai neturi. Pavyzdžiui, šeštadienį rinktinė su Pietų Korėja žaidė anksti – 15 val. vietos laiku, todėl neturėjo kada snūduriuoti po naktinio miego.

Pavyzdžiui, apie 9 val. ryto kėlę žaidėjus, rinktinės treneriai išsikvietė krepšininkus į rytinę mankštą viešbutyje, vėliau dar surengė komandos susirinkimą ir išsivedė pasivaikščioti. Taip „įdarbinti“ žaidėjai išliko aktyvūs iki rungtynių pradžios, nors neįprastas dienos ir rungtynių ritmas aiškiai matėsi aikštėje, kur lietuviai sunkiai spėjo paskui vikrius korėjiečius.

  • Nerizikuoti prie stalo

Lietuvos rinktinės gydytojai rekomendavo žaidėjams vengti tradicinės azijiečių virtuvės. Anot rekomendacijos, maistas turi būti kuo natūralesnis. Pavyzdžiui, kuo mažiau apdirbta vištiena, o ne kepta tešloje, riebiai aliejuje ar dar kaip kitaip paruošta laikantis vietinių įpročių.

Siūloma išvengti galimų problemų renkantis paprasčiausią maistą – vaisius, kruopas ir natūralią mėsą.

  • Nevalgyti karštyje laikomų produktų

Vienas tokių pavyzdžių – rūkyta žuvis. Aišku, tai galioja ir gatvės maistui, kadangi gatvės maisto prekiautojai dažniausiai ištisą dieną būna lauke, o mėsa maišeliuose prieš kepant ten valandas laikoma prie beveik 30 laipsnių kaitros.

  • Negerti vandens iš čiaupo

Korėjos vandens išteklių asociacija oficialiai informuoja, kad gerti vandenį iš čiaupo Seule, kaip ir bet kuriame kitame Pietų Korėjos mieste, yra saugu. Tačiau nei turistai, nei vietiniai dažniausiai negeria vandens iš krano.

Čia pigus vanduo iš buteliukų, tad ir rinktinės žaidėjams patariama gerti tik parduotuvėje pirktą mineralinį vandenį. Krepšininkams rekomenduojama gerti vandenį tik iš neatidarytų buteliukų.

Artėjant pasaulio krepšinio čempionatui, Lietuvos krepšininkai turi būti atidūs ne tik aikštėje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

06:53
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 24sek